Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за цокъл и външно измазване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за цокъл и външно измазване

    Предстои ми полагане на мазилка на външната изолация и поставяне на цокъл от гранитогрес имитиращ редени камъни. Обаче мазачите казват че цокъл трлябва да се слага след измазването, пък аз мисля че ще е по-добре преди това, за да може да се измаже и фаската върху самия цокъл, така че мазилката да не се прекъсва до сами повърхността на плочите.
    Някой може ли да помогне с мнение по въпроса, че и това както много други неща в домашното строителство ми е за първи път в живота, а покрай мене всички са блокаджии и никой си няма идея за какво става въпрос?
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

  • #2
    От: Въпрос за цокъл и външно измазване

    Първо шпакловаш, след това лепиш цокъла и накрая си нанасяш декоративната мазилка върху шпакловката. Няма смисъл да даваш излишни пари за мазилка и да лепиш върху нея цокъл.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за цокъл и външно измазване

      Задължително се слага цокълен профил с водооткап(метален,с различна ширина,в зависимост от дебелината на топлоизолационния пакет),или поне някакъв водооткапващ профил,пак задължително.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за цокъл и външно измазване

        Каква ти е декоративната мазилка, ако е силиконова, слага се преди поставянето й. Но си мисля, че ти го казват , заради факта, че ще го изцапат с мазилка по време на измазването и няма чистене. По принцип трябва да има фаска 45градуса от теракол между стената и цокъла, за да не влиза вода при външен монтаж.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за цокъл и външно измазване

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          Каква ти е декоративната мазилка, ако е силиконова, слага се преди поставянето й. Но си мисля, че ти го казват , заради факта, че ще го изцапат с мазилка по време на измазването и няма чистене. По принцип трябва да има фаска 45градуса от теракол между стената и цокъла, за да не влиза вода при външен монтаж.
          Цокълният профил в завършен вид не се вижда.Той е този,дето върши работата,вместо другите псевдорешения.Трябва си обаче мераклия и майстор,за да сложи металния.
          п.п.в твоя случай-цокълът последен
          Последно редактирано от veskov; 27-07-13, 16:08.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за цокъл и външно измазване

            Май пропуснах да уточня, че изолацията е вече положена, но без цокълен профил, а с обикновен ъглов в долния край, тъй като е до най-долната част на сградата, и цокъла няма да се поставя под цокълния профил, за да ползвам водоткапващата му функция, а идеята е самия цокъл, направен от гранитогресни плочи да върши тази водоткапваща функция, да предпазва мазилката в долния край( от пръски от кал примерно от околния терен), лесно да се поддържа(чисти), и едновременно с това долния край на изолацията да получи завършен вид с цокъла.
            Цокъла искам да е от този чешит гранитогресни плочи


            с уточнението, че става въпрос само за 1 ред плочки най-отдолу, а не по цялата височина на стената.
            Верно, че мазачите могат да пооцапат и както казва белята, трябва фаска от горната страна, но ако се облепи с тиксо и някво евтино фолио мисля, че готовия цокъл ще се предпази от нацапване с мазилката. Не знам обаче, защо мазачите се опитват да ме убедят, че е по-добре след измазването да се слага цокъла още повече, че мазилката искам да е силикатно силиконова.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за цокъл и външно измазване

              Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
              ...Не знам обаче, защо мазачите се опитват да ме убедят, че е по-добре след измазването да се слага цокъла още повече, че мазилката искам да е силикатно силиконова.
              Защото при вече положен цокъл, е по-трудно да се обработи добре стика между мазилката и цокъла. Освен това мазилката е с относително променлива дебелина (колкото малка да е тя), и при малката дебелина на самия цокъл, всяка неравномерност, погледната отгоре, ще си личи.
              Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X