Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Разбрахме - прав си , къщата си е твоя . Облога ще си го плащаш сам във времето , защото всичко си е за твоя сметка .

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Предлагам да се обзаложим.
      След като сложа покрива което ще стане до два три дена,който покрив ще натовари допълнително конструкцията със 5 тона бетонови керемиди.
      Ще сваля(счупя) последния ред тухли намиращи се под пояса и ще оставя къщата да презимува така.Бях споменал че в района падат сериозни валежи от сняг
      Ако желаете можем да направим и замервания.
      Ако има навити за такъв облог.....................аз съм за.

      П.П. Не искам да се карам с никой.Уважавам всеки.
      Голям чешит си.
      Облог е възможен , обаче трябва първо да пуснеш проекта на всичко/ако го има/ и второ подробни снимки за да се види дали работната чета го разбира и спазва.
      Предлагам още нещо, по-смислено,вместо да си трошиш къщата.
      Сложи си маркери/гипсови, и подобни крехки материали/ по тухлени превръзки, връзки с бетонови колони, на дървените греди-за деформации след зимното натоварване.Напролет ,след като се стопи снега и по-скоро късна пролет ,когато и нивото на подпочвените води е най-високо,прегледай състоянието.Тогава мисли за довършителните финиши.
      Айде поздрави и умната с работната чета.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Нищо не разбирам от това.Надявам се наистина майсторите на Петьо да са сметнали правилно нещата.Ние сме на същия хал и затова ето малко материал


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0146.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5531777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0091A.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5531774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0161.jpg
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5531778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0095A.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5531775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0220.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5531779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0097A.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5531776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:254.4 КБ
ID:5531771

        Искаме да има части от стария покрив-затова оставихме 2 стари греди-подпокривното пространство ще се използва.Сега чакаме фолио, керемиди и вата.Успех на всички
        Последно редактирано от STROIL; 31-10-13, 18:41. Причина: редакция на снимки

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
          Приятелю....,не слагай дърва в печката,защото наприказва достатъчно глупости.Малко да се доизясним....... Поне за мен и за Vector ти казвам, че не сме инженер-конструктори. Учил съм ги тези неща 4 г. в строителен техникум,5г. -висше-специалност Конструкции, и имам трудов стаж само в строителството вече точно 20г.Работил съм и наравно с бригадите.Но-нямам проектантска правоспособност.Моята работа е да изпълнявам проектите ,така че да се издадат на собственика и да няма проблеми, и поради това съм гледал стотици грамотно направени планове,и стотици не толкова.Неслучайно винаги казвам да се търсят опитните конструктори,които по най-оптималният начин, без преразходи,ще гарантират дълговечността на сградите.
          Има разбира се , и други, дето още в проекта ще те "вътрят" с армировка и бетон, от неопитност и презастраховане, и ти няма и да разбереш.
          Точният въпрос е не дали да се ползват услугите на опитният специалист,а от коя категория да бъде.

          Не разбирам мнението ти-какви точно интереси защитаваме , освен тези на самият обект?
          Другото което не разбирам , отношението към собствена къща.Нещата в случая определено не се карат през просото, коментират се отделни детайли, които нямаше да оскъпят работата по никакъв начин,ако има просто кой да наложи на работниците правилното изпълнение. Уважавам работниците с практически опит като теб, и аз работя с такива, но в работата те слушат инженерите -ръководители , а не обратното.

          Преди време,след земетресението имаше тук също една интересна дискусия,от какво точно са огромната част повреди?Просто казано- от самодейни изпълнения на "майстори" и неграмотни и "спестовни" собственици, обаче се орева орталъка-държавата била отговорна.За какво точно е отговорна?Земетресението не трябваше да причини такива щети, те си бяха заложени в самите сгради.
          Поразгледайте около вас сградите,дори и без да са усетили земетръс-коя пропукана,коя с течове, коя с други проблеми-защо е така? Защото е липсвала инженерната опитна мисъл.И при тях майстора е командвал парада.Или инженер, на който не му е пукало. Затова дори и дипломите не са толкова важни , а манталитета който се създава , докато учиш , и после ръководиш успешно обектите.
          На Джартов все пак му желая успех , и ако има желание, да пита тук.
          Все едно си чета биографиата колега.Малката разлика е ,че аз продължавам да уча и творя в университета, не че има какъвто и да е смисъл.......това само констатация, не се хваля.Просто това е и причината вероятно да сме на едно мнение по повод коментираният строеж. А относно споровете дали е правилно или не сделан строежа ,то според голяма част е супер.Само бих искал да напомня ,че качеството на строеж или проект не се мери само с това да не падне.Има едни неща дето се наричат комфорт на обитаване, дефекти по време на експлоатация, пукнатини/в следствие на претоварване на к-ята,слягане, неправилно изпълнена зидария и т.н./ Лично съм се опитвал да обяснявам на капацитети ,че дограмата не е елемент на носещата конструкция.Има допустими и недопостими провисвания .............и т.н.Искрено се радвам на ентусиазма на П.Джартов защото за да се нагърбиш сам с такова начинание се изисква немалка доза кураж, както и се учудвам на острата му реакция към каквито и да били съвети.


