Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на основи и стени на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидроизолация на основи и стени на къща

    Искам вашето ценно мнение за ремонта на къщата ми-основно хидроизолация на стени и основи.Къщата е вкопана- северната част е около 1м40см.,западната около 50 см.Външна хидроизолация за северната стена и вътрешна за южната.На северната стена е слагана мембрана и перфорирана ПВЦ тръба, която незнайно къде се дренира,отгоре не е завършено-няма излят бетон с обратен наклон.През зимата стената се намокри отвътре-не много, но достатъчно за да се откроява на стената.Южната стена не беше мокра-там не може външна хидроизолация- не мога да копам в двора на съседа,има и трайни насаждения.Подът в стаята е дюшеме-подвигнат е на около 40 см от земята-отдолу тя е достатъчно влажна.Основите на къщата са от камък и пръст.Лошото,че багер не може да влезе от север... Благодаря!

  • #2
    От: Хидроизолация на основи и стени на къща

    Ами аз не съм специалист в тази област обаче не виждам друг начин освен да се копае.
    Ако не сте в лоши отношения със съседа не виждам причина да не позволи достъпа.
    Копаенето може и на ръка!

    Коментар


    • #3
      От: Хидроизолация на основи и стени на къща

      Без качествен дренаж, от поне трите по-високи страни, няма как да стане. Иначе винаги ше е мокро. Само с изолация не става, особено ако я няма под цялата къща и наоколо.

      Коментар


      • #4
        От: Хидроизолация на основи и стени на къща

        от източната страна на къщата ще има покрита част -там мисля,че не ми трябва изолация.Но от запад-няма как да стане-разбираме се с комшията,ама има поне 3 големи дървета там.Днес махнах дюшемето и нямаше кой знае колко влага от запад.но майките отдолу са за изхвърляне.

        Коментар


        • #5
          От: Хидроизолация на основи и стени на къща

          Първоначално публикуван от dim_ara Преглед на мнение
          от източната страна на къщата ще има покрита част -там мисля,че не ми трябва изолация.Но от запад-няма как да стане-разбираме се с комшията,ама има поне 3 големи дървета там.Днес махнах дюшемето и нямаше кой знае колко влага от запад.но майките отдолу са за изхвърляне.
          Ами ако не ти се занимава,слагай ново дюшеме и заебавай !
          Аз лично се вкарах в такъв филм с тоя дренаж,че чак съжалявам.Сумата и хамалогия и средства.
          Не знам дали изобщо си струва?

          Коментар


          • #6
            От: Хидроизолация на основи и стени на къща

            Струва си.Недей съжалявава.Щото после ще ти се пре...е и настилката и мазилката..да сложа ново дюшеме ,ама като се изхълми.успех с къщата и двора

            Коментар


            • #7
              От: Хидроизолация на основи и стени на къща

              Първоначално публикуван от dim_ara Преглед на мнение
              Струва си.Недей съжалявава.Щото после ще ти се пре...е и настилката и мазилката..да сложа ново дюшеме ,ама като се изхълми.успех с къщата и двора
              Не знам дали сме го направили добре обаче го правих без никакво желание.
              Тръбите предполагам ще се запущат бързо и ефекта от тях ще е нулев.
              Ако трябва да се насипва до горе с едра фракция няма да ми стигнат 10 Камза, а за тях пари няма.

              П.П.Абе тя къщата стояла над 100 години там, и не е влизала вода аз се направих на ......... !

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00376.jpg
Прегледи:1
Размер:251.8 КБ
ID:5485897
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00377.jpg
Прегледи:1
Размер:250.3 КБ
ID:5485898
              Последно редактирано от Петьо Джартов; 26-05-13, 18:36.

              Коментар


              • #8
                От: Хидроизолация на основи и стени на къща

                Хидроизолацията е добра идея, но без дренаж няма как да стане.Направете си дренаж по две или три страни/или оберете водите с по дълга дренажана тръба и ги отведете за да спестите третата страна/.Изолацията може да ви е няколко вида/хидрото/ но трябва да помислите икак да я защитите от механични повреди,в по горните снимки има добро решение на защита а ако се положи добре става хидроизолация.И не е лошо като така или иначе сте започнали да я топлоизолирате.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #9
                  От: Хидроизолация на основи и стени на къща

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  ...
                  П.П.Абе тя къщата стояла над 100 години там, и не е влизала вода аз се направих на ......... !
                  На нищо не си се направил,наистина ако е по наука,е много скъпо.Но даже,само изкопите ще ти свършат много полезна работа.Заравяйте внимателно,последователно, както сте започнали.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидроизолация на основи и стени на къща

                    Стига,бе,човек,толкова нахъсан започна.що ще ти се запуши тръбата?имаш после възможност да направиш бетонен пояс с обратен наклон и хубава голяма стряха-с добро отвеждане на дъждовната вода и всичко ще си е ок.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидроизолация на основи и стени на къща

                      Първоначално публикуван от dim_ara Преглед на мнение
                      Имаш после възможност да направиш бетонен пояс с обратен наклон и хубава голяма стряха-с добро отвеждане на дъждовната вода и всичко ще си е ок.
                      Точно това и ще направя.Даже и от едната страна ще ползвам дупката за външна тоалетна и цистерна за резервна вода.Но това ще го споделя в темата.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X