Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашно наводнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашно наводнение

    Да се оплача как човек сам може да си направи мръсно без да се усети.
    Преди две години си направих къща от една стара изоставена постройка на ниво терен, но поради малката височина на тавана стаите ги вкопах малко така че са около 10см под външното ниво. До тук всичко беше чудесно, живеем си с жената и тъщата дори прибрахме при нас. Изневиделица тази нощ ни изненада авария по водопровода.
    Към 2.30ч жената станала до банята и ме буди да видя, че имало вода в кухнята /тя е на теракота/. Скачам от леглото и започвам да търся причината. Огледах кранове, пералня, канал, никъде нищо няма - сухо. Връткам крана на чешмата - ойк, вода няма. В същото време се усещам че се чува щум като от силно течаща вода. Тук вече ми светка лампата и напълно се събуждам. Когато правих водопровода го вкарах директно в кухнята /къщата е до самия тротоар/ и съм направил бетонна шахта дълбока около 70см /като легна на пода и стигам дъното с ръка/. Нарочно я правих по дълбока, защото 2г правих къщата и ме беше страх да не замръзне докато няма никой още в нея. Та шума на течаща вода идваше от към шахтата. Понеже съм тарикат водомера си го изкарах в шкафа под плота, а шахтата е запечатана също с теракотата на пода.Прималя ми като си представих какво може да става в момента. Под замазката на всички стаи и кухнята има 5см подов стиропор и ако водата е влязла вътре ще наводни всичко отдолу, че има опасност и за основите да подадат понеже са плитки /сградата е правена преди 40г/. Метнах се в колата и отидох да се моля на единствения водопроводчик, който познавам от Ви К. Събудих го и той ме изгони да изчакам утре /днес/ и да отида в Управлението да изпратят някой, той без да му е наредил началника не може да спира водата. Върнах се и вече се чудя какво да правя, водата си шурти яко, но в кухнята не излиза повече след като я събрахме. Разчистихме с жената кухята, разглобих плотовете и преместихме шкафовете настрани за да се открие мястото на шахтата. Бях в абсолютна безисходица, не знам къде отива водата, няма към кого да се обърна да я спре централно. Двоумих се известно време и реших да къртя плочките над шахтата и да я отварям да видя какво става.Там има спирателен кран на входящата тръба и ако се е откъснала тръбата ППР след него /понеже сам си го лепих/ ще мога да я спра. Взех къртача и отворих шахтата - нов автогол. Водата веднага шурна в кухнята и тръгна към стаите с ламината. Жената взе да вади всички налични одеяла и подобни да прави прегради. Аз се пльоснах на пода и бръкнах в шахтата - най неприятната изненада. Водата шурти от счупения спирателен кран. Ужас. Отново отивам да се моля на водопроводчика и той отново ми отказа категорично, дори и с пари не можах да го уговоря. Да съм ходел да търся пазача във управлението. Отивам на другия край на града и търся пазача, няма такъв. Виках, тропах - нищо. Решавам да отида в пожарната, нямам изход, жената и бабалъка останаха да се борят с водата в стаите. Там поне имаше хора и с големи молби ми дадоха два телефонни номера на началници във ВиК. Успях да се свържа с единия и той обеща да се обади на майстора. Този път като отидох не ме изгони и дойде та спря водата, но часа беше вече 5 сутринта. Всички стаи бяха пълни с вода поне 7-8см въпреки че жените изгребваха и хвърляха в тоалетната чиния. В банята имам два сифона, но съвсем недостатъчни да поемат толкова вода. След още два часа време събрахме водата в стаите и вече можех да сменя спирателния кран. Оказа се че при отливането на шахтата в в единия ъгъл от към входа на тръбата е имало шупла и водата я е избила. Теча е бил в посока улицата по изкопа в който минават тръбите за вода и канал. Само това малко ме успокоява, че не съм направил басейн под къщата.
    Сега ще чакам последствията от наводнения ГК и ламинат.Под него има 1см подложка. Отворил съм всички прозорци и съм пуснал трите климатика на 28гр. Смятам за сега да го наблюдавам поне няколко дни и ако започне да надува ще последва вадене на дъски, колкото и да не ми се иска.
    Сагата стана дълга за което се извинявам. А вчера си правехме планове с жената да ходим два дни на планина
    Последно редактирано от piron45; 22-06-13, 10:52.

