Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напукана покривна тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Напукана покривна тераса

    Моля дайте ми съвет. Козирката на тераса на последен етаж има леки пукнатини и мазилката отдолу се рони. Има циментова замазка отгоре. Най-подходящ ми изглежда някакво лепило и после пак циментова замазка, но нямам никакъв опит. Моля да посочите продукти от които сте доволни.

  • #2
    От: Напукана покривна тераса

    Чети деееее Най-евтиния вариант..... на покрив..... за покрив покрив на къща
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Напукана покривна тераса

      Аз съм на мнение че само ламарината е надеждно и евтино решение. Имам 4 гаража, по два общи са. И на двете места през зимата ми пропуска вода през плочата. Единия се мъчих да го мажа с всякакви неща, но резултата е временен около 2 години. Комшиите също се оплакват от този проблем. Решил съм да слагам ламарина на цели листи по около 8м дълги. Догодина ще е тази интервенция, но поне ще знам че няма да протече, а под ламарината ще остане въздушна междина. Направих си 2 навеса с ЛТ ламарина, с много малък налкон и не съм имал проблеми. Конструкцията им е доста стабилна. А върху плочата просто ще се подпре на нея и няма да има нужда от толкова здрави профили. При това има достатъчно място под ламарината за вата или стириопор за изолация, ако ти е остъклена терасата.

      Коментар


      • #4
        От: Напукана покривна тераса

        Ключът за палатката е в "доброкачествено". Да не се бърка със "скъпо".
        Битум, полимерно покритие, ламарини, напояване и уплътняване на бетона, циментова замазка - всичко това съм го пробвал и съм доволен. Идеално става.
        Същите неща не стават за нищо, ако се изпълнят грешно.

        Коментар


        • #5
          От: Напукана покривна тераса

          това напояване и уплътняване какво представлява ? може и на лични... наистина незнам и ми е интересно...

          Коментар


          • #6
            От: Напукана покривна тераса

            Първо минах с напояване с грунд. Гарантираха ми че като влезе грунда ще уплатни плочата и няма да пуска. По спомен минавах с четката докато не спре да поема плочата. След 2 години прокапа пак. След това сложих битумно покритие. Мислех си че проблемите са ми свършили, но 3 години и се напука от слънцето. Започна да пропуска. Мазах с някакви течни изолации, след които ми гарантираха че няма да имам проблеми. Резултата е пак същия. Плочата ми няма видимо спукване.
            Сега като теглих чертата с тези вложени пари, щях да имам на всички гаражи ламарина ЛТ и да нямам проблеми с течове. При ламарина ЛТ по цялата дължина просто няма от къде да проникне вода, а се отича до другия край. Но догодина ще се правят, че сега няма повече свободно време.

            Коментар


            • #7
              От: Напукана покривна тераса

              Много благодаря за всички съвети.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X