Обява

Свий
Няма добавени обяви.

монтаж "П" профили на таван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • монтаж "П" профили на таван

    Здравейте отдавна имам регистрация във форума, но сега се наложи да задам един въпрос.
    предстои ми монтаж на "П"профили на тавана на гаража ми да заместят "куката" че нещо ми е кофти като е стационарна.Дебелината на плочата на тавана е около 12 см ще ми позволи ли естествено след отстраняване на мазилката тези профили да ги закрепя с анкери, не ми се разпробива плочата че наново хидроизолация....
    товара който ще поемат ще е да речем до 200 килограма те са два профила така че по около 100 кг на елемент.дължината на профилите е 2 метра, а техните килограми 20.в нета видях че има такива анкерни болтове които са за тежки натоварвания, но дали ще издържат?

  • #2
    От: монтаж "П" профили на таван

    Анкера може и да издържи ако се подбере правилно.То със сигурност ще издържи,проблема ще е в бетона.Кога е правена плочата ,какъв е бетона?Може да ползвате и химически анкер.Ето малко за анкерите/наскоро ми се наложи да пиша нещо като статия-ръководство/:

    ................................-Анкерни съединения монтирани след набиране якост набетона фиг.30.Това са най-лесните за употреба и широко използвани анкери.Напазара има много и различни производители но принципа им като цяло ееднакъв.Монатжа им се извършва в предварително разпробити и обезпрашени отвори.Следнабиването им при притягане главата им се заклинва в бетона.При употреба натакива анкерни връзки, при проектирането на фундаментната плоча трябва да севземат мерки против напукване на основата при монтажа им.Отворите трябва да савертикални, не се допуска механично достигане на монтажно положение следмонтаж.Монтират се след набиране якост на бетона със шаблон, предварително сададени осите на монтаж.

    Най-общо при монтаж трябва да се имат предвидследните аспекти:
    Разстоянието от ръба и осевото разстояние, също както идебелината и широчината на отвора трябва да се изчисли правилно, за да можекрепежният елемент да издържи на нужното натоварване. В противен случай може дасе получи нацепване / отчупване на строителния материал или да се появятпукнатини. Обикновено за крепежни елементи е необходимо разстоянието от ръба 2х Hef (Hef = ефект. дълбочина на закрепване) и осеворазстояние 4 х Hef. Ако посокатана разширяване на крепежният елемент върви успоредно на компонента,разстоянието от ръба може да се намали до 1 хHef.Дълбочинатана отвора трябва да бъде (допустими са само някои изключение) по-голямаот дълбочината на закрепване: това е така, защото функционалната безопасност егарантирана само когато винтът има достатъчно място да се подаде от върха на закотвящиятелемент.
    фиг.30
    Силата на натягане на анкернитеболтове зависи от здравината на основата, дълбочината на закотвянеи диаметърана болта. Не се допуска пренатягане на болтовете.Диаметъра на отворите трябвада е направен с подходяща бургия според предписанията на завода производител наболтовете.Общо правило за разстоянията между анкерните елементи е:10d-минимално разстояние от оста на отвора до края на основния материал,2Loтв. разстояние между осите на двакрепежни елемента.
    При прекомерено натоварване,неправиленмонтаж или анкер с неподходяща товароустойчивост, могат да се случат следнитенеизправности:

    Счупване на основата на анкера поради

    прекалено високо опънно или срязващо натоварване.

    недостатъчна здравина на анкернатаоснова

    Нацепването на основата може да седължи на

    прекалено гъсто разположенианкери,прекалено малки осови разстояния,прекалено високо заклинващо напрежение

    Измъкване на крепежния елемент евъзможно, поради

    нарушаване на триещата,заклинващатаили лепяща връзка, дължащо се на високо натоварване или неправилен монтаж

    изискване за диаметъра

    на отворите

    Счупване на стоманени елементи евъзможно, поради:

    якостта накрепежния / стоманен елемент е прекалено слаба за приложеното натоварване.

