Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от gogod75 Преглед на мнение
    Тази зима съм на бобов дол 260 лв. тона ситна фракция
    Колега разчисти си личните.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Аз отново проблеми с пелетна горелка Фероли. Карам на чамови пелети, миналата година спря да пали пелетите, оказа се изгорял запалка, смених запалката - оправи се уж и до последно си работеше. Днес пускам горелката, вентилира, пуска пелети, всичко точно, но не иска да ги пали. Изписва грешка A01 - неуспешно запалване и това е. Запалката изобщо не нагрява, а до последно си работеше миналата зима. Само ядове с тази горелка... не знам какво да я правя вече. Мога ли през месец да сменям запалки...
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Аз съм с Фероли, сложих си керамична запалка и няма проблем. Вече прелагат и кварцови но нямам наблюдение за тях.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Искаш да кажеш, че има различни видове и че при теб "оригиналните" карат по месец-два? Я раздухай. Какво, що, от къде?
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Я звънни на тия дето ги внасят в случая термо-дизайн-тотал и ги виж какво ще кажат.Ако работиш с някакви местни и те бъзикат де.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              С местни работя. Не зная, но не мисля, че е нормално, за една зима, да заминат 2 запалки и сега пак да не иска... 3тата, която работеше до последно, сега, не ще да нагрява. Не намирам логика. Миналата зима изгорих 4 палета пелети, вярно, не мога да я вкарам в модулация, но едвали пали повече от 4, 5 пъти на денонощие. Излиза, че запалките не могат да изкрат 100-150 паления.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Искаш да кажеш, че има различни видове и че при теб "оригиналните" карат по месец-два? Я раздухай. Какво, що, от къде?
                Оригиналния нагревател изкара около два сезона. Втория го смених с керамична запалка преди да сдаде багажа, много по довел съм от нея. Беше с две години гаранция, два месеца преди да изтече взе да дава проблеми и ми я замениха без проблем от фирмата. Но вече в сайта им гледам, че гаранцията е намалена на 1 год.
                На лично съобщение съм изпратил линк.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Аз отново проблеми с пелетна горелка Фероли. Карам на чамови пелети, миналата година спря да пали пелетите, оказа се изгорял запалка, смених запалката - оправи се уж и до последно си работеше. Днес пускам горелката, вентилира, пуска пелети, всичко точно, но не иска да ги пали. Изписва грешка A01 - неуспешно запалване и това е. Запалката изобщо не нагрява, а до последно си работеше миналата зима. Само ядове с тази горелка... не знам какво да я правя вече. Мога ли през месец да сменям запалки...
                  Братле аз имах същия проблем със запалката и тая прословута грешка А01. За мен лично единствения начин за решение на феролито е да му изтръгнеш мозъчето и да му сложиш Натурела управление.
                  Повярвай ми ще си решиш всички проблеми и най вече с паленето. И задължително смени запалката с керамична. А временно решение ако работи запалката е да увеличиш дозата пелети при запалване

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Здравейте!Тази зима ще съм с горелка Екоенергия.Може ли някой да ми даде орентировачни настройки за Титаник+ за въглища и пелети по които да се водя.Предварително благодаря!

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      За въглища ....какви са въглищата има значение. Колко кВ е горелката.
                      Мойте настройки 35 кВ Екоенергия за руски въглища
                      шнека 11сек. работа 60сек пауза
                      вентилатор 1степен 10% 11степен30% работи на 4степен

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Горелката е 25кв.Въглищата не знам какви са.Казват че са Домбас ама...С въглища като че ли остават тук там не изгорели а на пелети главата стои наполовина пълна.С заводските настройки е.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от vectra72 Преглед на мнение
                          Здравейте!Тази зима ще съм с горелка Екоенергия.Може ли някой да ми даде орентировачни настройки за Титаник+ за въглища и пелети по които да се водя.Предварително благодаря!
                          Колега до къде стигна с настройките.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
                            Колега до къде стигна с настройките.
                            Засега до никъде защото е топло и не паля.Като беше по-хладно я пуснах със заводските настройки.На въглища имаше тук там не изгорели а на пелети главата остава на половина пълна.Пелетите са от акация.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Някой може ли да даде мнение за комбиниран котел "Bisolit-Combi Saver",независимо от мощности?
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Здравейте, бих иска да закупя цял комплект(котел, горелка и всички необходими и качественни периферии). Има ли тук някой, който да знае някой човек или фирма, които да внасят от Полша?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X