Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Да да,този коментар е интересен.
    Първо ние нямахме нотариален акт.Всъщност нямаше продавача.
    Такъв акт беше изваден от архивите.
    Направихме ново заснемане,и вписване в кадастъра.
    След всичко това направихме прехвърлянето,и в данъчното къщата се води точно както си е била по квадратура.
    Води се полумасивна,не знам какво значи.
    Аз ще спазя всички размери както са си били.
    Имам и оправдание за ремонта.Силния вятър който събори доста постройки в нашия регион.
    Къщата е заведена в данъчното в Габрово от 1810 год.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      От гледна точка на кадастъра, това как точно е регистрирана сградата няма кой знае каквко значение.
      Още повече, че разликата между полумасивна и масивна е доста общо дефинирана.
      Ето как точно са записани:
      - масивни (М) - сградите с външни и вътрешни носещи стени с дебелина най-малко една тухла
      или каменна зидария с дебелина най-малко 45 см на варов или глинен разтвор. Масивните сгради
      могат да бъдат изцяло или частично с подова конструкция с дървен гредоред, железни греди,
      монолитни или сглобяеми елементи;
      - полумасивни (пМ) - сградите с външни носещи тухлени стени с дебелина на стените най-
      малко една тухла или каменна зидария с дебелина най- малко 45 см на глинен или варов разтвор и
      вътрешни носещи паянтови стени (дървен скелет и пълнеж);
      Това определение не е разписано в нормативен акт - нито в ЗКИР, нито в ЗУТ, нито в наредбите към тях.
      Дефиницията е от:
      "УСЛОВНИ ЗНАЦИ ЗА КАДАСТРАЛНИ ПЛАНОВЕ НА НАСЕЛЕНИ МЕСТА И НЕЗАСТРОЕНИ ТЕРЕНИ - МАЩАБИ 1:1000 И 1:500
      Издадени от Министерството на териториалното развитие и строителството, управление “Кадастър и геодезия” през 1993 г.
      "


      Според мен не би трябвало да има някакви проблеми по това отношение.
      Ако някой по някаква причина настоява за прецезиране на вида на постройката, то тогава ще трябва да се направи технически паспорт на сградата от конструктор. Това може да се саложи във връзка със застраховане или пък когато/ако тези паспорти станат задължителни.
      Георги Тонев

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Колега Вектор, за паспортите до колкото знам са задължителни, но все още няма наказания. По спомен до 2012 сгради над 8 етажа е трябвало да си извадят, до 2014 е срока за сгради от 3 до 8 етажа и до 2016 за всички жилищми сгради до 3 етажа. Не знам дали ще се създаде някакъв ибструмент с който да се задължат собствениците да се сдобият с този пастпорт. Но до колкото ми е известно в закона е упоменато че след тези срокове, сгради без паспорт не могат да бъдат обект на зделки.

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Утре ще е готова арматурата.
          Днес я взех и закарах на обекта.
          Един тон.
          Ако имам късмет в събота сагата приключва.
          Я ме светнете със тухлите.Каква е хавата?
          Някой ми дават акъл да купувам някакви големи,били по топлоизолиращи ама бая скъпички.
          Намерих стари четворки на 40 ст.
          Искам да си мажа с варов разтвор и не знам.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Утре ще е готова арматурата.
            Днес я взех и закарах на обекта.
            Един тон.
            Ако имам късмет в събота сагата приключва.
            Я ме светнете със тухлите.Каква е хавата?
            Някой ми дават акъл да купувам някакви големи,били по топлоизолиращи ама бая скъпички.
            Намерих стари четворки на 40 ст.
            Искам да си мажа с варов разтвор и не знам.