    възникванена непредвидени по посока натоварвания......................................
    ако искате мога да изпратя на маил материал с картинки.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #3
      От: монтаж "П" профили на таван

      Aз лично не бих рискувал.Кво толкова и се чудиш на плочата.
      Прасвай и дупките и по една голяма планка отгоре и край.
      Ако е под отгоре ще сложиш някакво болтове тип-каруцарски за да не пречат.
      Има сега всякакви силикони за да изолираш.

      Недей рискува ,не се знае бетона колко е сигурен! Двеста кила не са много ама не са и малко.

      Коментар


      • #4
        От: монтаж "П" профили на таван

        Пишеш че в средата си имаш кука. Това ще рече че там имаш и греда в бетоба, която да носи товара на куката. Препоръчвам ти в средата да си завариш двата П профила към куката. Така голяма част от товара ще е осигурена, а по дължината си прасни по няколко анкерни болта за допълнително осигуряване.
        Предполага се че куката е добре заработена в плочата и 200-300кг не са и проблем. Просто съорази здравината на профлите, но не мисля че и при тях ще има проблеми.

        Коментар


        • #5
          От: монтаж "П" профили на таван

          Аз бих набил няколко "шиша" от 10мм "прищипана" арматура, но под ъгъл. Усилието е право надолу, а когато шишовете са под ъгъл-държат да не излязат от бетона. Взети заедно осигуряват доста добро захващане.
          Така сме правили подпорите на покривна конструкция на един сервиз, може би над 300 м2 площ. Ясно ви е за какви усилия става въпрос като надуе по-сериозен вятър. Досега не е мръднало, няма и да мръдне. Обаче се иска и здрав бетон.
          Ама щом е плоча-явно и бетона е як. Гадно е когато свредлото попадне на арматура, а тя би трябвало да е по-нагъсто, все пак е плоча, а не подово покритие, но с нова дупка, или по-упорито пробиване-ще се получи.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: монтаж "П" профили на таван

            Има евтини варианти има и скъпи.Евтиния е както каза Кольо с шишове от арматура поне 10мм под наклон.Евтино и бързо.Само и съответният заваръчен апарат ще е нужен и няма как да се демонтира.
            Аз лично предпочитам анкери.Дали от този тип
            или от този Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb3_KfewjH.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5464370си е въпрос на избор.
            На два анкера от вторият тип м12 съм връзвал лебедка и съм теглел 1 тон с нея.Ей такава лебедка

            Същата бе овесена на планка анкерирана в тавана и изработена на бързо от профил 50/50/3мм като му бяха пробити 2 дупки за анкерите(директно с електрожена) и беше монтирано за ухо огъната арматурно желязо ф 12 или 14 не помня вече.
            Така направената конструкция пренесе около 5 тона(на парчета по около 500-1000кг едното) от единият край на помещението до другия като съм теглил под какви ли не ъгли с лебедката и след това съм ги свързвал с нея.

            Идеята на тая цялата тирада ми е че анкерите са най-малкият проблем.Основата е важна.
            На всеки анкер от читава марка си му дават колко може да носи.
            А помисли и за профила м/у другото дали П или Н ще е по-добрият(удобният) вариант.
            Поздрави.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: монтаж "П" профили на таван

              Анкер под ъгъл,или шпилка 8мм.стига(пак под ъгъл),ако вярно това са килограмите,но рано или късно ще са малко.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: монтаж "П" профили на таван

                Благодаря за отговорите и предложенията.Плочата е правена от времето на комунизма(предполага се че няма шменди капели с бетона).Взех Анкери на Хилти HLC продавача ми ги препоръча и също каза че ако бетона е качествен няма да имам грижи.както казах детайлите са два по два метра и съм предвидил по осем анкера на детайл, предполагам съм се презапасил от страна на товароносимост, но теста ще покаже.лека и хубава вечер на всички.

                Коментар


                • #9
                  От: монтаж "П" профили на таван

                  Двеста килограма са дето се вика - нищо и половина. Само че, при наличието на "съоръжението" и авторитения вид на П-профил, рано или късно ще решиш да закачиш и нещо доста по тежко. Състоянието и вида на бетона са основният фактор, това дето бил от комунизма - нищо не гарантира. Ако плочата е наливана "бригадирски", бетона правен на място с материал "от реката" - много внимавай.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X