Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

    Здравейте, предстои ми нелеката задача да избера градинско бетонено барбекю и след обикаляне из големите строителни магазини в София, установих, че се предлагат главно две марки - Sunday( в Баухаус) и Sarom (в Баумакс). Бриколаж и практикер в момента нямат налични модели. Забелязах, че цената зависи до голяма степен от това дали барбекюто ще се ползва само на дървени въглища или горивната камера ще е огнеупорна и ще позволява употребата на дърва. Дали това е от голямо значение при избора и има ли някой тук, който ползва такива барбекюта в двора си и какво ви е мнението за тях ? Къде другаде мога да погледна за налични модели? За съжаление нямам време да се занимавам с изграждане по поръчка, защото барбекюто трябва да го избера и купя до два дни. За нещо такова става въпрос:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:touareg.png
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:6003935
    Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 21-02-13, 22:05. Причина: правописна грешка
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

    Ако можеше да разгледам двата видя, щях да ти кажа къде е хитрината. Дървата горят с буйни пламъци, и пускат пушек. Също искат по-грижливо отношение за да стане жар. Тези три неща ще да са разликата в огнищата.

    Коментар


    • #3
      От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

      Има значение за какво точно е предвидено-за дървени въглища или за дърва.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.029.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5456266

      Ето това е в градината, не помня точно от къде го купихме. Явно е само за дървени въглища, защото се спука още след сефтето с дърва. Сега стои в градината за декорация.

      Коментар


      • #4
        От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

        Благодаря, статията наистина е много добра, но в нея се коментира направата на барбекю, а мен ме интересуват готови такива

        lodkar - Едните са образно казано като това, което съм посочил на снимката, а другите- като посоченото в поста на cveta68
        Огнеопорните, които до сега съм срещнал, са жълтеникаво-кафяви още от магазина, длугите с обикновен циментов цвят и си ги боядисваш после както прецениш.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

          Жълтите може и би трябвало да са с печени глинени тухли, някаква керамика. Няма ли някакво хибридно решение - да се вземе бетонно, и да се наредят в него покрай стените му тухли от печка? Във всеки случай, успех - много е сложна задачата при такова ограничено време.

          Коментар


          • #6
            От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119653

            Направи си тухлено, в нета има достатъчно материали и чертежи за това.Даже в тубата има много клипове за начинаещи барбекю строители
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

              Лодкаря е дал решението за тунинг на купешко барбекю, за да стане универсално.
              Всемаш по- голямото и го тунинговаш с тънки огнеупорни тугли, за да можеш да палиш и огън в него.
              Забележи, че долните тухли, под огъня на твочта снимка са с вентилационни отвори- да намалят топлината надолу, за да не се пука плочата.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                Константин - поздравления за начинанието, страхотно се е получило. Но все пак въпроса ми е за готови барбекюта и ми се иска някой, който притежава такова, да даде мнение и съвет къде мога да разгледам други модели и марки.
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                  Здравей,
                  имам точно като това на снимката само, че по-големия вариант. На Саром е и е то Баумакс. Разликата специално при Саром между въглищния и дървения вариант е облицовката на подхода кум комина и комина отвътре с неръждаема ламарина на 1 см отстояние от стените.
                  Според мен много лесно може да се изработи допълнително.... зависи как ще го ползваш. При мен варианта за дърва не е нужен.
                  Поздрави

                  Между другото е бая тежко и като го копуваш потърси смециалното лепило на Саром за сглобяването. В Варненския Баумакс лепилото приличаше на силикон и го бяха сложили в друг раздел и нямахе и идея, че го имат... съвсем случайно го намерих. По същия начин стои и въпроса с мазилката за комина-декоративната.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                    Ето един вариант на барбекю. Не е бетонно, но мисля да върши работа.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:537467_458901324146124_2099282933_n.jpg
Прегледи:2
Размер:135.3 КБ
ID:5456415
                    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                      Избра ли BBQ в крайна сметка и какво?
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        Да- това от снимката по-горе. Доставиха го на модули и сглобяването ще е пролетта, но детайлите ми изглеждат добре изпипани. Като за начало трябва да му направя солидна бетонна основа с армировка за да не потъне след време
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                          Лично аз, бих си направил фурна и барбекю, но ще трябват огнеопорни тухли от две акумулиращи печки. При желание от колегата бих дал и чертежи и идеи, тъй като ми стана хоби тази идея от 2 г. Само ще дам един клип в тубето:
                          http://www.youtube.com/watch?v=hLYhqB53LWc.
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                            Лично аз, бих си направил фурна и барбекю, но ще трябват огнеопорни тухли от две акумулиращи печки. При желание от колегата бих дал и чертежи и идеи, тъй като ми стана хоби тази идея от 2 г. Само ще дам един клип в тубето:
                            http://www.youtube.com/watch?v=hLYhqB53LWc.
                            Съжалявам че видях сега темата.Един мой съсед има в двора си зидано с тухлички.Много красиво.
                            Ще го снимам при първия удобен момент и ще ви го покажа.Всеки един средно добър майстор би го изработил без проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте съвет за бетонено градинско барбекю

                              На това барбекю му е къс комина. Имаме такова пред блока. Удължихме го с 60-70 см и заспа. Иначе няма тяга!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X