Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с топлата вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем с топлата вода

    От няколко месеца имаме в къщи странен проблем с топлата вода.
    Да уточня схемата:
    1- Соларен панел загрява 150 л бойлер.
    2-Загрятата вода от "соларния" бойлер влиза като "студена" в газовия бойлер (60 литра), който я дозагрява до зададената му температура
    3-Дозагрятата вода от газовия бойлер излиза като гореща вода от чешмата.

    Дотук добре, но от 3-4 месеца забелязахме, че като пуснем топлата вода от чешмите и първоначално тръгва гореща вода, а след 2-3 литра започва да тече хладка вода (около 30 градуса)! Като поизтече , пак започва да тече гореща, по някое време пак тръгва студена и т.н.
    А в същото време виждам че в "соларния" бойлер водата е с температура 40-50-60 градуса, което значи че би трябвало да ми излиза от чешмата с такава температура.

    До преди няколко месеца всичко си беше наред - щом имам 40-50 градуса вода в "соларния" бойлер, значи от чешмата ми тече задължително гореща вода постоянно! А сега ситуацията е с гореописания проблем в двете бани (в душовете и в чешмите) както и в чешмата в кухнята.
    В същото време установих, че от газовия бойлер излиза гореща вода - изходната тръба е гореща. Как тогава тази гореща вода стига до мен студена? Мислех си че може да е проблем на смесителната батерия (да не смесва добре), но как тогава се появи едновременно проблема в два душа и две чешми?

  • #2
    От: Странен проблем с топлата вода

    Дебита през бойлера е ограничен фабрично и е по-малък от този на студената вода. Когато се намеси още една батерия (душ), налягането на топлата вода пада с много и резултата е ясен (не модератора)
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем с топлата вода

      Газовият е виновен,и най-вероятно автоматиката му за палене/налягане(дебит)вода.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем с топлата вода

        Смени всички възвратни клапани по системата.

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем с топлата вода

          Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
          Смени всички възвратни клапани по системата.
          Отворен възвратен или някакакъв смесителен кран на връзка студена-топла, еле ако си имал централна топла.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем с топлата вода

            А бе няма смесители по трасето - вчера гледах снимки от грубия строеж и си вървят 4 двойки тръби за студената и топлата вода...
            Днес се зарових да чета спецификациите на газовия и ми се струва че открих къде може да е проблема. Пише че има циркулационна помпа, която ако била блокирала се връткало леко оста и тя тръгвала....
            А наскоро виках един младеж от фирмата, която прави годишна профилактика и той каза че газовия си е наред. Обаче си мисля че не е проверил баш циркулационната помпа и сега нямам достатъчноналягане на топлата вода.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем с топлата вода

              Да дам отчет как открих проблема
              Една сутрин докато си пиех кафето ми просветна че всъщност имам в системата термосмесителен вентил, ето такъв тип: http://www.water-technic.com/izmerva...li-c34/page-1/
              Оказа се че въпросния вентил пропуска студената ми вода не само към изхода за смесване, но и към "топлия" си вход. И така студена вода си влиза централно в апартаментната инсталация. Проблема се реши като инсталирах възвратен клапан, нещо такова: http://www.water-technic.com/armatur...li-c47/page-1/ на топлия вход и вече студената вода си ходи накъдето трябва
              А иначе въпросния вентил си го сложих преди пералнята, за да я захранвам с топла вода ( http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=161413 ) , но майстора който ми направи свързването не беше съобразил че към него трябва да се сложи и възвратен клапан, та моржувахме няколко месеца в къщи докато се усетим какво става

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X