Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за унищожаване на документи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Машина за унищожаване на документи

    Здравейте,
    Замислям се напоследък за това по-горе, защото маса документи с лична и фирмена информация отиват на боклука. Това са фактури от мобилния оператор, сметки и писма от общината, от НАП, банкови документи (не всички от споменатите са необходими за физически архив) и т.н.
    Има ли някой с опит по темата да сподели?

    Някой да оправи Ш-то на Щ
    LZ1AIV

  • #2
    От: Машина за унишожаване на документи

    Ако нямаш шредер ,събираш ги в чувал и за подпалки при някои барбекю разходка.

    Коментар


    • #3
      От: Машина за унищожаване на документи

      В лидъл или метро продават такива машинки (в лидъл преди доста време я гледах де, сега не знам дали има)
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Машина за унищожаване на документи

        Въпросните "машинки" са хубаво нещо. Като страничен ефект отчитам това, че след обработката с нея, хартията заема многократно по-голям обем. Това изисква по-честичкото му изхвърляне. По тази именно причина до сега не съм използвал наличното устройство при мен. Просто събирах бумагите и през зимата отиваха в котлето на парното ( на въглища ). Сега, обаче мисля да мина на пелетна горелка, та сигурно ще се върна към обработка с "машинката".
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Машина за унищожаване на документи

          Колко много хартиени документи имате, та се страхувате да ги запалите пред блока?
          Или да не е пред блока, нека да е на 200 метра извън града...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Машина за унищожаване на документи

            Котела или печката вършат по добра работа.
            Сигурно ако се сметнат разходите около тези машинки в световен мащаб,може би със парите биха изхранили някоя малка бедна държавица !!!
            Какви ли не глупости измисля човек ?

            Коментар


            • #7
              От: Машина за унищожаване на документи

              Абе не всеки има печка или котел, та затова.
              Аз си имам печка, и всичко непотребно минава през нея. Който няма(а и да има-през лятото си е гадно)-в една торба, пред блока, клечка кибрит и готово. Гори 2 минути, малко внимание да не запалим нещо, и воала.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Машина за унищожаване на документи

                Някакъв вид печка, е решението на този проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: Машина за унищожаване на документи

                  Здравейте
                  В банката в която работя имаме няколко такива като едната е почти профисионална.Моите наблюдения са ,че колко е по-голяма толкова по добре.По-малките взимат по няколко листа и се пълнят много бързо загряват спират сами,те правят хартията на ленти,при голямата обаче листите могат да се слагат и тя си ги взима сама като прави листите на малки квадратчета има възможност и да реже и тънки пласмаси.
                  ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Машина за унищожаване на документи

                    Аз не мога да разбера защо трябва толкова да се дискутира темата? Човекът иска да му се препоръча ус-вото. Ми Кольо, не всеки може да събира документите /няма къде, а щом трябва да се унищожат, значи не може да ги държиш на всякъде/ и когато събере 5 или 10 кила да ходи някъде и да ги гори. Аз нямам такива условия около офиса или блока. Другото нещо е, че ако хартията се нареже и се изхвърли в подходящият контейнер, тя ще бъде рециклирана, а като я изгориш.... Та, ако ще пишете по темата нека е по темата!
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      От: Машина за унищожаване на документи

                      Вече 2г. ползвам подобен (доста по-стар модел). Много хубава работа върши.И мен по едно време ме беше обзела параноята,а пък и определено не е редно док.да се изхвърлят там,където всеки може да ги намери. Взех го пак от Плесио,горе долу за същата цена,ползвам го всеки ден и не съм имал никакви ядове с него. МОже повече от 10лист. наведнъж,въпреки че пише,че приема до 10,рязал съм и дискове,... а бе доволен съм. Аз взех тогава от там,най-евтиния с мисълта,че сед 2м. ще го изхвърля,но се оказа железен
                      Последно редактирано от STROIL; 06-06-13, 08:05. Причина: непозволен линк

                      Коментар


                      • #12
                        От: Машина за унищожаване на документи

                        За шредерите - всеки по-голям магазин за канцеларщини ги продава. Важното е да се гледа да не реже на лентички, а и напречно, защото лентичките се четат. И да няма чак фатален проблем с кламери и телбод. Обикновено тези неща ги пише на кутията и най-евтините, които го могат са около 50лв.

                        п.п. има и хубав виц по въпроса:

                        Шеф: Муцка, как се ползва тая машина? (показва шредера)
                        Секретарка: Нищо сложно, шефе, пъхате листата отгоре и машината нататък се оправя сама.
                        (шефа пъха) Влязоха. А откъде се задава колко копия искам?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Машина за унищожаване на документи

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                          Вече 2г. ползвам подобен (доста по-стар модел). Много хубава работа върши.И мен по едно време ме беше обзела параноята,а пък и определено не е редно док.да се изхвърлят там,където всеки може да ги намери. Взех го пак от Плесио,горе долу за същата цена,ползвам го всеки ден и не съм имал никакви ядове с него. МОже повече от 10лист. наведнъж,въпреки че пише,че приема до 10,рязал съм и дискове,... а бе доволен съм. Аз взех тогава от там,най-евтиния с мисълта,че сед 2м. ще го изхвърля,но се оказа железен
                          Благодаря на отзовалите се. На колегите с камини - да споделя, последния път като горих хартии, подпалих саждите в комина , та стените бяха бая горещи два дни, а аз играх дневален по таван за да проверявам за пукнатини.
                          Възползвах се от мнението на Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz)
                          LZ1AIV

                          Коментар


                          • #14
                            От: Машина за унищожаване на документи

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ... Важното е да се гледа да не реже на лентички, а и напречно, защото лентичките се четат. ...
                            Аха, ако ще унищожаваш документи с гриф "Съвършено секретно! Да се изгори преди да се прочете".

                            За битови цели и лентичките са предостатъчни.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Машина за унищожаване на документи

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              За битови цели и лентичките са предостатъчни.
                              Всеки си решава сам, но разликата в цената не е голяма. За сметка на това, разликата в обема на получените отпадъци е значителна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X