Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолиране на стиропор вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изолиране на стиропор вода

    Здравейте, имам следния проблем с един поплавък от стиропор(полистирен), който поема вода. Преди време го обмазах със силикон и проблема мислех, че е решен да ама не, а и с друго не се сещам да го третирам. Задължително не трябва да е вреден за здравето. Решение е в момента е замяната с ново, което аз ще направя, но цената е 15 евро и то с отстъпки не е много вариант и се чака доста. Искам старото да го изолирам и да ми стои за резерва и затова моля за съвет и насока. Предварително Благодаря

  • #2
    От: Изолиране на стиропор вода

    Сменяш EPS парчето с какъвто и да е XPS и ти се решава проблемчето за дъъълго врема. Със сигурност XPS-a e по-малко вреден от силикона, с който си обмазъл поплавъка.

    Коментар


    • #3
      От: Изолиране на стиропор вода

      Мислех така да го направя, но формата е цилиндрична и трудно ще го докарам. Идеята ми е да го импрегнирам

      Коментар


      • #4
        От: Изолиране на стиропор вода

        Какъв е проблема за изработка на цилиндрична форма? Има достатъчно инструменти, с които може да се направи цилиндрично поплавъче.

        Коментар


        • #5
          От: Изолиране на стиропор вода

          "Какъв е проблема за изработка на цилиндрична форма? Има достатъчно инструменти, с които може да се направи цилиндрично поплавъче"
          Хи, проблем няма,но си мисля , че е далеч по лесно да го топна в нещо изсъхвайки да имам резервно. Така да говоря с малко цифри новия поплавък тежи 37грама, а този от канистера в момента е 100грама. Вярно, че съм му сложил силикон и той си тежи.

          Коментар


          • #6
            От: Изолиране на стиропор вода

            Дай снимки да видим къде е проблематиката. В тръба ли е поплавъка? Вместо силикон аз бих използвал стретч фолио плюс пистолет за горещ въздух или презарватив, ако има как де се върже на възел.

            Този, който е произвел това си е програмирал приходи от тази част. Да направиш поплавък от EPS е хитър ход, с който можеш да продаваш 37 гр. ЕPS за 15 евро. Реална стойност - 1 цент.

            Коментар


            • #7
              От: Изолиране на стиропор вода

              Хи, така е , но фирмата е на пазара от много години давам парт номера за частта при въвеждането му в нета излиза като снимка и даже има цена: ЕHEIM 7444728

              Коментар


              • #8
                От: Изолиране на стиропор вода

                http://www.henleywatergardens.co.uk/...oducts_id=2195
                Те ти дето няма да го изолираш.А иначе - #2.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Изолиране на стиропор вода

                  Аз си купих на цена по ниска от тази в нета, но все си мисля , че може да се намери по лесно решение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изолиране на стиропор вода

                    Пластмасова бутилка не може ли да замести поплавъка?
                    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изолиране на стиропор вода

                      Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                      Пластмасова бутилка не може ли да замести поплавъка?
                      Може заготовка(епруветка) и да си я раздуе колкото иска.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изолиране на стиропор вода

                        Ами функцията на поплавъка е да отваря и затваря отвори по този начин да регулира движението на водата в канистера. В момента канистера си работи и резерния поплавък си седи, но все пак според мен е по лесно да се боядиса или накисне в нещо и така проблема да се реши. Все пак 15 евро е нещо което ще прежаля, но в БГ не се внася дори от Румънците и така цената отива нагоре. Мой приятел от Виена ми донесе частта и той ми каза, че въпреки големите магазини и складове се пазарува директно от Ехейм Германия с 2-3 седмици доставка.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X