Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Обикновенни, поцинковани за медни пари няма..За снега смятам че са най-подходящи.
    Има разни фирми дето ги правят на метър,безшевни.В моя случай са проста работа.
    В никой случай плстмасови.Като гледам само колко са тантелено направени.
    Май стават само за Африка.
    Извинявам се,ама не трябваше ли първо улуците после керемидата...

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Ама тази година може да мине къщата и без улуци, а за догодина да се мислят. Не че няма време и за тях, ама ми се струва че ще е доста припряна работата и може да се претупа.
      Може и да се отложат за годината.

      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
      Извинявам се,ама не трябваше ли първо улуците после керемидата...
      Прав си ама е поправимо.Бързаме заради времето!!

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Последно.Не виждам гръмоотвод, не че е кой знае колко вашен.Надявам се да си закопал и някой метален колец около основите за зануляването.Успех.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение



          Прав си ама е поправимо.Бързаме заради времето!!
          Поправимото винаги излиза по скъпо от направеното правилно,вервай ми.Имаш не повече от 18 м улуци.Монтират се за не повече от два часа(изтеглени).Върху тях се монтира и надулучна пола(задължително)Ако спазваш технологията,ще сестиш поне от счупени керемиди и изгубено време.Забавената инвестиция не води до икономии...НапротиФ...

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Да попитам знаещите,моля!
            Какво ви е мнението за монтирането на капаците на покрива.
            Варианта''сух монтаж'' със всичките скоби, винтове и без мазане или само измазване и толкова.

            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
            Последно.Не виждам гръмоотвод, не че е кой знае колко вашен.Надявам се да си закопал и някой метален колец около основите за зануляването.Успех.
            Не съм закопавал нищо обаче ми подариха един "колец" точно за целта -поцинкован ама докато го забием голямо блъскане ще падне, понеже е два метра.

            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
            Поправимото винаги излиза по скъпо от направеното правилно,вервай ми.Имаш не повече от 18 м улуци.Монтират се за не повече от два часа(изтеглени).Върху тях се монтира и надулучна пола(задължително)Ако спазваш технологията,ще сестиш поне от счупени керемиди и изгубено време.Забавената инвестиция не води до икономии...НапротиФ...
            Сигурен съм че си прав ,обаче съм на такъв хал,че вече не знам за кое по скоро да се погрижа и да помисля.
            Благодаря за съвета,след обшиването на комините ако остане време ще действаме.

            Коментар


            • От: Къщата 2

              С мазане -сухия монтаж не предпазва нищо само покрива,В сместа е желателно да сложиш подобрител за еластичност/незнам БГ термина/
              За забиването на колеца вземаш една тръба околометър и от единия и краи завари една тежест ,около4-5кг вкарваш колеца в нея и за една минта зи готов.Така пр
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Аз моите капаци ще си слагам със скоби- без мазане,под тях лента,за да има вентилация - защото ще ползвам подпокривното пространство като стая.сега масторите искат схеми за поставяне.....ще им намерим и ще ги направят.и ние решихме метални, ама с ПВЦ покритие-това ще са.гледах хубавите шведските.на скобата мога да се обеся без проблем,ама цените са.....между другото пета година на къщата ни в Дунавската равнина пластмасовите улуци не са мръднали при положение ,че там е ужасна зима и жежко лято.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  И въпроса със монтажа на капаците отиде в историята.
                  Монтирахме ги с винтове и бих казал че станаха перфектно-по моите оценки де.
                  Обшивките на комините също са направени.
                  Покрива е завършен ,без лакумици и улуци спокойно може вече да вали.
                  Аз съм доволен от свършеното по въпроса . Има какво да се желае но аз просто толкова мога.
                  Както казваше Стефан,че е на ръба на силите си,така съм и аз .
                  Ще продължавам да пипам, но смятам да намаля темпото.
                  Жалко че нямам хубави снимки.Скоро ще направя.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0081A.jpg
Прегледи:1
Размер:17.9 КБ
ID:5535286

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    това е идея-вместо пироните.моите ще имат и някакви скоби.Браво.и ние сме на ръба,че и оттатък и моето да го покрият и ...почивка за малко.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Тестовете за товароносимост започнаха !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2251.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5541744

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2252.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5541745

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2253.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5541746

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2254.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5541747

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2255.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5541748

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2256.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5541749

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2257.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5541750

