Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна градина или усвояване на лоджия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимна градина или усвояване на лоджия

    Някой правил ли е такова чудо? Интересува ме преди всичко какви са необходимите документи и процедури, за да имам право изобщо да правя зимна градина... А някой, ако има и представа за каква сума става въпрос самото озаконяване преди изобщо да се започне строежа, още по-добре.

    Апартамента е на последен етаж - реално половината етаж е към този апартамент. Площта на терасата е над 100кв.м. Идеята е от антрето да се избие врата към терасата и от там да се построи около 15кв.м. зимна градина.


    Не съм сигурен, но май не се води нито тераса, нито балкон, а лоджия, понеже не е извън фасата, а реално края на "лоджията" е където свършват апартаментите на долните етажи.
    Последно редактирано от Венци- малкия; 07-02-13, 06:47. Причина: премахване на шрифт

  • #2
    От: Зимна градина или усвояване на лоджия

    От месец и нещо ходя по инстанциите на общината за получаване на удостоверение за търпимост. В закона е записано че в двор може да се изгради оранжерия до 200кв.м. без никакви документи. Предполагам че това ще е нещо подобно и не би следвало да ти искат документи. Вече и за остъкляване на балкон не се искат никакви документи.

    Коментар


    • #3
      От: Зимна градина или усвояване на лоджия

      Мерси за инфото. При мен обаче балкона или по-скоро лоджията няма и покрив. Ще чета още, за сега се отказах.

      Коментар


      • #4
        От: Зимна градина или усвояване на лоджия

        А терасата ваша собственност ли е или е плосък покрив в етажна собственност?тук се крие разковничето.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Зимна градина или усвояване на лоджия

          ЗУТ. Може само лека слънцезащитна конструкция. Останалото е без разрешение само към улица от 6-та категория. И отговора на горния въпрос.
          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
          Е250 1998-продаден
          Субару Пустош

          Коментар


          • #6
            От: Зимна градина или усвояване на лоджия

            Първоначално публикуван от solomyr Преглед на мнение
            Мерси за инфото. При мен обаче балкона или по-скоро лоджията няма и покрив. Ще чета още, за сега се отказах.
            Ако е студоустойчива растителност, няма нужда от покрив и остъкляване.
            Слагаш големите кашпи на терасата и това е.
            Предполагам, че никой няма да ти създава проблеми за това.

            Коментар


            • #7
              От: Зимна градина или усвояване на лоджия

              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
              А терасата ваша собственност ли е или е плосък покрив в етажна собственност?тук се крие разковничето.
              Това е първият, и най-важен въпрос! При много сгради, покривните "тераси" са всъщност изцяло или частично покрив, по проект.
              Най-вероятно няма да ти позволят да градиш с тухли, но лека покривна конструкция /или дограма/ ще може. Ако не ти разрешат - прави си я и без разрешение. Цяла България го прави!
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X