Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

    Здравейте, трябва да закупя бензинова водна помпа за напояване на градина и Ви моля за насоки за покупка.Тя ще се използва от възрастен човек (дядо ми), и затова трябва да не е много тежка. Позвах чичко гугъл и от всички , които гледах една беше 6,5кг. и е 115 литра на час на гардения. Поливането ще е с маркуч на домати и чушки. Купувайки им тази помпа смятам да им реша с ваденето на ръка вода от герана, което не е най доброто нещо за 8о годишни старци. Моля за мнение за определени марки, пък цените и характеристиките ще си ги търся от нета.

  • #2
    От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

    Айде от мен малко инфо - Gardena 9000/3 , бензинов мотор 1,2к.с., дебит 9000 л/час, тегло 6,4 кг. цена 355 лв.
    Комплект заедно със смукателен маркуч 1", фитинги, филтър и възвратен клапан
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

      А що бензин, ток нямат ли? Не за друго, не ще падне цената, а и няма да струва литри бензин работата. Пък и се налага носене на бензин от станция, предполагам е двутактова, та и масло да се слага, мери... не става ли сложно?

      Коментар


      • #4
        От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

        Хи, ток отдавна няма нищо, че няма цветнокожи в това населено място. Аз чесно да си кажа няма да мога да има помагам и затова, като гледам дебита има се чудя как ще се оправят. Иначе варианта на ръка е вече труден за тях а не стоят на едно място старците.

        Коментар


        • #5
          От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

          Неудобство също е, е ще вдига шум и ще привлича нездрав интерес, ако се досещаш какво имам предвид

          Коментар


          • #6
            От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

            Щом са на години мисля, че ще имат проблем и с паленето. Не толкова с носенето. Та си мисля за голям акумулатор и зареждачка от слънцето. То нали вечер се полива?

            Коментар


            • #7
              От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Щом са на години мисля, че ще имат проблем и с паленето. Не толкова с носенето. Та си мисля за голям акумулатор и зареждачка от слънцето. То нали вечер се полива?
              Факт, но няма оправия иначе се мъчат на ръце да вадят водата и до сега така са се оправяли. Стареца е дърт моторджия та се надявам все пак да успява да подкара двигателя. Друго решение за техния проблем имам- да не се занимават ама пусто не седят и в магазина го има и по евтино.

              Коментар


              • #8
                От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

                Няма как да не се занимават, иначе трябва да легнат и да чакат оная с косата, техният смисъл на живота е да са полезни с нещо, това е начин на мислене, не е фейсбук.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

                  Имам една малка американска бензинова помпа която купих на времето по същите причини . Причините вече ги няма (починаха) . Проблема на тези помпи е запалването и обезвъздушаването на турбината . Изисква се поне малко техническа грамотност . Не е като да включиш един щепсел .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

                    Не знам как е кладенеца и на каква дълбочина , също така нагоре или надолу я мъкнат тази вода , ама си мисля за една ръчна помпа. Малко са кът, че не се търсят особено, но ги има. Ако трябва, може да се удължи рамото, че да е по леко за помпане. (не е упоменато как се е вадило водата до сега)
                    Ако е относително равно би могло да се добави и маркуч към помпата, че да не пълнят разни кофи/съдове


                    Подобна помпа си иска и разбиране и поддръжка, да не говорим, че и гориво (а то няма да е малко), съдове и т.н. Общо взето не ми се струва подходящо. А както се спомена по-горе може да привлече разни "лешояди"

                    п.п. като знам един тример (моторна коса) как за има няма два часа лапна 2 литра бензин, подобна помпа ще си "похапва"
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      Не знам как е кладенеца и на каква дълбочина , също така нагоре или надолу я мъкнат тази вода , ама си мисля за една ръчна помпа. Малко са кът, че не се търсят особено, но ги има. Ако трябва, може да се удължи рамото, че да е по леко за помпане. (не е упоменато как се е вадило водата до сега)
                      Ако е относително равно би могло да се добави и маркуч към помпата, че да не пълнят разни кофи/съдове

                      Подобна помпа си иска и разбиране и поддръжка, да не говорим, че и гориво (а то няма да е малко), съдове и т.н. Общо взето не ми се струва подходящо. А както се спомена по-горе може да привлече разни "лешояди"

                      п.п. като знам един тример (моторна коса) как за има няма два часа лапна 2 литра бензин, подобна помпа ще си "похапва"
                      Какъв е тоя тример-ламя, моята коса за един час пълно натоварване харчи по-малко от 700мл., а е най-малката профи, демек не е тример.
                      Още повече , че съвременните мотопомпи имат възможност за плавно регулиране на оборотите, в зависимост от нужното количество вода, т.е. може да си кюфка и на ниски обороти, ако не ти трябва целия наличен дебит.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Какъв е тоя тример-ламя, моята коса за един час пълно натоварване харчи по-малко от 700мл., а е най-малката профи, демек не е тример.
                        Още повече , че съвременните мотопомпи имат възможност за плавно регулиране на оборотите, в зависимост от нужното количество вода, т.е. може да си кюфка и на ниски обороти, ако не ти трябва целия наличен дебит.
                        Отплесваме се от темата, ама някакъв "топ гардън" глътна 2 резервоара за към 2 часа, е те не са съвсем 1 литър, ама там някъде. Чисто нов е, не знам колко ще изкара, ама като за 130лв - толко.
                        Косено е с металния нож, че беха едни бурени и отделно малко люцерна.
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензинова моторна помпа за напояване на малка градина

                          То евтиното излиза скъпо, на Майстора косата вече е моя и съм възхитен, колко харчи! С метален нож из копривите изпатка над декар с 1/3 резервоар, а аз още се уча как се кОси та не съм и икономичен косач. Нямам търпение днес да ида за бензин и да видя с цял резервоар, колко ще изкара, но ще е чутовно количество. Инак по темата с помпата, ако бюджета го позволява 100% ми се струва най-добре да се пусне ток с малко панели, но трябва и инвертор освен ако не се използва помпа на 12 В, което също си е опция.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X