Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Термопомпата в моя случай е само за затопляне. Тя топли вода за битови нужди, в случай на недостиг на слънце.
    Охлаждането е с прекарване на кладенчова вода през климатичните тела.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      ...
      За догодина съм заложил водно подово отопление, за което ще стигат максимум 40 гр. след кондензатора и вакуумни колектори на покрива, защото масата слънчеви дни тази зима щяха да помогнат много СОРа да вдигне до и над 4, което е целта.
      Е това е истината - подовото отопление и вървящото с него акумилиране на топлина в сградата.
      Всичко останало е компромис с нещо (шум,вентилация,комфорт,течения,енергозагуби и т.н.)
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Е това е истината - подовото отопление и вървящото с него акумилиране на топлина в сградата.
        Всичко останало е компромис с нещо (шум,вентилация,комфорт,течения,енергозагуби и т.н.)
        Когато искаш и охлаждане, подовото отпада.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Той климатикът си остава да виси на стената. При охлаждане духането и теченията са логични, но при отопление идеята е да се сведат до минимум.

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Преди време, едни юнаци, бачкащи в голяма фирма за ОиВ много убедено твърдяха, че нямало проблем и с охлаждане на принципа на подовото... На въпроса ми "а конденза?" отговориха, че ако температурата на пода е над 18 - 20 градуса, не се получавал такъв.
            Имаха идея така да правят техният офис. Не съм виждал системата в работещ вид и не знам дали твърдението е вярно.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Ако беше толкова лесно, просто през лятото щях да въртя в подовото водата от сондажа, която си е 13 гр. винаги.
              Или пък става, но трябва да сменявам местата на пода и тавана зима-лято

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Преди време, едни юнаци, бачкащи в голяма фирма за ОиВ много убедено твърдяха, че нямало проблем и с охлаждане на принципа на подовото... На въпроса ми "а конденза?" отговориха, че ако температурата на пода е над 18 - 20 градуса, не се получавал такъв.
                Имаха идея така да правят техният офис. Не съм виждал системата в работещ вид и не знам дали твърдението е вярно.
                Правилно са ти казали. Аз я оставям на 17-18гр. и няма проблем.
                0888543685 Валери

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Подкрепям горното мнение.Пробвано е и става,но това не значи,че конвектора не е по-добрият вариант.И по добър от гледна точка на бърза реакция и охлаждане на въздуха в помещението.За мен лично комбинацията от двете е най-добрият вариант и за зимният и за летния сезон.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    ...Или пък става, но трябва да сменявам местата на пода и тавана зима-лято
                    И за това стана въпрос в разговора, но бяха на мнение, че работи добре и когато циркулацията е през подовото.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Това лято, живот и здраве, ще пробвам да пусна студената вода отдолу, но едно ме е страх от кондензат, друго - така няма условия за конвекция и само ще ми мръзнат краката, а нагоре пак ще е жега. Охлаждането ще си остане грижа на климатика, още повече то е необходимо две седмици в годината, докато отоплението е почти седем месеца.
                      Сега грижата ми е да избера слънчеви колектори за помощ на термопомпата, че язък за слънцето тази зима.
                      Плоските стават все по-ефективни на книга и... по-скъпи.
                      Вакуумните пък са няколко вида и имат различни предимства и недостатъци.
                      Защо пък никой не прави третият вид - самоделни?

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        ...Сега грижата ми е да избера слънчеви колектори за помощ на термопомпата, че язък за слънцето тази зима.
                        Плоските стават все по-ефективни на книга и... по-скъпи.
                        Вакуумните пък са няколко вида и имат различни предимства и недостатъци.
                        Защо пък никой не прави третият вид - самоделни?
                        Понеже има нарочна тема за слънчеви колектори, можете ли в нея да напишете повече за предимствата и недостатъците на различните видове.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Това лято, живот и здраве, ще пробвам да пусна студената вода отдолу, но едно ме е страх от кондензат, друго - така няма условия за конвекция и само ще ми мръзнат краката, а нагоре пак ще е жега. Охлаждането ще си остане грижа на климатика, още повече то е необходимо две седмици в годината, докато отоплението е почти седем месеца.
                          Сега грижата ми е да избера слънчеви колектори за помощ на термопомпата, че язък за слънцето тази зима.
                          Плоските стават все по-ефективни на книга и... по-скъпи.
                          Вакуумните пък са няколко вида и имат различни предимства и недостатъци.
                          Защо пък никой не прави третият вид - самоделни?
                          Имам наблюдения върху вакуумни и плоски селективни. Вакуумните работят пълноценно при ниски температури и слънце. Плоските не.
                          Недостатък на вакуумните е заскрежаването нощем, което се маха след доста време на слънце. Донякъде реших проблема, като ги напръсках с концентриран антифриз отвън.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Имам наблюдения върху вакуумни и плоски селективни. Вакуумните работят пълноценно при ниски температури и слънце. Плоските не.
                            Недостатък на вакуумните е заскрежаването нощем, което се маха след доста време на слънце. Донякъде реших проблема, като ги напръсках с концентриран антифриз отвън.
                            А ъгълът на поставяне на тръбите не влияе ли на заскрежаването? Ако са на 60, че и 70 градуса от хоризонтала не намалява ли?

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Не съм забелязал такава зависимост. Моите се въртят по хоризонта, а по зенита са на 42 градуса. Номерът с антифриза работи засега задоволително. Пробвах първоначално на няколко тръби и те не се заскрежават.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Но той пък е водоразтворим и ще се измие. Предвиждам моят колектор да е на покрив и обслужването му по такъв начин нещо не ме кефи. Но не е болка за умиране и почти сигурно ще взимам и аз вакуумен. Друг въпрос е примерно термосифон или хийтпайп, защото буферният съд при мен е отворен бетонен резервоар..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X