  • #2
    От: Домашно наводнение

    В тази ситуация единствено мога да съчувствам . Лошото е че няма на кого да прехвърлиш поне част от вината и да ти олекне поне малко . Пожелавам бързо разрешаване на проблемите .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Домашно наводнение

      Мале, човек, голям ужас си преживял.. Дано всичко ти се оправи по възможно най-лекия начин..
      Миналата година се скъса маркуча на кафемашината в 3 през нощта.. Сутринта в 6:30 всичко беше в 10 санта вода, поради простата причина, че запуших двата сифона с найлони за да не мирише..

      Коментар


      • #4
        От: Домашно наводнение

        Искрени съчувствия!
        Дано щетите са минимални.

        Коментар


        • #5
          От: Домашно наводнение

          Момчета, благодаря за съчувствието. И аз се моля ако може да се размине къртенето на ламината.

          Коментар


          • #6
            От: Домашно наводнение

            Е поне времето е с теб!Дежурните съчувствия!
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Домашно наводнение

              Направи нещо, за да ти е по- лесен достъпа до тази, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ ревизионна шахта ли да го нарека? Тръпна в очакване на подобен проблем с една 150 годишна къща на село, та си те представих директно в цветно филмче. Ужасът при мен ще е по- як, защото на тази къща ходим от дъжд- на вятър. Стане ли аварията, няма да разберем преди водата да отнесе къщата и част от дувара, и някой от приятелите в ловната дружинка да ми се обади. Дано се разминеш по- леко.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Домашно наводнение

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Направи нещо, за да ти е по- лесен достъпа до тази, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ ревизионна шахта ли да го нарека?
                Ситуацията е малко кофти, шахтата е точно в ъгъла. Върху нея има ъглов плот със шкафове. Когато я правих подредбата на кухнята беше различна и шахтата трябваше да е свободна, но в един момент жената се намеси, че така нещо не и харесва и се почна местенето. Така стигнахме до това положение, затова изкарах водомера в шкафа, щото и без това шахтата е тясна и не може да се обслужва. А шахтата я запечатах да не мирише и без това не мога да разглобявам шкафовете с плота за да я отварям. Пък да режа дъното става още по сложно, хем тясно хем високо хем аз съм 90кг.Сега сложих уж читав кран и дано не възникне подобен проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: Домашно наводнение

                  За ламината не се притеснявай, като изсъхне все едно нищо не е било. Няма да се наложи да го къртиш. Знаеш ли защо от всички строително-ремонтни дейности в нормалните държави ВиК-то е най-скъпо платено? Не е защото е най-сложно или трябва висше, а защото е най рисково. Вече си разбрал де. Вземи сложи поне един тротоарен кран някъде по трасето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашно наводнение

                    В цялата гадна ситуация който се получи, снощи си приказваме с жената, че все пак сме имали късмет. Ами ако всичко това се беше случило зимата при 1м сняг и температура -20 !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашно наводнение

                      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                      И аз се моля ако може да се размине къртенето на ламината.
                      Сменяй стратегията с климатиците.
                      Пускай ги на сушене или на най-ниската възможна температура.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашно наводнение

                        Ок, ще пробвам и така. Бутнах ги на 16*. Вероятно си прав, по бързо ще смъкне влажността във въздуха. Аз се опитвах да я изгоня навън като тържах висока температура в стаите.

                        ПП Пуснах и влагоабсорбатора и ще видя какво ще стане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашно наводнение

                          Прав е- в единица обем топъл въздух се съдържат повече водни пари отколкото в същия обем студен. Затова и в хладилника влажността е ниска. Ама защо просто не отвориш джамовете? Да става течение, за нула време си готов.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашно наводнение

                            Вчера и днес до обяд така беше - климатици на 28-30* и всички прозорци отворени. След обяд след съвета на Ясен ги сложих на студено и затворих прозорците. То пък и без това навън излезе буря с дъжд и гръмотевеци, така че на време смених тактиката

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X