Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли идея този под от какво е направен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

    Гранитогрес. Може и с фуги - самия гранитогрес е взет по ръбовете и се реди като плочки, без фуга между тях. Лъскав е, но трабва да го реди наистина майстор и да се подготви пода както трябва.

    Ако без фуги - без шлайфане не може да мине. Не мога да съм сигурен, ама не виждам пречка да се направи от шлайфист на мозайки. Предполагам и полирането, но не знам дали със същата машина. Не вярвам никой да не го може тук, но може да е скъпо удоволствие.

    Потърси в google effisen.цom. Звънни и питай дали го могат върху гранитогрес или там квото решиш.

    ...ама ще е пързалка, почти като за кънки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

      Това не е гранитогрес, Спарки. Това си е под от мраморни плочи, без фаска и без фуга. Около 2,5см е дебелината.
      ако има такива машини и майстори тук, вероятно се броят на пръстите на едната ръка.
      Машината тежи около 100кг. Качването и свалянето до етажа е страшен чанч.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

        Полиран гранитогрес. Голям размер. Става си баш огледално.

        Коментар


        • #19
          От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

          По този под за безопасност трябва да се ходи с гумени цървулки
          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
          Е250 1998-продаден
          Субару Пустош

          Коментар


          • #20
            От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

            Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
            По този под за безопасност трябва да се ходи с гумени цървулки
            Само ако е мокър.

            Коментар


            • #21
              От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

              Защо ще се полира допълнително гранитогреса ,като има доста качествено полирани- гланцови /отразяващти точно като огледало/ , гранитогреси ,изрязани точно, за редене без фуга.
              Останалото е,качествено лепене , добро осветление /насоченост/ , игра със светлина и цветове и найвече гледната точка.
              Залепил съм такъв-тъмно кафяв, в два тъмни коридора /дори осветлението е доста слабо/ в апартамента, /кухнята предстой/ и ефекта е подобен.Добре изглежда, но подръжката е по-голяма.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #22
                От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                Мен пък ми прилича на стъклото на масата в хола. Странна гледна точка, но не е подова настилка.
                Първия участник познал.
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #23
                  От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Баш!
                  И после трябва да се ходи с гумени цървули отгоре, че Пирогов не ти мърда!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                    Може и от полиран гранитогрес с голям размер, но трябва да е мноооого добро качество и като калибровка. Иначе реденето без фуга, може да е кошмар. Това без да споменавам, че колкото по-голям е размера, толкова по-вероятно е плочите да за изгърбени и в толкова по-голям мащаб. Абе, кой ги измисли тия рзмери гранитогрес, дето са на мода в момента?! Аз им викам плочки за хипермаркети.
                    Нищо по-добро няма от добрите стари 30Х30, и 33Х33.
                    В баните включително...
                    Най-красивите бани, които съм правил, са били с 10Х10.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      ...но трябва да е мноооого добро качество и като калибровка...
                      Имаше преди китайски, преди 2г. купувах за около 40лв./кв.м., двойно полиран.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                        Аз си наредих коридора с гранит без фуги и малко по отдалече изглежда така, ако го изшлайвам, ще е точно така, но не ми се занимава. Иначе реденето е голям чанч. Редих го две седмици с качествен нивел и фенер и пак на места имам много леко надстърчане, което шлайф ще оправи ако се заям с него.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                          Става и с гранит, да. Колкото до нивелите,и най-качествените търпят САМО едно изпускане, настъпване или каквото там му се случи...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                            ей това може би му се е видяло на колегата:


                            Всичко вече е имитация
                            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                            Dacia Duster 4WD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                              Защо ще се полира допълнително гранитогреса ,като има доста качествено полирани- гланцови /отразяващти точно като огледало/
                              Защото е пълен абсурд да го налепиш абсолютно гладко, с точност 1-2 десети от милиметъра, а даже и това си личи. Като го минеш с шлайфа, ръбчета няма никъде.

                              @TigerHunter, не знам какво и е толкова специалното на технологията, но обяви за шлайфане и полиране на мрамор дал господ. Тя и машина за циклене на паркет е едни 60-70 кила, пък си циклят масово. И си ги мъкнат и по стълби, и навсякъде.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някой има ли идея този под от какво е направен?

                                Възможно е, Спарки.
                                Просто не съм виждал, пък и не е за всеки джоб, та затова си мисля че е рядкост.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X