Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми мазилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми мазилка

    Аз пак да питам,че сам не мога да го измисля.Трябва да измисля следното решение за коридора. В момента стената е на латекс (бяла) и имам огромен проблем.Като се приберем с кучетата от разходка,и докато чакат ред,първо да бъде измито едното после другото те се подпират по стените,тръскат се в коридора и т.н. и всичко е мааазало.Стените са ни адски мръсни,доскоро ги миех през седмица,но взе да ми писва и е страшно в момента. И търся решение,но от това което гледах по нет-а не намирам нищо подходящо.Мисля да направя някаква мазилка,струва ми се,че ще е добре релефна,във възможно най-подходящ цвят,така че да не се налага да се чисти често,а когато се наложи,да се мие лесно,че той латекса на стената го измих.
    Това ми изглежда добро, (ако е такова каквото изглежда полирано),но незнам защото никога не съм виждал на живо венецианска мазилка?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:venecianski-mazilki.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:6001007

    Дайте малко акъл какво да го правя този коридор? Другия вариант за който мислех е някаква ламперия,ама много грозна работа поне от това което видях ...
    Мерси )

  • #2
    От: Препоръчайте ми мазилка

    Ами доколкото зная има вече латекси, които и с маркуч можеш да ги миеш...Като примери - Levis и особено добри отзиви съм чувал за Benjamin Moore. Иначе има и специализирани бои за бани. Другия вариант е боята, дето я ползват да боядисват басейните.

    Релефна мазилка - ако е и сивееща - няма да личи, ама моето мнение е, че ще е огромна смрад и мръсотия... По-добре нещо, което може със стирката да се мине два пъти и да се изчисти...
    Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
    Grand Cherokee 3.0

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми мазилка

      И аз знам за латекси,които се мият.Въпроса е,че аз немога да мия коридора всяка седмица примерно.И ме съмнява,че мръсотията,така ще се набие в латекса,че няма да има миене.Някой ползва ли реално такъв латекс,да каже лесно ли се поддържа или се търговски трик? Сега ще гугълна да видя,каква е тая боя за басеини..
      Мерси

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми мазилка

        San Marko,това е твоята мазилка.Има Венециански които и с водоструйка можеш да ги миеш.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми мазилка

          Кучетата Вън и обикновенна мазилка !!!

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми мазилка

            Мога да ти кажа къде да идеш и да разгледаш различни видове такива лъскави мазилки (понеже сега правя ремонт, та пазарувах наскоро латекси и се интересувах и от мазилки), за латекса на Левис от бояджии чух кофти мнения (трудно се поддържа, не търпи корекции)
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми мазилка

              Е ми казвай де

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми мазилка

                Ами има една фирма намира се на улица Кукуш №3 поне така се води де
                ето тук се намира (мисля че норд техник са точно до тях) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5452398
                Там бъркат цветове каквито си поискаш и на латекс и на мазилка.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми мазилка

                  Типа мазилки за който питате са скъпички,имат редица изисквания за основата а и цената на труд не е ниска.Дали не сте се замисляли за ламперия?Не стария противен комунистически лукс естественно.А може би корк?Мой близък реши нестандартно подобен проблем/причината пак бяха четирикраки обитатели/ -налепи фолио по стените.Стана ефектно.Но както е казано разни хора разни идеали.Миещите латекси.........при такова натоварване няма да годинясат с добър виншен вид.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми мазилка

                    Забелязъл съм, че ти доста разбираш от кучета..
                    И иде въпроса.. Тези кучета домашни ли са, ловджии ли са?
                    Изобщо, как ги гледаш?
                    Какво ти правят в къщата?
                    Кучето е като човека.. Идва зима - изкарва зимен пух, идва лято - пуха пада..Лятото нося чехли, зимата ботуши..

                    Според мен, направи им колиби навън и ще си решеш проблема..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми мазилка

                      Декоративните мазилки не са решение на точно този проблем. Ще задържат точно толкова мърсотия, колкото латекса и за да няма смрад пак ще трябва да се мият, което няма да е много различно като време и усилия. Аз бих помислил на варианта за ламиниран МДФ или дори най-обикновен плексиглас с височина двайсетина сантиметра над главите на кучетата, който лесно да се забърсва веднага след като е изцапан. По болниците, примерно, в последно време се правят облицовки от цветно стъкло, именно заради незадържането на мърсотии и лесното бързо почистване.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми мазилка

                        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                        Забелязъл съм, че ти доста разбираш от кучета..
                        И иде въпроса.. Тези кучета домашни ли са, ловджии ли са?
                        Изобщо, как ги гледаш?
                        Какво ти правят в къщата?
                        Кучето е като човека.. Идва зима - изкарва зимен пух, идва лято - пуха пада..Лятото нося чехли, зимата ботуши..

                        Според мен, направи им колиби навън и ще си решеш проблема..
                        НЕ те разбрах какво точно ме питаш? http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=2791&page=34 Ей тук има снимки на кучетата...
                        Живея в апартемент в широкия център на София... какви колиби навън!?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми мазилка

                          Аз ползвам латекс за миене. Направо е подводен. Но е еластичен, и ако и да не усеща дори течаща вода, мръсотията оставя следи и ще се захаби. Венецианските мазилки са по-устойчиви, но не ползвам. Следват мароканските с вар и т.н. - таделакт.

                          За миризми и мръсотии от куче аз бих ползвал нещо с гланцова повърхност. Едновремешните комунистически политури са си много качествени, за съжаление сега подобни материали са рядкост. Сега са на мода хартиени ламинати - всеки цех за кроене има голям избор плоскости.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми мазилка

                            То хубаво някакъв материал на 20см над кучетата, ама тая овчарка като се прибере и се изтръска едно хубаво..... Венецианската е доста гланцова, та би трябвало лесно да се мие и да не се захабява.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми мазилка

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              То хубаво някакъв материал на 20см над кучетата, ама тая овчарка като се прибере и се изтръска едно хубаво.....
                              Знам какво е Аз, докато още живеех в апартамент, го чаках моя да се изтръска на площадката.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X