Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

    Искам да се консултирам със знаещите относно евтин вариант за ремонт на покрив на панелен блок, на принципа "направи си сам" (без майстори).
    Ще е добре да споменавате и материали, цена и разход на кв/м, за да мога по добре да се ориентирам... А ако трябва да се ползват линкове, май ще е по добре на лична, да не се карат модераторите
    Покрива е 70 квадрата и изолация още от едно време, (асфалт с чакъл отгорв ако не греша)...
    Предполагам, че варианта ще е със някоя от новите течни "мазилки" понеже за всичко останало се изисква много майсторлък + специфични инструменти, горелки и т.н.

  • #2
    От: Най-евтиния вариан за ремонт на панален покрив

    първото, което се изисква е да изхвърлиш баластрата, ако имаш как, къде и с какво - другото ще ти е песен.
    има хора във форума, които се занимават с това, може да се включат с повече съвети
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Най-евтиния вариан за ремонт на панален покрив

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      първото, което се изисква е да изхвърлиш баластрата, ако имаш как, къде и с какво - другото ще ти е песен.
      има хора във форума, които се занимават с това, може да се включат с повече съвети
      Баластата не е проблем. Даже няма да я изхрърлям а ще я преместя, защото ще се оправя само част от покрива...

      Коментар


      • #4
        От: Най-евтиния вариан за ремонт на панален покрив

        Ако си мислиш че ще разрешиш проблема като направиш над твоя апартамент може да се окаже че нищо не си направил защото може да се окаже проблема на друго място . Моя съвет е първо да се види къде е проблема ? При валеж се гледа в кухината между покрива и тавана на апартаментите . След това да се погледнат воронките и водосточните тръби. Следващото е да си направите събрание и да се опиташ с добро да убедиш съседите да направите целия .Ако не стане с добро им казваш че направиш покрива и на теб ще спре да ти тече ама че при валеж на тях ще им вали защото ще им пускаш вода по комините . При мен проработи . Тук може да използваш като ръководство за полагане http://www.onduline.com/bg/bg-bituline-fixing-guide . Иначе избора за материалите на пазара е голям и след проучване ще избереш най -доброто финансово предложение . Успех ! Ще ти бъде нужен .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Най-евтиния вариан за ремонт на панелен покрив

          Първо това с качествен и ефтин вариант няма да стане.Не си изхвърляйте баластрата-върнете я като посипка тя пази изолацията.След катоо разкриете вижте оттизането-повече от половината проблеми са от воронките.Огледайте и бордовете с тенекиените шапки.От тук нататък- направете снимки и ги качете за да има как да ви се даде съвет вссичко зависи от състоянието на основата.....добър съвет може да ви се даде след като се види върху какво ще търябва да се полага изолация.Другото е гадаене и алабалистика/това е лично мнение и не ангажирам никого с него/.Имате вариант с течни изолации бъркащи се на място и полагащи сес четки и валяци или шпакли с армировка от зебло, битумни мембрани и т.н.Колегата писал по горе е прав като ви казва ,че трябва да се ремонтира целият покрив а не само част от него.
          поздрави и успех
          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
          GSM +359 895 236 182

          А Rhf +

          Коментар


          • #6
            От: Най-евтиния вариан за ремонт на панелен покрив

            Ето малко симки от изчистения покрив

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06717.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5507222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06719.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5507223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06720.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5507224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06721.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5507225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06722.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5507226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06723.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5507228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06724.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5507229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06726.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5507230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06727.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5507231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06728.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5507232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06729.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5507233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06731.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5507234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06732.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5507235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06733.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5507236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06734.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5507238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06736.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5507239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06737.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5507240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06738.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5507241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06743.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5507242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06744.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5507243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06748.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5507244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06749.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5507245

            На шръч поглед не се виждат някакви фрапиращи проблеми с изолацията. А течът е около 2-та комина и на една от вътрешните стени

            Коментар


            • #7
              От: Най-евтиния вариан за ремонт на панелен покрив

              Двата комина до тухла ,след това мазилка и изолация.Воронката -в зависимост от избрания изолационен материал обработка .Основата....гадна си е но едва ли ще я свалите до бетон.Поне я изкърпете и прилепете преди да правите каквото и да е.Вижте продуктите на изомакс....повече в понеделник.успех
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #8
                От: Най-евтиния вариан за ремонт на панелен покрив

                "Изомакс еласта" е твоя битум, плюс платно за него. Можеш да позакърпиш нещата направо върху старата изолация, там където се съмняваш, че тече, но по-добре е на изчистено до цимент. Не разбирам нищо от изолации, но преди 4 г. сам си изолирах покрива с Изомакс и до сега не е протекъл. И не е скъпо.

