Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терасиране на двор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терасиране на двор?

    В момента двора ми е на 2 тераси,една по-голяма и една по-малка. По-голямата желязобетонните плочи.които държат терасата от годините са се напукали и на места са поддали. Предпоагам,че от 85г. както е правено нищо не е пипано. Та по този повод,понеже смятам,че сам няма да се справя,търся фирма или човек който да ми оправи терасите. Четох,че имало нужда от специалист,който да сметне земния натиск.. изчисления и т.н.,но ми се струва,че това нито е правено преди... нито има смисъл и сега,може ми просто замяна на желязобетона с др. или може и нов подход незнам За съжаление в момента нямам снимки.
    Та: Търся гореупоменатите човек или фирма По възможност някой изпипан,препоръчан и доказал се,ако е колега от форума още по-добре. Ако няма поне някакви идеи по въпорса,как да се направи и за какво да следя,ако хвана някой непознат
    Поздрави.

  • #2
    От: Терасиране на двор?

    Не е съвсем ясно положението какви елементи какво точно носят.Ако търсиш сериозни отговори тук , без снимки ще стане "развален" телефон.
    Все пак , явно има нарушение на конструктивни елементи.Най-доброто решение така или иначе ще се вземе след оглед на място ,където ще се прецени и нуждата от консултация с конструктор.Ако е около София,драсни.

    Коментар


    • #3
      От: Терасиране на двор?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0287.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5469501

      По-свястна снимка от тази в момента нямам. Там където е храста под него това са плочите,които държат земята. На някои места са се изронили,а на други са поддали под натиска на земята.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Терасиране на двор?

        Няма да е зле ако снимките са малко по детайлни а не пейзажни.Иначе като задача не е сложно.Препоръчвам да се заемете в сухо време и да гледате да приключите до началото на сепрември.Растенията на втори ред вероятно за съжаление ще опаднат.Не е лошо и да замерите височините на терасите.На пръв поглед изглеждат като 1,4-1,8 метра но вероятно греша.Не изглежда на работещ скат по скоро с времето малко се е поразмърдал по една или друга причина.Принципно би трябвало да са оставени някакви фуги в бетонната стена.А ако търсите друго решение освен бетон може да ползвате и габиони на мястото на паркинг елементите.То това при по внимателен оглед може да се прецени и дали въобще се налага да се пипат и подменят паркинг елементите.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Терасиране на двор?

          На мен ми се струва, че просто решетъчните плочи са "свършили курса" . Разпадат се самите те, скатът няма принос. То при този наклон и тази височина, и обективно нямат особена роля. Става въпрос за освежаване с декоративна функция.
          Не мисля, че имаш съществен проблем. Съответно решенията не са сложни и имаш свобода на действие и широк избор.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Терасиране на двор?

            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
            Няма да е зле ако снимките са малко по детайлни а не пейзажни.Иначе като задача не е сложно.Препоръчвам да се заемете в сухо време и да гледате да приключите до началото на сепрември.Растенията на втори ред вероятно за съжаление ще опаднат.Не е лошо и да замерите височините на терасите.На пръв поглед изглеждат като 1,4-1,8 метра но вероятно греша.Не изглежда на работещ скат по скоро с времето малко се е поразмърдал по една или друга причина.Принципно би трябвало да са оставени някакви фуги в бетонната стена.А ако търсите друго решение освен бетон може да ползвате и габиони на мястото на паркинг елементите.То това при по внимателен оглед може да се прецени и дали въобще се налага да се пипат и подменят паркинг елементите.
            Писах ти л.с,ама гледам,че не си ми отговорил,пък си писал в темата... виж си кутията да не ти е пълна. Ако имаш интерес и ти е в сферата на възможностите тази работа,дай да я свършим

            Коментар


            • #7
              От: Терасиране на двор?

              До колкото се вижда на снимките, бетоновата подпорна стена е излята, за да се подравни терена около сградата. Най-вероятно над нея е насип, който следствие гравитацията и водите се свлича и товари подпорната. Този натиск може да се намали значително, ако в стената се направят отводнителни отвори. Ако свличането на терена се забелязва и над сградата, на този етап може да се добави отдолу нова подпорна стена, но само ако фундаментът й ляга на основна скала или се излее на пилони.
              Ако положението е по-лошо, над сградата може да се направи дренаж, но за това са необходими предварителни проучвания на терена.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Терасиране на двор?

                Само аз ли не виждам лята бетонова стена!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Терасиране на двор?

                  Нищо излято няма,това са железобетонни блокове вкопани в земята.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терасиране на двор?

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Нищо излято няма,това са железобетонни блокове вкопани в земята.
                    За тях става дума - тия „железобетонни блокове“ не са ли отливани на място? Или някой ги е носил до двора за да прави подпорна?
                    пп. Уточнение: за блоковете под храста.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терасиране на двор?

                      Аз не съм строителен майстор, но си мисля. че и сабината си казва думата. При този обем, собственна тежест, вятър (който я люлее), коренова система и т.н, помагат за слягането на стената. Няма да е зле да я окастрите до земята (тя пак ще порасне), или още по-добре, да я изкорените и насеете нещо ново. Котенястър например.
                      HONDA XL650

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терасиране на двор?

                        НЕ са ляти на място колега,отделни елементи са и за това предполагам,че "някой ги е носил на двора" Бяха си там като купувах мястото. : )

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терасиране на двор?

                          И аз имам една подпорна стена в двора изградена е от траверси. Средната колона от траверсите е наклонена от другите две в горния край с около 5-6см. Мисля сега на лято да изкопая пръста и да ги бутна. Така и да ги вържа с 2-3 железа навътре в почвата. Евентоално изливане на стабилна колона пред траверсите.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5403.jpg
Прегледи:1
Размер:250.6 КБ
ID:5470244

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терасиране на двор?

                            Ето още малко снимки:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0292.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5472263Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0293.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5472264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0294.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5472265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0295.jpg
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5472266Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0296.jpg
Прегледи:1
Размер:194.2 КБ
ID:5472267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0297.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5472268

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X