Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
    Мисля си,че моят контролер е по-различен от твоя.
    Твоят е такъв като на моята инструкция - Има 5 реда и повече иконки
    [ATTACH=CONFIG]933295[/ATTACH]

    А моят е такъв:
    [ATTACH=CONFIG]933296[/ATTACH]

    След като влязах в сервизното меню, както ми обясни намерих само това:
    [ATTACH=CONFIG]933297[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]933298[/ATTACH]

    Мисля си,че съм с някой базов модел?

    Ся като се замисля се сещам(виждайки, че изобщо нямаш часовник на дисплея), че за да ти се появят някои неща дето ги нямаш, трябва да влезеш в сервизното меню, от там във Więcej opcji....(отдолу), след това набираш код 10, потвърждаваш и от новопоявилото се меню би трябвало да разрешиш котела да работи с часови зони - Tryb pracy C.O. -> Nastawa + Strefy czasowe . Потвърждаваш с бутона INFO/zapis и излизайки от сервизните настройки на дисплея ако ти се появи часовник, значи вече можеш да го настройваш така както ти описах. Не знам защо, но си мисля, че чак след като разрешиш управлението на котела с часови зони, ще ти се появи часа на дисплея, както и възможността в сервизното меню да го настроиш.
    Идеята на всичко това е дисплея да не се претоварва с излишна информация, ако няма нужда за работата на котела и човека който го ползва, което принципно е добре, особено за най-простата експлоатация без никакви допълнителни екстри и програми.
    Последно редактирано от D-MAX; 12-10-17, 13:42.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Хиляди Благодарности!
      Вече имам часовник на дисплея - като застуди ще се опитам да си настроя и седмичния програматор.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_164351.jpg
Прегледи:1
Размер:241.5 КБ
ID:5769848

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Въпрос относно дряновския котел с горелка Екоенергия 35кВ . Създава ли проблем при работа на въглища падането на шлаката от горелката. Поради малката ширина на котела. Благодаря.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Започна и топлата проба. След доста четене и настройки, към момента постигнах това:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_223630.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5769901Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_223745.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5769902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_223748.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5769903
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_224438.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5769904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_224515.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5769905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_224521.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5769906

          Надявам се да сваля разхода още, но отнема доста време.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Купувайте си контролери с по-интуитивно меню и тъчскрийн. Доста по-лесно се работи.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Въпрос към колегите с дряновския котел с 35Кв Екоенергия. Не е ли тесен котела, и създава ли проблеми падането на шлаката (сгурта) от горелката в пепелника. Благодаря.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Въпрос към колегите с горелка Екоенергия 35кВ на дряновски котел. Задържа ли се много шлака при работа на въглища, имайки се в предвид малкото отстояние на главата на горелката спрямо стените на котела. И това създава ли проблеми.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Понеже ми предстои рязане на дъно на котел Виадрус 29 кв и направата на кутия за под него имам няколко въпроса към знаещите.
                  - Кутията ще я направя защото не ми се дават 350 лева и въпроса ми е само на какво разстояние трябва да е горелката от най ниската точка на котела. Горелката мие еко 25 кв.
                  - Котела ми е 5 секции - средните три секции ли трябва да изрежа.
                  -Имам чертеж на кутия , но ще съм благодарен ако ми предоставите и друг по подробен.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
                    Тимел Е има датчици за температура на котела, на подаващото устройство и на БГВ.
                    При Тимел F има допълнително за връщащата вода, изгорелите газове, стайна температура, външна температура и за смесител/3, 4 пътен вентил/.
                    Колеги, къде точно се поставя датчика за подаващото устройство?

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от nik80 Преглед на мнение
                      До колегата D-MAX,споменал си в по предни постове за ситна фракция въглища в Пловдив.Ако може да дадете инфо къде в Пловдив може да се намери фракция.
                      Ако други Пловдивчани знаят моля да споделите.Благодаря ви предварително!

                      Благодаря на всички Пловдивчани и на колегата D-MAX за отговора

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Аз съм го поставил до бункера.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_092345.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5770922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171019_092427.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5770923
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от nik80 Преглед на мнение
                          Благодаря на всички Пловдивчани и на колегата D-MAX за отговора
                          Ееее не сме деца все пак де та чак и да се обиждаме от това, че не са забелязали мнението ни. Иска се малко упоритост и настойчивост и вс е 6. Дори и аз не следя непрекъснато какво се пише тук и като се натрупат повече мнения се пропуска.
                          Все си мисля че там къдет осъм писал бях дал дори карта на това къде в Пловдив има въглища ситна фракция. Аз миналата 2016г взех 24т от Лом и реших проблема за две години на 4 семейства вкл и моето. Сигурно въглища ще докарваме чак догодина(201.
                          Ето го местото



                          Това е срещу Антон Иванов, бетоновъзела, но продават и такива въглища. Сега по-миналата година бяха по 380лв/т, сега колко са не знам. Последно преди две години видях, че въглищата бяха много добри, точно като моите. Знам че собственика ги ползва в някакви пелетни горелки на хотел на хижа Здравец, че пелетите му излизали златни.

                          Апропо, при ползване на пелети в нашите горелки, разбрах че се ползвали същите настройки като за въглищата.
                          Последно редактирано от D-MAX; 19-10-17, 11:38.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от gsg_64 Преглед на мнение
                            Понеже ми предстои рязане на дъно на котел Виадрус 29 кв и направата на кутия за под него имам няколко въпроса към знаещите.
                            - Кутията ще я направя защото не ми се дават 350 лева и въпроса ми е само на какво разстояние трябва да е горелката от най ниската точка на котела. Горелката мие еко 25 кв.
                            - Котела ми е 5 секции - средните три секции ли трябва да изрежа.
                            -Имам чертеж на кутия , но ще съм благодарен ако ми предоставите и друг по подробен.
                            Тази снимка съм я теглил от нета, ако може да ти помогне.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Кутия.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5770937
                            При мен горния ръб на горелката е на около 25 сантиметра от водната скара.
                            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                            GSM 0877207222

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от transportna Преглед на мнение
                              Колеги, къде точно се поставя датчика за подаващото устройство?
                              Здравей,колега! Ако си с Екоенергия има едни джобове отстрани на корпуса след бункера.Пробиват се с размер на датчика и се поставя там.
                              Разбира се че може и както го е монтирал Валтер Желязков

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Люспата не зависва ли в бнкера и достатъчно калорична ли е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X