Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ушиване на тента от плат за палатки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ушиване на тента от плат за палатки.

    Поради една или друга причина ми дотрябва покривало за тента със специфични размери. Покривалото ще представлява плоска повърхност без специфични разкройки и с размери 4х3 метра.
    Купих плат за палатки, полиестер и незнам каво си още, с някакъв воден стълб, UV устойчив и ала бала в достатъчно количество.

    Плата наподобява шушляк, само дето е промазан и малко по-плътен.
    Обаче краищата са доста разбридани.

    Налага се да се направят специфични двойни шевове, като на палатка и съответно краищата да бъдат поръбени и обработени.

    Та въпроса ми е как се прави тази операция, има ли някаква специфика и някой знае ли фирма, която може да изпълни подобна поръчка ?
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 15-05-13, 23:00.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    От: Ушиване на тента от плат за палатки.

    Тропчо нищо ли не ти отговори?

    Коментар


    • #3
      От: Ушиване на тента от плат за палатки.

      И аз чакам отговори, ама още е прясна темата.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Ушиване на тента от плат за палатки.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        .
        Купих плат за палатки, полиестер и незнам каво си още, с някакъв воден стълб, UW устойчив и ала бала в достатъчно количество..
        Брей, че си пестелив откъм информация!

        Ми напиши купих от.... това и това за толкова и толкова, пък ако ми допадне и си купя и аз, след като си го ушия обещавам да покажа резултата.
        Моля!

        Коментар


        • #5
          От: Ушиване на тента от плат за палатки.

          Имай предвид, че и най-лекият полъх дърпа сериозно този парашут.

          Дълго се мъчех и аз с подобна тента, накрая си направих от плат за тенти. А капсите ги сложиха в някаква фирма дето шие покривала за камиони.

          Коментар


          • #6
            От: Ушиване на тента от плат за палатки.

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Брей, че си пестелив откъм информация!
            ...
            Да не мислиш, че във фирмата за платове, някой нещо знае. Отведоха ме при платовете за палатки. Тия ги взимат за якета, тия за палатки..това е инфото което ти дават.
            И аз го избрах на око. Понеже знам, че ще ме питат пък нямам инфо, затова и пиша "ала-бала".
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Ушиване на тента от плат за палатки.

              Провери в бл. 114, ул. Найден Геров, Хиподрума.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                Бих искал да монтирам тентата върху двата обръча над палатката, която пък е над джипа.


                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                  Според мен не е подходящ за тази цел (предполагам искаш просто сенник). Това ще запарва допълнително и в палатката ще е още по-голяма жега. Отделно вятъра ще го надува и си трябва сериозно укрепване. Една камуфлажна мрежа ще върши по-добра работа.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                    Няма ли да провисва между двете дъги? Би трябвало да се укрепят по дължина също.
                    Георги Гатев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                      Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                      Няма ли да провисва между двете дъги? Би трябвало да се укрепят по дължина също.
                      Надявам се след подходящо изпъване на плата надлъжно с помощта на въженца да не се наложи.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Според мен не е подходящ за тази цел (предполагам искаш просто сенник). Това ще запарва допълнително и в палатката ще е още по-голяма жега. Отделно вятъра ще го надува и си трябва сериозно укрепване. Една камуфлажна мрежа ще върши по-добра работа.
                        Камуфлажната мрежа е най-доброто бюджетно решение и според мен, изпробвано. Няма по-добро проветрение под нея (само, че аз/ние я разстиламе двойно, за по-плътна сянка), доста по-устойчива на силен вятър от всичко останало. Единствения минус е, че не пази от силен дъжд.

                        Полиестера е лек, но задушава много. Силно се съмнявам да се добие добра проветривост в случая.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Надявам се след подходящо изпъване на плата надлъжно с помощта на въженца да не се наложи.
                          Ник, рискуваш да се приближиш до творбата на братя Монголфие, и тогава ще трябва да закотвяш джипа, за да си е на мястото сутринта..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                            Тоя тунел всеки по-силен вятър ще го отнесе, където си реши, или трябва да е плоско/една равнина, или на много дупки, или няколко ленти, успоредни, захванати една за друга само на 2-3 места, за да минава свободно вятъра.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ушиване на тента от плат за палатки.

                              Ники, я разкажи повече за този плат.
                              Верно ли е с UV-защита и каква? Нещо много лек ми се види.
                              Че под тента най-лошо се изгаря

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X