Обява

Свий
Няма добавени обяви.

търся мнение за потопяема сондажна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • търся мнение за потопяема сондажна помпа

    Здравейте,
    Прочетох много експертни мнения по тема която ме вълнува и реших да потърся консултация от специалисти във форум:
    Имам сондаж със следните характериситики :
    Пвц колона фи-160 дебелина 7.7 мм
    сондажен кладенец 42м статично водно ниво 6метра
    филтърна част от 6 до 40.7м/утайник 1,3м/
    Сондажа е правен 07.2009 год и прочистван с еърлифт
    Първоначалната ми идея е е да монтиран преливен съд в горната част на имота денивилацията е около 20 м/ и да поливам гравитачно
    или пък алтернативно директно от потопяемата помпа да поливам с разпръсквачи това малко ме притеснява понеже те имат високо съпротивление и ще затормозяват потопяемата помпа/
    другия въпрос е че нямам централно ел захранване и трябва да закупя и генератор също се чудя какъв да бъде
    Моля за съвет и консултация за подходяща помпа и за генератор?

  • #2
    От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

    Пускаш вибрационна помпа. Да не е нашенска. Руските стават и са ефтини. Слагаш и едно хидрофорче над сондажа и си готов с поливането на целия терен.
    Всякакъв китайски генератор за 150-200лв. ще ти е достатъчен.
    Не си си написал в профила къде си?

    Коментар


    • #3
      От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

      От София съм, но сондажът е във Вършец.
      Мислиш ли, че Бибо ще свърши работа те не са ли за по плитки сондажи ? И виждал ли си подобно в действие? За по дълго време чувал съм че издържат месец два.

      Коментар


      • #4
        От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

        взех една потопяема за 40 кинта и един ивертор от12волта->220волта ,закачам инвертора за акумулатора на колата ,двигателя на празен ход и помпата работи ,а колата е на метан-за 1-2 лева поливам
        дебита не е голям -за минута пълни 11 литра туба от минерална вода.
        + няма обезвъздушаване-включваш и тръгва,после оставям двигателя на колата да работи още 10-15 минути и тогва гася

        Коментар


        • #5
          От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

          [QUOTE=jazzfen;2197504]От София съм, но сондажът е във Вършец.
          Мислиш ли, че Бибо ще свърши работа те не са ли за по плитки сондажи ? И виждал ли си подобно в действие? За по дълго време чувал съм че издържат месец два.[/QUOTE

          Не само съм виждал, ами на вилата работи повече от 20г. Сондажа ми е 45м. И я качва още 10-15 нагоре.

          Коментар


          • #6
            От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

            здравейте Паенчо и Daniench,
            Мерси за коректните съвети!
            Бихте ли ми писали моделите на вашите помпи и с каква мощност ?
            а и Daniench би ли ми казал колко метра е сондажа?
            Защото верно че консултантите ми препоръчват скъпи потопяеми помпи от порядъка на 600 лв

            Коментар


            • #7
              От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

              Нормалната потопяема вибрационна помпа има дълбочина на потапяне до 7 м и височина на изхвърляне до 40 м. Как ще разбереш на колко метра ти е водата, за да не удавиш помпата? Май за имота ще трябва, да е от тия по скъпите, т.е по-мощни, но си зависи от порфейла.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

                Потопяемите помпи тип ''бибо'' работят и на много под зададеното от производитела ниво от 5-7 метра. Проблема е,че ако са по-на дълбоко,налягането ги скапва прекалено бързо. ( пускал съм такива на 46 метра,като водата започва на 5 мета от повърхността,т.е. помпичката е на 40 м. под водата.) Освен това,смятам,че разхода за ток е неоправдано висок сравнен с ротационна помпа,спрямо количеството на водата,която вадят.

                Та по-добре веднъж да се дадът повечко пари за добра ротационна помпа,от колкото на 2-3 месеца да се купува ''бибо''.
                Последно редактирано от Златков; 08-06-13, 07:18. Причина: махмурлук

                Коментар


                • #9
                  От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

                  Първоначално публикуван от jazzfen Преглед на мнение
                  здравейте Паенчо и Daniench,
                  Мерси за коректните съвети!
                  Бихте ли ми писали моделите на вашите помпи и с каква мощност ?
                  а и Daniench би ли ми казал колко метра е сондажа?
                  Защото верно че консултантите ми препоръчват скъпи потопяеми помпи от порядъка на 600 лв
                  При мен модела е Водолей или нещо такова. Мисля, че е украинска. За мощността по спомен около 200вата, ама не съм сигурен. Водата ми почва от 35м надолу. Сондата е пробила до 48м. Помпата виси на въже някъде към 42 рия метър.
                  Актуални цени не зная, ама е под 100лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: търся мнение за потопяема сондажна помпа

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    При мен модела е Водолей или нещо такова. Мисля, че е украинска. За мощността по спомен около 200вата, ама не съм сигурен. Водата ми почва от 35м надолу. Сондата е пробила до 48м. Помпата виси на въже някъде към 42 рия метър.
                    Актуални цени не зная, ама е под 100лв.
                    "ручек"-руски са около 60-70 лв. на Илиянци. Китайските ментета в големите вериги са по 50-60.

                    Пак на Илиянци има и Украински ( вероятно като твоята),които са по 100-120 лв.,но са по-мощни и с по-голям дебит от другите.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X