Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Какъв, че не вдянах? Котел за твърдо гориво вече знам, че ще си купя само такъв с вертикални топлообменни повърхности. Донякъде се самопочиства и лесно се чисти на ръка.
    Добре с вертикални топлообменни повьрхности е по лесно за почистване.Има ли чугунени котли с вертикални ходове или не е вьзможно по принцип.Ако има кои са.На Греико стоманените са с вертикални ходове.Има ли някои да е монтирал ретортна полска горелка на Греико.Да ли от Греико продават само котел без горелка.Има ли други БГ котли с вертикални топлообменни повьрхности на които може да се монтира ретортна горелка.Може и сьс сьндьче под котела,може би е по добре.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от altran Преглед на мнение
      Да ли от Греико продават само котел без горелка.
      Да продават само котли без горелка.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Кое е по добре, вертикални димогарни тръби, или вертикални плочи.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
          Кое е по добре, вертикални димогарни тръби, или вертикални плочи.
          Което и да е, да има лесен достъп за чистене. По принцип, когато са тръби, се поддават на автоматизирано почистване, това при много скъпите котли. Слагат им почистващи спирали в тръбите. Хем подобряват топлообмена, хем има механизъм да ги движи нагоре-надолу и да събаря натрупаната пепел долу.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Което и да е, да има лесен достъп за чистене. По принцип, когато са тръби, се поддават на автоматизирано почистване, това при много скъпите котли. Слагат им почистващи спирали в тръбите. Хем подобряват топлообмена, хем има механизъм да ги движи нагоре-надолу и да събаря натрупаната пепел долу.
            Трябва ми размерите на такъв котел.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Привет на всички кандидат-оператори на всегоривни горелки! Колеги, събрахме се достатъчно мераклии, така, щото да се организира едно ходене с бус да Полша при http://www.kotly-witkowski.pl/404 Сега е момента, който мисли да купува, да се обади, не се бърза много с организирането засега. Ще трябва и втори шофьор за целта, но за това по-нататък. Нататък празен бус, приемаме идеи да закараме нещо на някого, колкото да спестим някой лев за гориво.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Доста смело...Вижте и в Домер аз от там ги поръчвам.(специално Екоенергия)
                Желая Ви успех

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Искам и аз да си поръчам всегорна горелка , но все още имам много неизвестни.
                  Моля,колегите които ще си поръчват или вече са си направили своя избор да го споделят ,било то и на лични съобщения. От тях зависи и моя избор.
                  Моля ,ако има такава тема да не спамим тука, да се сподели и колко ще са крайните разходи или това разбира се зависи от желаещите?
                  Предварително Ви Благодаря.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първо искам да благодаря на колегата ag ro за това, че се ангажира с реализирането на това начинание, а именно доставката на горелки от Полша. Аз съм един от мераклиите и от моя страна са 5 бр. комплект за мен и мои приатели и познати. По-горе в темата бях писал, че се организира доставка на горелки и ако има желаещи да пишат. С колегата ag ro обсъдихме възможните варианти и се стигна до пътуване поради това, че се събраха доста мераклий. Ако има и други да пишат на колегата или на мен.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      Привет на всички кандидат-оператори на всегоривни горелки! Колеги, събрахме се достатъчно мераклии, така, щото да се организира едно ходене с бус да Полша при http://www.kotly-witkowski.pl/404 Сега е момента, който мисли да купува, да се обади, не се бърза много с организирането засега. Ще трябва и втори шофьор за целта, но за това по-нататък. Нататък празен бус, приемаме идеи да закараме нещо на някого, колкото да спестим някой лев за гориво.
                      Аз, като съм си писал онзи ден постинга, съм объркал линка към сайта. Всъщност съм купувал от http://www.kotly-ekowitt.pl/ , извинявам се за грешката, сега я видях. Градчето е същото, фамилията също, просто е на друга улица.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                        Искам и аз да си поръчам всегорна горелка , но все още имам много неизвестни.
                        Моля,колегите които ще си поръчват или вече са си направили своя избор да го споделят ,било то и на лични съобщения. От тях зависи и моя избор.
                        Моля ,ако има такава тема да не спамим тука, да се сподели и колко ще са крайните разходи или това разбира се зависи от желаещите?
                        Предварително Ви Благодаря.
                        Ето един котел, който бих си купил, ако сега трябваше да го правя: http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kovert#budowa Който е чистил котел, ще ме разбере.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          От днес съм с Виадус 6 секции и с радост искам да се включа в поръчката за всегорна горелка .

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Аз мисля да се включа с покупка на котел от witkowski, но още не съм уточнил конфигурацията.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Колега D-Max ,както бях писал по нагоре мислех да мина на газ но трябва много да преправям и за това си оставам с вярната ми горелка отново. Като монтирахме този Бошовия котел не сложихме трипътен винтил . Има ли смисъл от него , при положение че тем. на водата в котела не пада под 50гр.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                А този трипътен вентил къде и за какво е сложен? Ако е на входа на котела, то целта му е да не пада температурата на водата под 50гр и да не се образува конденз при горене на дърва и въглища, който унищожава най-вече стоманените котли. При ползване на горелка няма кондез, така че не е нужен.
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X