Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

    Налегнала ме е една идея зда преправям котлето от твърдо гориво на пелети и ме интересува дали някой от вас го е правил.Какви горе-долу разходи ме очакват.Котлето ми е немско и е BUDERUS LOGANO S111 24kW и е с горно пълнене.

  • #2
    От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

    Потърси готов кит: вратичката за зареждане на въпросния котел с вградена в нея горелка. В самия котел трябваше да се добави още един елемент и другото е управлението + шнек+ някакъв резервоар (бункер)...
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      Потърси готов кит: вратичката за зареждане на въпросния котел с вградена в нея горелка. В самия котел трябваше да се добави още един елемент и другото е управлението + шнек+ някакъв резервоар (бункер)...
      Шнека си идва с горелката и вратичката, за бункер и варел става! Но е скъпо - 2-3 хиляди лева е горелката!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

        Зависи много и от котела. А и да знаеш, че КПД-то на преправян хотел е по-ниско, отколкото на оригинален котел на пелети.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          А и да знаеш, че КПД-то на преправян хотел е по-ниско, отколкото на оригинален котел на пелети.
          Абсолютно вярно!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

            Съгласен за КПД-то, но не знам кога се изравнява финансовия показател, ако купиш нов.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Съгласен за КПД-то, но не знам кога се изравнява финансовия показател, ако купиш нов.
              Доказано е,че евтиното винаги излиза скъпо.Не е доказано обаче,че скъпото излиза евтино...Напротив...Нечий подпис гласеше така:Половин час четене,спестява три дни безсмислен труд...И кво кат забодеш на трабант емблема от мерцедес.Как,как бе младеж,ще му вдигнеш КПДто...Има много общо между бързия ремонт и бързия кредит...Безсмисленото бачкане....Меко казано:Ниско КПД.Това е...

              Коментар


              • #8
                От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

                Виж в сайта на Ерато имат промоция на комбинирани и пелетни котли. Има доста мнения, както и в тази тема, че по-добре е да се вземе готов продукт, вместо да преработваш, пък и венаги на твоя котел можеш да вземеш някой лев.

                Коментар


                • #9
                  От: Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

                  Първоначално публикуван от Niki72 Преглед на мнение
                  Налегнала ме е една идея зда преправям котлето от твърдо гориво на пелети и ме интересува дали някой от вас го е правил.Какви горе-долу разходи ме очакват.Котлето ми е немско и е BUDERUS LOGANO S111 24kW и е с горно пълнене.
                  Вратичката се преправя по самата горелка . От котела се вадят някой шамотни (или чугунени) плочи и се затваря последния отвор към комина , така че огъня да минава през всички плочи .Така КПД-то се увеличава и достига оригиналните параметри , тоест КПД-то не намалява Горелка с мощност 30kw струва около 2000лв , заедно със шнека в комплект . Цената на бункера зависи от големината му . Бункер можеш и сам да си направиш Цената на пелетите почва от 200л/т до към 400л/т , в зависимост от класа им ( пепелно съдържание ) Специално за твоето котле ще проверч как стоят нещата и ще пиша допълнително дали има нужда от фланец , или може директно да се монтира на вратичката . Ако се нуждае от фланец - неподвижен фланец е около 100лв , подвижен - около 400лв . Аз с това се занимавам , но да те предупредя , че първоначалната инвестиция не е малка , както виждаш от сумине

                  Коментар


                  • #10
                    Преправяне на котел от твърдо гориво на пелети

                    Колеги,благодаря за отговорите.Тази зима ще си карам по старому,а за другата ще преценявам финансово нещата от по-рано.

                    А какъв е разхода на пелети за месец,ако температурата на водата е 70 градуса и работи поспоянно?
                    Последно редактирано от STROIL; 24-09-13, 09:30. Причина: сливане

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X