Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Да попитам едно въпросче че,се триумя за една работа.
    Това което съм затворил със ламперията-таванското помещение имам да го повторя със задната страна.
    Добре обаче ми идва малко скъпо и трудоемко да си правя ламперия и ме навява на мисълта да го нащракам със гипсокартон на метална конструкция.
    Та въпроса ми е какво трябва да омажа върху картона за да е що годе защитен от влагата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4612.JPG
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5616130

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Има готова ламперия и е на достъпна цена. Казват че я карат от родопите. На 4м дълги по 80мм покрива една дъска. Дебела е 15мм. Една пачка от 10 ламперии струваше миналата година 25лв. Скоро не съм купувал но я гледах че се поддържа като асортимент. Наковах в нас доста от нея и съм доволен. Според мене гипскартона ще развали къщата. Като цена не мисля че ще излезе по-евтино.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Накови си пак ламперия .
        По-евтина и по-тънка ако трябва.
        Така няма да нарушиш хармонията.
        Отвътре пак можеш да си сложиш вата и картон на конструкция.
        Вероятно има начин да се обработи картона, макар да не се сещам за конкретен продукт.
        Като цена, ще ти е все същото.

        ПП: И аз купувах от гореспоменатата ламперия. Същия размер.
        Достатъчно суха беше и не ми се е изметнала досега.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Няма 15 мм ламперия. Има 11мм което е равносилно на фазер.Башка дето половината е брак.
          От купешките ламперии съм разочарован тотално.Затова именно си ги правих сам,от 30мм дъски.
          Да не говорим че трябва да и творя конструкция почти като на картона.
          На задната страна не ми е нужна никаква хармония.
          Въпроса ми е дали мога да защитя картона.

          П.П.Аз сам си направих грешка че, не предвидих и наслагах гредореда.Иначе можех да си продължа зида до горе и никакви проблеми подобни.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Кови картона. Две ръце нашенски автоемайллак ще го пази поне 10г.Ако не го грее и много слънце, може и 20 да устиска. Стига да не влиза вода към гипса в картона, ама за там има силикони всякакви.

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Аааа да дам идея и аз.Тук до нас направиха няколко 'бързи" къщи и забелязах,че ползваха ОСБ-и за външните стени.Отгоре изолация+шпакловка.
              Това ако ти излиза добре като цена и като визия ми се вижда достатъчно трайно като вариант.Но само предлагам ти си решаваш разбира се.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Картона е труден за външен финиш, който да има що-годе естетика.
                Блажна боя ...мммм
                ...на външна стена е нула естетика.
                Макар че вероятно от влагата ще го позапази.
                Аз бих се опасявал и от евентуален термомост на самата конструкция, който да предава и да кондензира по винтове и профили отвътре, ако помещението се отоплява.
                Вариант е, външния картон да е влагоустойчив (вътрешния не е задължително).
                Върху външния маже бетонконтакт или от тоя род материал. След това на назъбена шпакла поне 2см най-обикновен стиропор със съотвената му мрежа и някаква синтетична мазилка.
                Конструкцията захваната директно върху гредите, не знам дали е добро решение.
                Дървото си мърда винаги.

                ПП: Идеята на колегата по-горе, също е вариант.

                Вероятно, откъм еластичност на цялостната стена, също е за предпочитане.
                Отвътре обаче, конструкцията би следвало да е двойна.
                Имаше някакви компенсиращи джаджи по спомен
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Оффф знаех си че така ще ми кажете.
                  ОСБ-то ми е супер грозно за външен вид категорично го отхвърлям.
                  Идеята ми за картона е тази че,да го докарам да мяза на обикновенна стена-все едно че е зидана и мазана.
                  Понеже ме притиска времето и искам да го затворя по набързо ама и не ми се иска догодина да го преправям.
                  От друга страна и стената е задна, почти не се вижда и така !

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Направи го с гипсофазер.Монтира се също като гипсокартона, но е влагоустойчив. Отгоре можеш да го обработваш както пожелаеш-шпакловка, боядисване, изолация, декорация и каквото се сетиш.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Аз използвах кофражни дъски. На място, при продажбата, ги прекарват през машината за изравняване на дебелината и рендосване от ""добрата" страна. Жлебовете ми отнемат по минута на циркуляра. Две ръце лазурен лак и се надявам да изкара повече от картона и ОСБ-то. А и на вид ми харесва
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Пичове осбто се полага върху конструкция от дърво или метал.Отвън изолация и мазилка,а отвътре вата и картон.Тоест то е просто част от конструкцията,а не финален слой. Цели къщи направиха така хората,но важното е кой как му харесва.В случя дървото е по в стила на къщата.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Правилното решение за фасади е гипсофазер или циментови плоскости.
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Остави си конструкция за ламперия, вътре затваряй (гипс-фазер,картон..) а вън когато си направиш ламперията, ще стане както си трябва. Импрегнираш откритото и след 5г. ще си е както сега!

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                              Пичове осбто се полага върху конструкция от дърво или метал.Отвън изолация и мазилка,а отвътре вата и картон.Тоест то е просто част от конструкцията,а не финален слой. Цели къщи направиха така хората,но важното е кой как му харесва.В случя дървото е по в стила на къщата.
                              Така съм съгласен.Пак нещата обаче отиват към доста $$$
                              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                              Правилното решение за фасади е гипсофазер или циментови плоскости.
                              Не съм запознат със тези продукти,ще поразпитам.
                              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                              Остави си конструкция за ламперия, вътре затваряй (гипс-фазер,картон..) а вън когато си направиш ламперията, ще стане както си трябва. Импрегнираш откритото и след 5г. ще си е както сега!
                              Този вариант май ми приляга най много засега.

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Зеления картон не се бои от влага. При липса на средства аз бих направил конструкция и два слоя разминати, фугиране,грунд, полимерна боя... За да си сигурен в марката и партидата зелен гипсокартон, вземи парче и го удави в буркан с вода.
                                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                                Е250 1998-продаден
                                Субару Пустош

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X