Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на мраморен под

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обработка на мраморен под

    Здравейте колеги, имам следният проблем и бих желал да чуя и вашите мнения. Имам фояе с мраморен под. При полагането на мрамора като финал го изциклихме и полирахме, а накрая и намазахме с НЯКАКЪВ инпрегнатор. Вчера жената носила под мишка препарат за почистване на тоалетни " Тоалетно пате" и то покапало по пода. Петната са видими и са проникнали вече в мрамора, инпрегнатора не ги е спрял, но това е някаква химия и го разбирам. Сега се очаква от мен да възстановя пода. Само да доопиша положението, капките са матирали и най-вероятно приникнали и на вътре, пробвах да ги полирам но не става. Имате ли доверен майстор занимаващ се с шлифоване да дава съвет. Проблема е че има перваз от ламинат и ако се намокри от машина за полиране ще замине.
    Давайте съвети. В София съм.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    От: Обработка на мраморен под

    Като си сложил мрамор за под, ще береш ядове!!!!
    Аз спасение не зная да има открито.

    Коментар


    • #3
      От: Обработка на мраморен под

      Мраморът е така понякога - зависи от последната обработка. Като го полирате наново може да остаат следи от петната във вид на променен цвят. Важно е да разберете с какво е обработен преди, има няколко вида завършване и някои от тях са несъвместими химично или физично.
      Тоалетно пате киселинен препарат ли е, че забравих?

      Коментар


      • #4
        От: Обработка на мраморен под

        Да киселинен препарат е. Пролема е, че нямам връзка с теззи които поставиха пода понеже ги изгоних на времето, че си оставиха ръцете а пък препарата не си спомням.
        Давайте доверен майстор ако имате.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Обработка на мраморен под

          Зависи колко надълбоко е проникнало патето...

          Първото, което трябва да опиташ е полиране - с по-голяма част от набора от абразиви, които се ползват.

          Може да иопиташ и сам въпреки че не гарантирам за резултата - препоръчвам ти да почнеш с по-едра шкурка и да стигнеш до около 1000-1500. Това със шкурката задължително с бавнооборотна машина и с много вода.
          Георги Гатев

          Коментар


          • #6
            От: Обработка на мраморен под

            Мрамора е доста порьозен и мек.Попива яко и няма чистене.
            Аз имам опит с венецианска мозайка-редене,фугиране и търкане.Ако на някое място задържах машината,копаеше мрамора.
            Може да се помисли за подмяна на плочите и изглаждане.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Обработка на мраморен под

              А малко снимки може ли?Чак толкова мек не е.Ще ви пусна и няколко телефона на лични.
              От добри лакове и импрегнатори се очаква да изтраят поне 3-5 години.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #8
                От: Обработка на мраморен под

                Проблема при снимките е че се вижда под определен ъгъл и не излиза на фотото.
                Точно идеята за нов импрегнатор ми се вижда най-добъра.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Обработка на мраморен под

                  Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                  Проблема при снимките е че се вижда под определен ъгъл и не излиза на фотото.
                  Точно идеята за нов импрегнатор ми се вижда най-добъра.
                  Петното и под новия пак ще се вижда. Гранит или гранитогрес му е майката.
                  Мрамора е здрав, но порьозен. Като попие вода - не си личи, ама ако е нещо цветно се вижда, особено като е минал срока на действие на импрегнатора.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обработка на мраморен под

                    Мрамора се обработва с някаква химия която му разяжда повърхностния слой и го оеднаквява. След това,вече се слагат запечатките.
                    Другото е по механичен път. Има си гъби с диамантен прах, различна едрина, като при шкурките. Върви се от по едрро към по-финно, естествено, като накрая се получава полирането. След това пак е добре да се тури импрегнатор, запечатка. Най-новите са по нанотехнологии и струват майка си и баща си. Но пък проникват в дълбочина.
                    При всички положения, борбата ти първо е да оеднаквиш мрамора, но зависи колко дълбоко са успели да проникнат капките.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обработка на мраморен под

                      Да доизясня, цвета на мрамора не е променен, промяната е в това че от полиран сега на места има матови петна. Петната са на химията, те са разградили под себе си импрегнанта и са проникнали, колко дълбоко само бог знае. Това с гранитогреса ми е ясно, но като на колата се олющи боята, нали не си сменяте купето а се опитвате да го полирате или пребоядисате. Ще направя опит на отделна плочка да импрегнирам и после да капна от това тъпо "пате". Дори да шлайфам и после да импрегнирам, ще имам проблем, понеже поради различната порьозност на мрамора импрегнатора от първото нанасяне е достигнал до различни дълбочини. Второто нанасяне с друг импрегнант не се знае как ще си повлияе с първото такова. На първият импрегнант не знам името. ТА КАШАТА Е ПЪЛНА И НЕ ЗНАМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ НАКРАЯ. Сега ще говоря с различните майстори да видим какъв препарат ще предложат.
                      Разбира се съм отворен за съвети. И благодаря на всички включили се.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        Според мен киселината на Патката(най-вероятно хлорна киселина) е разяла само повърхностния слой. Едно шлайфане с полировка и запечатка ще реши въпроса. Може и само полировката да се справи. Реакцията е CaHCO3+HCL=CaCl+H2O+CO2 или се р получил матов калциев хлорид

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обработка на мраморен под

                          Разходи се до някоя фирма за изработка на мраморни и гранитни надгробни паметници.......аз от 15 години по цял ден само с мрамор и гранит се занимавам!В зависимост от степента на попиване има няколко варианта
                          1-полиране на сухо с шкурки от номер 36 до 800 с флекс с потициометър
                          2-разредена солна киселина най малко 3 към 1 опасно е отделят се задушливи газове и все пак е киселина измива се с вода
                          3-смяна на повредената настилка и цялостно полиране
                          4-минаваш го навсякъде пода с импрегнатор от типа"мокър ефект"

                          аз лично след много опити работя само с Италиански импрегнатори....но и те са доста видове
                          -импрегниращи дълбоко
                          -повърхностно
                          -запечатващи .консервират но временно
                          -мокър ефект
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обработка на мраморен под

                            Кристализатор му се вика на препарата. Но има различни марки. За да се приложи качествено и равномерно, трябва да се изчисти старото покритие. Но може да пробваш в-у една от капките.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обработка на мраморен под

                              Супер, това е добра насока. А относно това че италиянците са майстори, това го знам. Не мога да сменя увредените плочки защото, първо са около 1/2 от целия под и второ не нога да намеря такъв мрамор. Ше пробвам да шлайфам ръчно. Ще пиша какво става, но първо трябва да говоря с майсторите а после да направя сухи проби. Още веднъж благодаря!!!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X