Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лак за камък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лак за камък

    Здравей колега,

    понеже съм на същият етап,
    ме интересува , намери ли въпросният силикон и какъв е крайният резултат при теб
    Получи ли се желания ефект

    Мерси

    Коментар


    • #17
      Лак за камък

      Младежи,вие разбирате от коли,аз от камъни.Не използвайте силиконови импрегнатори,изгарят от слънцето.Какъв е камъкът които желаете да съхраните?Търсите ли ефект след обработката?Къде е поставен?Какъв е ефекта които търсите?

      Ефектът с намокрената визия не е проблем,ако използвате правилния импрегнатор за камък
      Последно редактирано от STROIL; 20-01-14, 08:44. Причина: сливане

      Коментар


      • #18
        От: Лак за камък

        Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
        Младежи,вие разбирате от коли,аз от камъни.Не използвайте силиконови импрегнатори,изгарят от слънцето.Какъв е камъкът които желаете да съхраните?Търсите ли ефект след обработката?Къде е поставен?Какъв е ефекта които търсите?

        Ефектът с намокрената визия не е проблем,ако използвате правилния импрегнатор за камък
        Моля, дай няколко примера с различни камъни и импрегнатори, които се ползват за тях. Ще е полезно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Лак за камък

          Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
          Младежи,вие разбирате от коли,аз от камъни.Не използвайте силиконови импрегнатори,изгарят от слънцето.Какъв е камъкът които желаете да съхраните?Търсите ли ефект след обработката?Къде е поставен?Какъв е ефекта които търсите?

          Ефектът с намокрената визия не е проблем,ако използвате правилния импрегнатор за камък
          Аз като младеж дето не разбирам за лак ползвам ей тва.... а за инпрегнатори ще трябва да пиша достаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:лак.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5555577
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #20
            От: Лак за камък

            Обърнах се към Вас с "Младежи",защото в този форум усетих свободата на оффроад личностите, много се забавлявах с коментарите Ви преди времеТа,така: Г-н Тимчев!Много ми помогнахте преди година-две за ремонта на един джип,бих искала да Ви върна жеста с максимална информация, която да Ви е полезна по-повод обработката на ест. камък. Опита ми е придобит от италианският пазар и от тамошните колеги,които ми показваха през годините, какво и как правят.Сигурно можете да имате различно мнение,но аз например не харесвам естествен камък обработен с лак..Губи ефекта на естествената си визия,изглежда ми като пластмасов... Ако искаме "мокър"ефект има си препарати и за този ефект,но не бих поставила лак за тази цел.По повод импрегнирането,препоръчвам нанотехнологичните продукти.Какво е предимството им.Не се вижда,че камъкът е обработен.Камъкът "диша",а е хидроизолиран,порите не са му запечатани,а буквално наночастиците са "облякли" третираната повърхност.Нанотехнологичните продукти са по-устойчиви на слънчевата светлина (UV)лъчите ,в резултат,камъкът не пожълтява.С нанотехнологичните продукти имате 5 години ефект като на 5-тата година действието му е намаляло с около 5%!! Силиконовите и акрилните препарати..след 2-3 години,са изгоряли от слънцето...ех!..Има още толкова информация,а голяма реклама си направих.

            Много Ви благодаря за Вниманието!

            Хубав,успешен ден!!
            Мая the bee!
            Последно редактирано от STROIL; 22-01-14, 08:37. Причина: непозволен линк

            Коментар


            • #21
              От: Лак за камък

              Специално продукта който аз използвах, и снимки на който има в началото на темата, не е покритие.
              Минаха поне пет години откакто съм обработил прагчетата от врачански варовик, и ефекта си се запазва. Праговете продължават да не поглъщат вода.
              Продукта не прави филм, за да изгори от слънцето, а попива в камъка.
              Нанасял съм го поне на две ръце в два последователни дни. И двете ръце напълно попиха .
              За лака, съм съгласен с колежката. Лакиран камък е отвратителна гледка.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Лак за камък

                Щом продуктът е тестван и сте доволни,какво по-хубаво!!Бих искала само да разбера колко Ви е струвала обработката.Казвате че два пъти се нанася за да има ефект....това е двоен разход на материал.

                Коментар


                • #23
                  От: Лак за камък

                  какъв точно нанопродукт препоръчвате за врачански камък ако може снимка или линк ,намерих само наногрунд за мазилка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лак за камък

                    Ето на какъв продукт попаднах на обекта.
                    Не прави филм, лъскав или не.
                    Попива напълно.
                    Препоръчват се поне две ръце.
                    Важно е и да не е мокър камъка преди нанасянето.
                    Желателно е да не е валял дъжд няколко дена.
                    Не знам цени, щото не съм го купувал аз, но е около 10 пари.
                    И го има (поне тук).

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00990.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5616716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00991.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5616717Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00992.jpg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5616718

                    Ето и ефекта.
                    Тук днес препръска слабо.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00994.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5616719Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00995.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5616720Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00996.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5616721
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X