Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

    В рамките на моето семейство аз съм световно известен майстор.Като такъв в един момент реших да направя басейн в двора пред къщата.До сега се справих с всички проблеми.Остана отоплението.намерих няколко фирми,които предлагат решение,но цените са много дървени.Освен това изработката на един панел от черни гофрирани тръби е напълно по възможностите ми.Не знам как да илюстрирам това от което се нуждая,без да правя реклама.Накратко:търся черна гофрирана тръба ф25 за вода,устойчива на хлор и др.химикали,също и на UV лъчи.Мога да дам линк към една от фирмите,където има снимки,но се опасявам,че няма да е коректно.Т.Е. помагайте.Поздрави-Серго.

  • #2
    От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

    Купи си полиетиленов водопроводен маркуч ,направи си една кръстачка от метал или дървени гредички,купи си скоби за маркуча взависимост от Ф-то 20 мм. е масово и евтино,намотай серпентина от маркуча по скобите и коплирай вход помпа,с изход дюза /дюзи/басейн и помпата я сложи на часовников режим,взависимост от това за колко време се нагрява водата!Занимавам се с басейни професионално/фирма/монтажник съм и се занимавам с техническите станции и колекторите към тях!За басейните ползваме израелски колектори ,много са ефикасни и сравнително евтини,а също така и вакумни високо ефективни, дори при минимална слънчева светлина!Това дето ти го предлагам си е собствена разработка ,демек не издавам фирмена тайна ,защото требва коректност!С това си грея моя!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

      Колега, колко метра е маркуча и за какъв тип басейн го ползваш?Колко се загрява водата?Аз също съм се спрял на такова отоплени за басейн Интекс 305см. и това лято ще пробвам.

      Коментар


      • #4
        От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

        Я дайте снимки ?

        Коментар


        • #5
          От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

          Няколко бързовара със няколко разклонителя.

          Коментар


          • #6
            От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

            Става и с нагъчкани хора един до друг...

            Коментар


            • #7
              От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

              За Интекс 3,05м./0,76/0,80см първоначално го греех с обикновен градински 25мм. маркуч с дължина 25м.на интервали половин час работи ,половин час почива с механичен часовник с контакт,грее добре ,но след това си взех от фирмата дето бачкам ,втора употреба израелски колектор на принципа на водно килимче, една секция с размери 3.30м. на 1.24м.грее за около 3ч. при добро слънце.По принцип 1куб на час като скороста на потока може да се"спъва" с цел по бавно преминаване на водата през колектора,другият принцип е режима работа/покой /време за нагряване,времето за покой си го определяш до оптимално нагряване,при тръгване на потока ,водата през дюзите пари при влизането в басейна,това е ефекта!Ще си правя и бойлер на тоя принцип 200 литра ,само че с циркулационна помпа!Специално за Интекс басейни ,единствения проблем е ,че се скапват маркучите от температурата в комбинация с химията,трябват по сериозни маркучи по размер на помпата !Утре ще кача схеми,че още не съм пускал басейна,като го пусна ще кача и реалните ,ако има интерес,рисуваните и реалните са едно към едно!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                Няколко бързовара със няколко разклонителя.
                И после става купон като дойде сметката за ток.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                  Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                  И после става купон като дойде сметката за ток.
                  Определено.
                  За това аз оставям слънцето да си свърши работата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    За Интекс 3,05м./0,76....
                    Отоплявам абсолютно същия басейн на вилата с най-обикновен бързовар от 3kw. от 12лв. При режим на работа 50/50 на час вдига по около градус(зависи от сезона, външната температура и т.н.). Сутринта като се пусне в 7(с часовник) в 11 е тъмън. Ако е слънчево след това държи температура до вечерта. И това всичко на цена ~1лв./ден без излишни разправии.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                      Интекс по принцип си продават нагревател помпа,но с импровизирани колектори можеш да си грееш и по-големи обеми,20,40,60 ,па и нагоре кубика ,без пари, е така от слънцето до температура на водата 28/30 градуса.Правиш еднократна не голяма инвестиция и си ползваш всяка година безгранично и при по-слабо слънце водата си е около 25гр.те повече за лятото не ти и трябват.Когато е много горещо просто не го ползваш .
                      Последно редактирано от faster; 15-06-13, 17:23.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                        Благодаря за съветите.Малко уточнение.Басейнът е 10 куб.м. и е отлят от бетон над земята.Отопление на ток не коментирам.Слънчевите колектори са скъп вариант.Гофрираната тръба,която търся е с 3 пъти по-голяма площ на повърхността от аналогичната гладка полиетиленова тръба.Връзките с колектора стават без лепене или запояване.Системата,която съм видял е много тарикатска.Не мога да кача снимки,толкова ми е грамотността.Вижте сайта на S---R T--------Y.Ако модератора не изтрие написаното.Предварително се извинявам.Серго.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                          Моят личен опит показва, че черните тръби за вода (не знам полиетилен или полипропилен) не стават за отопление на басейн.
                          Преди 3 години топлих басейна (2.44 м - около 3 кубика) със зелен градински маркуч 1 цол 25 метра. Резултатът беше добър.
                          Реших да се направя на интересен и си купих 30 метра 40 мм черна тръба, която навих на охлюв върху импровизирана кръстачка. С това се опитах да топля същия басейн преди 2 години. Моят извод е, че не става. Водата се връщаше в басейна с приблизително същата температура. Просто тази черна тръба е много добър изолатор, за разлика от зеления градински маркуч.
                          За движение на водата използвам циркулационна помпа-филтър на ИНТЕХ.

                          П.П. Обмислям да си направя сам топлообменник от ламарина... или в краен случай да поръчам изработката му на калайджия.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                            А примерно стар панелен радиатор - едната плоскост, че може и две една до друга, боядисан в черно, в дървена рамка под лист поликарбонат? Все пак става въпрос за басейн, който ще се ползва основно лятото, не се търси кой знае каква изолация и качество, но мисля ще е ефективно. И аз от днес съм с този проблем, 305см. на 76см. е гьолчето...
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                              Вчера видях такова в търговска верига в София на щанда на малките басейни - тип интех, за 150 кинта. Колко ли ще е ефективно? Диаметър около 60см.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16F,!ykE9s7tw!yVBRnJLwGGgw~~60_12.GIF
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5503120
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X