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Голяма красота! Е сега за запалиш камината, и да седнеш до буренцето с пахарката под канелката.....Ха наздраве
                        Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Поста е конкретно до Петьо Джартов............Двоумях се , дали да се включа, защото моя коментар ще съдържа критика и неминуемо ще развали веселото настроение (за което предварително се извинявам). Но ,реших че ще бъда по-полезен вместо да гледам пасивно отстрани да постна малка забележка.Според мен (като препатил от лошо строитестсво) стоманобетонните колони (които се виждат от снимките) не са достатъчни на брой за да поемат по-тежки хоризонтални натоварвания

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от BLUEPUPIL Преглед на мнение
                            Поста е конкретно до Петьо Джартов............Двоумях се , дали да се включа, защото моя коментар ще съдържа критика и неминуемо ще развали веселото настроение (за което предварително се извинявам). Но ,реших че ще бъда по-полезен вместо да гледам пасивно отстрани да постна малка забележка.Според мен (като препатил от лошо строитестсво) стоманобетонните колони (които се виждат от снимките) не са достатъчни на брой за да поемат по-тежки хоризонтални натоварвания
                            Няма проблем.Аз обичам критиките.
                            Моля за предложения ???

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Стоманобетонните греди и плочата върху тях лежат върху каменна зидария. От снимките се вижда наличието само на една стоманобетонна колона-тази между прозореца и вратата. Ако на приземното ниво-отвътре на каменната зидария има други стоманобетонни колони спокойно можеш да игнорираш по-нататъшните ми писания в този пост и да приемеш моите искренни извинения за безпочвената критика. Ако ли не, няма база за сериозно притеснение-инвестирания труд и капитал може да бъде спасен с няколко допълнителни укрепителни дейности..... Вертикалният товар от сняг мен лично не ме кахъри-така изградената конструкция смятам че ще устои. Основното ми притеснение идва от поемането на хоризонтално действащото натоварване основно от земетръс и в много по-малка степен от вятър- при такова ниско строитество влиянието на вятъра може почти напълно да се пренебрегне. Сградата е изградена на склон с не малък наклон ,който комбиниран с повърхностните и подпочвените води, стичащи се по склона са почти сигурна предпоставка за леки раздвижвания в каменната зидария ,което пък неминуемо ще доведе до напукване на мазилките, направени върху тухлената зидария.... Моят извод е ,че: каменните стени на приземния етаж ще бъдат подложени на натоварвания почти изчерпващи тяхната носимоспособност. За да не рискуваш вложените в това строително начинание пари (те могат да стоят в банката и да носят лихва) могат да бъдат извършени укрепителни работи които да ти дадат сигурност. По-нататък в темата може да обсъдим конкретния размер и позициониране на укрепващите стоманобетонни елементи и технологията на тяхното изпълнение (тук включвам и останалите участници във форума ,които в името на доброто оспориха надежността на някои от строителните решения).

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Първоначално публикуван от BLUEPUPIL Преглед на мнение
                                Ако на приземното ниво-отвътре на каменната зидария има други стоманобетонни колони спокойно можеш да игнорираш по-нататъшните ми писания в този пост и да приемеш моите искренни извинения за безпочвената критика. Ако ли не, няма база за сериозно притеснение-инвестирания труд и капитал може да бъде спасен с няколко допълнителни укрепителни дейности.. мазилките, направени върху тухлената зидария.... Моят извод е ,че: каменните стени на приземния етаж ще бъдат подложени на натоварвания почти изчерпващи тяхната носимоспособност..
                                За мен това е история но ще обясня все пак.
                                Преди направата на плочата имах известни притеснения по този въпрос и се съветвах със различни специалисти.Получих различни мнения и съвети също различни.
                                Взехме решение да се доверим на една единственна колона която всъщност е вътре в центъра на плочата и е с размери 25/25 и е със стъпка 100/100/100.
                                Външната колона е несериозна и е просто така за опора на вратата.Каменните зидове са широки 70см и върху тях има пояс-стоманобетон 40/40.
                                Арматурата беше завишена със 30%.Вместо 700кг както се полага за около 70кв.м беше сложено 1050 кг.
                                Кофража,арматурата и бетонополагането беше извършено от професионалисти.
                                Над същата тази колона е кацнала още една на която е легнал централния гредоред.
                                Дано да съм обяснил правилно,че много ме няма по думите.
                                Вижда се жълтия кофраж на снимката .
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013565.jpg
Прегледи:2
Размер:215.7 КБ
ID:5542177
                                Последно редактирано от Петьо Джартов; 30-11-13, 18:30. Причина: доп

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X