Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Festo срещу Sparky

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Festo срещу Sparky

    Първоначално публикуван от Liebherr4eto
    На никой ли няма да му върши работа тази машинка?
    На много хора им трябва.На мен дори много, обаче погледни цените на Спарки, които са що годе приемливо качество!!!

  • #2
    От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

    И когато я купувахме имаше Спарки Елтос. И бяха по 150-200лв. Тази я взехме за 2300. Не защото сме откачалки. Виж цената на аналогичната нова на Фесто. Има хора карат Мерцедеси, има и с Грейт уол.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

      Това е професионален дърводелски инструмент от висок клас . За съжаление масовата мебелна индустрия и ПВЦ/Ае дограмите са на път да убият и тази професия .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

        Колега направо си е престъпление да сравняваш двете марки. Аз искам да я взема, но това дето го чаках не се получи. Ако по прочетеш малко за фесто ще разбереш за какво ти говоря, а ако поработиш професионално няма да искаш да чуеш за друга марка.

        Коментар


        • #5
          От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

          Моля обяснете
          С какво Фесто превишава Елтос (примерно) по качество на работата за да си заслужава десетте пъти разлика в цената:
          Не искам да превръщам темата в говорилня, но няколко човека го заявявате толкова категорично, а аз не разбирам.
          Със сигурност не е десет пъто по-проезводителна и със сигурност не се разваля десет пъти по-малко или по-трудно.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

            Колега вместо да си пишем, кое е по- добро влезни в първия магазин за професионална техника и попитай. Аз го знам от опит. Спарки 2000 вата няма, а за производителност да не говорим. С пластмасовите втулки на спарки каква производителност. Извинявам се за спама ако модераторите преценят нека изтрият поста.

            П.П. Не бих са замислил ако ги имах парите, че и нова бих си взел.

            Коментар


            • #7
              От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

              Е спарки с пластмасови втулки не съм виждал, но както и да е.

              Коментар


              • #8
                От: Festo срещу Sparky

                Кой "умник"прехвърли този дебат тук.?
                Няма спор ,че Фиесто е най-добрата и най-скъпата марка в този вид инструменти.
                Въпроса беше, че не е оправдано да се дават 4пъти повече пари за едно име.

                Коментар


                • #9
                  От: Festo срещу Sparky

                  Първоначално публикуван от daka80 Преглед на мнение
                  Е спарки с пластмасови втулки не съм виждал, но както и да е.
                  А да си останал доволен машина на Спарки, произведена последните години? От това, което съм пипал напоследък само 230мм флекс изглеждаше ОК, но пък имаше ромолене откъм редуктора, а по думите на собственика е на не повече от 30-40 часа работа. И разбира се някакъв стар БУР-ххххх, който просто не искал да умре след 30 годишна служба, от които последните 15 - бъркане на всякакви строителни лепила. Собственика търси упорито същата машина в добро състояние и на разумна цена.

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Кой "умник"прехвърли този дебат тук.?
                  Няма спор ,че Фиесто е най-добрата и най-скъпата марка в този вид инструменти.
                  Въпроса беше, че не е оправдано да се дават 4пъти повече пари за едно име.
                  Не е така. Дърводелството (да не се бърка с правенето на мебели от ПДЧ) е на практика изчезнал занаят в България. Тук-таме крета някое цехче с 20 годишни циркуляр, абрихт и струг и се опитва да се бори с масовата мебел, което при наличното търсене е абсолютно загубена кауза.

                  Дърводелските инструментите на festo(ol), mafell и донякъде dewalt и makita са за съвсем друг вид производство, със съвсем друг вид дървесина, за съвсем друг вид клиенти и разбира се на съвсем различна цена. Сещаш се, че като работиш с дървесина от 2 хил. и нагоре евро кубика трябва да си луд да използваш спарки с архаичната му система за затягане на цангата, смешния паралелен водач и недъгав мотор.
                  Последно редактирано от bokomo; 03-08-13, 09:59.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Festo срещу Sparky

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Кой "умник"прехвърли този дебат тук.?
                    Няма спор ,че Фиесто е най-добрата и най-скъпата марка в този вид инструменти.
                    Въпроса беше, че не е оправдано да се дават 4пъти повече пари за едно име.
                    Ако я вадиш два пъти годишно за по 1 час Фесто-то е неоправдано.За профи работа няма място за сравнение
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Моля обяснете
                      С какво Фесто превишава Елтос (примерно) по качество на работата за да си заслужава десетте пъти разлика в цената:
                      Не искам да превръщам темата в говорилня, но няколко човека го заявявате толкова категорично, а аз не разбирам.
                      Със сигурност не е десет пъто по-проезводителна и със сигурност не се разваля десет пъти по-малко или по-трудно.
                      Със сигурност се разваля,10 пъти по малко!Имам машини и от двете марки(работя с тях,не ги продавам).
                      878940653

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оберфреза FESTO OF 2000 E

                        Първоначално публикуван от daka80 Преглед на мнение
                        Е спарки с пластмасови втулки не съм виждал, но както и да е.
                        Е така де оно ги нема, когато я отвориш са се изпарили като коледна заплата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Festo срещу Sparky

                          Нито Фесто ,нито Хилти могат да ме убедят да ги купя.Единствента разлика с Макита .Метабо или Девалт е цената.Както и не бих си купил Мерцедес ...
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X