          Относно снимките и въпроса на dim_ara , нещо не ми се нрави, нищо фрапиращо стандартно майсторско изпълнение/а и майсторите не смятат те строят/.Малко стъпванията ви не са ок, както и единият поп не ми харесва.Не мога добре да преценя/просто не виждам нужната снимка/ но си мисля,че сеченията ви на места са завъртени.Връзките ви са малко "клекави" както се изразяват майсторите,матряла ми се струва суров,а в старите греди имате ли си дървояди?Малко стъпванията на ребрата ,а и аз лично бих пипнал и конструкцията................такива неща.
          Последно редактирано от alex052; 31-10-13, 19:28.
          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
          GSM +359 895 236 182

          А Rhf +

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Скъпи АЛЕКСИ,не съм виждал във съвременното строителство доволни собственници на апартаменти предполагам строени от ваши височества.
            Аиде стига вече,осрахте ми темата!

            Абе що бе,покажете нещо дето сте го направили с вашите ръце.
            За Вектора видях ,че може да направи баня от бирени бутилки, ами вие какво можете???

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Аз подкрепям Майкъл - по-здрава и естестически издържана къща не съм виждал.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Правилно!Направо я засраха!По отношение на моето Алекс е прав-да материала е суров,имало е дървояди в старите греди ,но те отдавна са измрели....после ще видите крайния резултат от това грозилище.Но ще стане супер и аз няма да живея в тъп гнусен апартамент в голям град.а в моята къща на село.Наздраве на всички готини и свободни хора.и да продължавате да пишете

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Продължаваме,че времето не чака.
                  Сетих се че имам и една стара снимчица на колонките и даже и две новички.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0044A.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5531882
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0067A.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5531883
                  Основните греди носещи гредореда,лежат на колоните от двете снимки 3броя.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0068A.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5531884

                  Малко от по далечен план.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0059A.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5531885

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0061A.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5531886

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0063A.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5531887
                  Това е по близък.
                  Коминчето е вече със калпак и ако имаме време ще си го измажем .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0064A.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5531888

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0066A.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5531890

                  Качени са всички керемиди въпрос на един ден да довършим грубата работа.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0069A.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5531891
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Браво, направо не искам да питам как е с умората и болежките, но пък болката е сладка при положение, че си направил къща със собствени ръце.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Скъпи АЛЕКСИ,не съм виждал във съвременното строителство доволни собственници на апартаменти предполагам строени от ваши височества.
                      Аиде стига вече,осрахте ми темата!

                      Абе що бе,покажете нещо дето сте го направили с вашите ръце.
                      За Вектора видях ,че може да направи баня от бирени бутилки, ами вие какво можете???
                      Джартов, спокойно.Темата се изясни, че е от типа- семеен албум.
                      Това което го можем, в съвремието се подплаща с референции и добри думи където трябва,еле пък мойте са най-вече от частни лица и възложители,демек-истински.Предложих ти и снимков материал, да видиш конкретни детайли, но не пожела.
                      Иначе си прав , че има нещо оакано.Без изгледи да се коригира.Последните снимки продължават да го показват. Поради което, можеш да отчетеш още един оттеглил се колега и да се наслаждаваш на клакьори.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Днес за два часа толкова.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0071A.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5533416

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Страхотно е да видиш че покрива почети е завършен. А след като се завърши пада доста голям товар от плещите. Тези бетонни керемиди са кубави, но ако се наложи локален ремонт, трябва да се смъкнат от горе всичките заради необходимостта от заковаване с гвоздей. Може и да не се коват, но се случва да се свличат при по-големи наклони.
                          След като завършиш покрива споконо може да отдъхнеш и да си починеш известно време. А през някой по-хубав ден, ще буташ дребните неща по къщата. Грубия строеж е половината от нещата, които трябва да се правят. Тепърва трябва инсталация да се поставя, дограма, изолация мазилки и т.н.
                          Желая ти успех.

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Напредваш-браво.Улуци ще слагаш ли и какви?

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Първоначално публикуван от dim_ara Преглед на мнение
                              Напредваш-браво.Улуци ще слагаш ли и какви?
                              Обикновенни, поцинковани за медни пари няма..За снега смятам че са най-подходящи.
                              Има разни фирми дето ги правят на метър,безшевни.В моя случай са проста работа.
                              В никой случай плстмасови.Като гледам само колко са тантелено направени.
                              Май стават само за Африка.

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Аз тази година като правих покрива, преди да започна да редя керемидите поставих нови улуци. Ползвах старите здрави скоби, та не ми се налагаше да редя, нивилирам и кова нови скоби. Улуци поцинковани има от 1 до 6м. Аз ползвах снадени 5 и 6м. Сам си ги калайдисвах. Препоръчаха ми да съм ги лепил с някакво лепило подобно на силикона, но съм малко скептичен.
                                Ама тази година може да мине къщата и без улуци, а за догодина да се мислят. Не че няма време и за тях, ама ми се струва че ще е доста припряна работата и може да се претупа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X