                Коментар


                • #9
                  От: Най-евтиния вариан за ремонт на панелен покрив

                  Други мнения?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

                    -изкърпвате и прилепяте съществуващата изолация/ако не искате да я махате/ прилепянето става със почистване,изсушаване и грундиране на основата.Желателно е да ползвате битъмно лепило или пулеоретаново лепило.Има подхорящи материали за такива ремонти.
                    -обработвате добре около воронките за отичане, сервизирате ги да не са запушени и обработвате конфликтната точка на връзката с изолацията с пулеоретаново лепило.
                    -измазвате комините,ремонтирате тенекиите/вкл. грунд/ и преглеждате дали не са компрометирани връзките.Ако са повредени ремонт или изолиране с изолация/за подобни работи самозалепяша лента е добро решение има на различни производители/
                    -след това изолация-по горе е едната опция която е подходяща.Друг вариант е рулонна изолация с посипка един слой минимум 4,5 кг.
                    -Оглед на съседните участъци и изкърпване/ не е ясно от къде влиза водата/
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

                      И от мен един глас за Изомакс еласта. Преди 5 години направихме с жената 2 покрива. До сега нямам забележки. Миналата зима жената чисти покрива с лопата за сняг и направи 10 пробойни. От тях теч няма - от долу е ламарина. Но все пак това лято трябва да ги оправим превантивно преди да е протекло.
                      Излезе ни около 4-5 лв/кв.м. материалите. Останалото е труд: 100 кв.м. 2-ма души за 2 уикенда (4 дена).
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06893.jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5513620Тези дни започнах с ремонта на тавана. Реших да мина само с кърпене. Днес реших да го измия хубаво, хем да се обере прахоляка, хем да видя къде ще текне. След час, час и половина обилно поливане на покрива с маркуча(горе стана басеин) реших да видя къде е теча в подпокривното пространство.
                        За съжаление обаче нямаше и капка вода там... Горе обаче забелязах 2 проблема. Първия около комина се образува локва. Смятам да го замажа хубаво с еласта на няколко пласта и предполагам проблема ще се оправи. Другоя проблем обаче е по гаден. както се вижда на снимката, заради лош дренаж на покрива на комшията се образува локва, която не се отича. Моя покрив е правата линия по която чакъла е изринат, нарочно днес гребнах 2 лопати чакъл, от покрива на комшията за да видя на къде ще тръгне водата, но не тръгна на никъде. Та питанеот ми е как да направя така, че тази вода да не дойде при мене? Забелезах, че като има чакъл водата стига до него и спира, (но за колко време и както става отдолу не е ясно).
                        Също се чудя и как максимално ефективно да изкърпя тавана с наличното количество. Дали да не направя по една линия точно над стените 35-40 см. Теча се забелязва точно по стените. Комините и софина ще се измажат задължително...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

                          Това правене на парче, няма да ти реши проблема. Може проблемната зона да е под чакъла, от там по изолацията и през някоя шупла да тече на твоята страна. Аз имам един гараж, които събираше вода в средата. През лятото не ми е проблемно, но зимата като има сняг и ми прокапва. Мазах го с всякакви лепила, но не се оправя. Сега аз съм решил ламарина цели листи с много малък наклон и да не ми прави проблемите.
                          Говори с комшията и правете покрива заедно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Това правене на парче, няма да ти реши проблема. Може проблемната зона да е под чакъла, от там по изолацията и през някоя шупла да тече на твоята страна. Аз имам един гараж, които събираше вода в средата. През лятото не ми е проблемно, но зимата като има сняг и ми прокапва. Мазах го с всякакви лепила, но не се оправя. Сега аз съм решил ламарина цели листи с много малък наклон и да не ми прави проблемите.
                            Говори с комшията и правете покрива заедно.
                            Говорил съм... Казаха ще видим

                            Коментар


                            • #15
                              От: Най-евтиния вариант за ремонт на панелен покрив

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Говорил съм... Казаха ще видим
                              Тъжното е ,че за да сте сигурен в ремонта може да се наложи да ремонтирате и над съседа.
                              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                              GSM +359 895 236 182

                              А Rhf +

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X