Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подов фибран

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подов фибран

    Добра вечер на всички които още не са си легнали!!!
    Директно на въпроса - възможно ли е в коридора да си налепя подов фибран - 20мм. и отгоре му да залепя теракотени плочки???
    Мисля след като го залепя фибрана отгоре да направя замазка с мрежичка.
    Да се опасявам ли че въпросният / розов или син / фибран може да поддаде и плочките да се разхлопат. Размера им е 45 х 45см.
    Помещението е коридор 15 кв.м. в апартамент.
    Моля споделете опит и препоръки......с какво да лепя????
    LZ3YG

  • #2
    От: Подов фибран

    XPS-а има различни плътности и е по добре да вземеш такъв за високи натоварвания. По-същественото, обаче е върху него да направиш замазка с дебелина мин. 25-30мм с метална армираща мрежа 50х50мм. Ако под "замазка с мрежичка " си имал предвид шпакловка с пластмасова мрежа - няма да стане.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      От: Подов фибран

      Розов Фибран няма. Розовият XPS се произвежда от Аустротерм и аз им ползвам за под високата плътност - 38-39 кг/куб.м. Слагаш от него и си ОК.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #4
        От: Подов фибран

        С 30 мм цимент, че и армировка, и стиропор става. А и ще изолира по-добре, и ще даде възможност за бързо съхнене на влагата от монтажа.

        Коментар


        • #5
          От: Подов фибран

          С 20мм фибран само ше гърмиш халосни патрони- никаква изолация нама да ти дадат. Сложи 50мм за да помувстваш ефекта. Тавана е по-важен-оттам бяга топлото!!!

          Коментар


          • #6
            От: Подов фибран

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            С 20мм фибран само ше гърмиш халосни патрони- никаква изолация нама да ти дадат. Сложи 50мм за да помувстваш ефекта. Тавана е по-важен-оттам бяга топлото!!!
            Е точно на тавана 2см фибран си дават съвсем осезаема промяна. Сега, друг е въпроса че обикновено нищо не пречи да е 4,5 или 10 (макар че чак 10 ми е малко прекалено за вътрешна изолация).
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Подов фибран

              Аз направих пода на цялата къща така. 5ца оригинален фибран. Отгоре 3-5см циментопясъчна замазка с армировачна мрежа и вече 1г никакви проблеми.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Подов фибран

                Слагай колкото ти позволява мястото по-дебел фибран. Не се притеснявай няма да се разхлопат плочките. Правих тераса - на пода сложих първо самонивелираща мазилка(или пък замазка-не знам как е правилно) да "обере" наклона за оттичане. След това налепих фибранфибран - около 50 мм. Отгоре замазка с теракол-флекс с мрежичка (не от най-ситната а по едрата). Най отгоре отново самонивелираща мазилка щото не се разбираме много-много с маламашката. Получава се много равна основа за лепене на теракот. Вече две години и половина нямам никакви забележки - отгоре съм държал 1 г. хладилник, постоянно се натоварва но няма разхлопани плочки.
                Дискавъри 300 тди ръчка
                Витара тди автомат
                XT660R

                Коментар


                • #9
                  От: Подов фибран

                  Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                  Моля споделете опит и препоръки......с какво да лепя????
                  http://www.misiamoiatdom.com/282-%D1...B5%D0%BB%D0%B8

                  http://www.misiamoiatdom.com/257-%D0...BE%D0%B4%D0%B0
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подов фибран

                    И не е лошо основата на която редите/лепите фибрана да е равна и да няма кухина между фибрана и плочата отдолу.В противен случай колкото и дебела замазка да направите рано или късно ще се спукат плочите в коридора.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подов фибран

                      http://www.orkikem-bg.com/index.php?content=products
                      Само за пример,ако трябва-да се трие.2см.ще носи достатъчно,въпросът е колко ще са ти тежки шкафовете(оттам евентуално напукване).Плочките задължително с поне малка фуга,еластична фугосмес и армирана с мрежа за замазки замазка.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подов фибран

                        Е кажи какво написа. Няколко пъти го прочетох.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подов фибран

                          Кажи какво те интересува?2 см.на това дето му викат фибран,ако е за под,ще носи много.Няма да спука той,ами замазката,и не от плочките,ами от дулапите върху плочките,ако замазката не е армирана и плочките не са наредени с фуга ,и фугата не е направена с това,дето трябва.А фирмата беше да се види какво е фибран за под,за таван,какво е Киото,а не за реклама.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подов фибран

                            Благодаря на всички за съветите и препоръките. За моя изненада онзи ден се вгледах в кашоните на плочките и с голяма изненада установих,че вместо теракота съм купил гранитогрес,и се чудихме с жена ми после що сме дали една камара пари. Може пък да е за хубаво. Гранитогреса е по дебел и по здрав. Плочите са 45х45 см.Като сътворя всичко ще нащракам снимки и ще пусна да видите как се е получило. Понеже е коридор няма да има кой знае какви шкафове. Ще има вграден гардероб, самоделно шкафче - закачалка и инфрачервена сауна / кабинка от естествено дърво /, която вече купих и ми пасва перфектно.
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подов фибран

                              Още не съм сътворил нищо по пода на коридора, там е на нивел, дадоха ми няколко дни отпуска, но отидоха по тавана и стените на коридора.......За моя огромна изненада и след проведен разговор с двама майстори, които не се познават един друг, се натъкнах на нещо, което не мога да си обясня. Питах ги и двамата и двамата не ми казаха конкретно защо е така......
                              А именно........подовият фибран, не се лепи с никаква лепилна смес, след като отгоре ще има замазка и залепени толкова големи плочи гранитогрес
                              Закрепял се фибрана с дюбел пирони директно в бетона / в плочата /.......
                              Някой чувал ли е нещо подобно??????
                              LZ3YG

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X