            Тези"големите" който били бая скъпи всъщност са по малко бр. за кв.м. Въпрос на математика е, проверете си клко тухли влизат в кв.м от различните модели и видове, след това с калкулатора брой по цена.И не забравяйте ,че за по голяма бр. тухли се ползва повече варов р-р.А и транспорта като перо не е за подценяване.40 ст за бр стара тухла според мен е висока цена/ако въобще ми мине през главата да ползвам такава/
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • От: Къщата 2

              И едно на ум при избора, че по пазара има тухли които са крехки като стъкло, един дюбел не може да им забиеш.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                Тези"големите" който били бая скъпи всъщност са по малко бр. за кв.м. Въпрос на математика е, проверете си клко тухли влизат в кв.м от различните модели и видове, след това с калкулатора брой по цена.И не забравяйте ,че за по голяма бр. тухли се ползва повече варов р-р.А и транспорта като перо не е за подценяване.40 ст за бр стара тухла според мен е висока цена/ако въобще ми мине през главата да ползвам такава/
                Тук в Габрово цената на голямата тухла спрямо четворка е около 80 ст.Четворката е на 60.

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                И едно на ум при избора, че по пазара има тухли които са крехки като стъкло, един дюбел не може да им забиеш.
                Това е и една от причините поради която бих взел стари.
                Да не кажа голяма дума но,90% са пълен т***ак.Ако я отървеш от 40 см на земята и е на сол.
                Все още се колебая,може и да скоча на по скъпите ама $$$$$$ май !

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  На мене четворките ми харесват че бързо се строи с тях, но не може да се дупчат за да се набиват дюбели. Има малко по-меки, които не им пречи пробиването на дупка, но пък лесно се измиват от дъждовете (като недоиезпечени стоят). Не знам новите колко са изпечени, но ако са много изпечени са крехки, но пък не се влияят от дъждовете.
                  Сега лепих стириопор на стена зидана с четворки, обаче на тясната страна, половин зид. Имам няколко тухли от подобна партида. Доста хора ми казва да дупча и да не се притеснявам. Аз пробвах на една тухла и за една дупка с перфоратора се откърши голямо парче. За това не съм слагал дюбели в тухлите, само в бетонните колони и в плочата.
                  Купи си хубави тухли. Ако намериш от старите единички, плътните, според мене са най-качествени. Но пък топлинната загуба от плътната тухла е по-голяма, конструкцията става доста по-тежка.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Защо искаш да мажеш с варов разтвор,аз от години съм спрял варта на моите обекти заради невъзможността да ми гарантират неинито качество.Има заместители и то БГ производство.
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Вече намерих тухли четворки и ща е с тях.
                      Какво ще препоръчате.Всичко ми е лесно за изработване.
                      Външно фибран, стеропор или вътрешно вата и гипсокартон.
                      Не и двете.
                      Предпочитам обаче вънщно да е с варов разтвор.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Според мен външно със стиропор.
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Правиш що правиш, записвай си. После да теглим чертата и да видим кой къде е

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                            Според мен външно със стиропор.

                            Важното е, да не се научат кълвачите.
                            Такива готини дупки кОпат у стиропорО, че не е истина.
                            В софийска Бистрица бая бяха пропищяли.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Абе кълвачи, гризачи...
                              Петьо, Петьоо в какви филми се вкарваш
                              Сега, ако кажа Итонг, вие какво ще кажете?

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Правиш що правиш, записвай си. После да теглим чертата и да видим кой къде е
                                Не не ,няма да пиша.
                                Плочата ми е на 69 кв.м 4500лв без да присъствам.
                                Вярно,нали го правим за удоволствие,ама май почна да ми става много скъпо това удоволствие.
                                Някой беше казал,май беше Гадев,че не иска да има 20 години строеж.Аз го послушах.
                                Поклон пред тебе Стефане ,ама аз издишам.
                                Аз или съм пръв или последен.

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Абе кълвачи, гризачи...
                                Петьо, Петьоо в какви филми се вкарваш
                                Сега, ако кажа Итонг, вие какво ще кажете?
                                Да се не чува Итонг.Вече купих стари четворки,половината са на плочата.
                                Та на въпроса.Искам да е външно къщата с варов разтвор мазана.Досуш като твоята.Ще се опитам да докарам и верандата така.
                                Горния гредоред предполагам че ще го случа някак.Ама с циглите ще сме различни.Тея боклуци не ги бутвам повече ако ще Турско да стане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X