Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на бойлер

    Бойлера е елдом на 6-7 г. днес видях че капе от гарнитурата.
    Купих нова, смених я и пак си капе от нея.
    Купих нов фланец и пак капе, целия ден точа бойлера и сменям по нещо и не спря да капе.
    Дайте съвет кво да правя, четох някъде че не е хубаво да го мажа с някви силикони или ?

  • #2
    От: Теч на бойлер

    А дали не е спукано казанчето и да подлива и да ви се струва, че тече от фланеца?
    Почистете добре повърхностите преди да сглобите ако е здраво казанчето и внимавайте как ствгате гайките да се стегне равномерно.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #3
      От: Теч на бойлер

      Сигорен съм ,че капе от там.
      Гайката е само една,ето примерна снимка.



      Коментар


      • #4
        От: Теч на бойлер

        Един път ми се наложи да мажа със силикон(червен, такъв имах под ръка) и повече от фланеца не прокапа до края на живота на бойлера. Не съм чувал нещо да пречи ама ако някой е чувал да сподели. Не се срещам за потенциална вреда от силикона.
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #5
          От: Теч на бойлер

          Примерна или на вашия проблем? И аз мисля че в силикона нищо лошо няма.
          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
          GSM +359 895 236 182

          А Rhf +

          Коментар


          • #6
            От: Теч на бойлер

            Фланеца е същия, снимката е от нета свалена затова казах примерна

            Коментар


            • #7
              От: Теч на бойлер

              Мажи смело, на бистра водица всички силикони, даже и ментетата, издържат. И дано е оттам.

              Коментар


              • #8
                От: Теч на бойлер

                Никога не ми е протичала нова гарнитура на такъв бойлер . За десетина години го отварях поне 3 - 4 пъти . Прокапва от там средно на 2 - 3 години защото между гарнитурата и казана се образува котлен камък . Тоя проблем го има само при този вид стягане с напречна гредичка и 1 болт при другите с кръгъл фланец и 5 - 6 болта никога не протича гарнитурата . Мажи смело със силикон въпреки че той не носи много на налягане и дано теча е от там .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Теч на бойлер

                  Мажи смело,само гледай силикона да издържа на високи температури. Ама щом е прокапал.....съмнявам се да е от гарнитурата.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч на бойлер

                    Нашия бойлер е още гаранционен. Пъво почна да прави капка, след 10-тина дни и нагревателя изгоря. Дойде майстор да сменя нагревателя и каза че капело през нагревателя. Слага нов, но пак почна да капе. Този път от гарнитурите на нагревателя, нямал и за това сложил старите. На следващия ден донесе нови слага го и пак капе. Ходи и донесе нов нагревател с гарнитури. Е вече стана и не капеше. Така след една година пак почна да капе. Майстора гледа, чуди се. Вика от фланеца че е. смени гарнитурата и пак капе. Сложи нов фланец и пак капе. Накрая вика че се стичал от страни и на фланеца се отделяла капката. Дадоха ни новбойлер. Сега новия боилер е една година в нас, но ми се струва че е останал въздух в него и няма как да излезе. Като се пусне или спре изведнъж някой кран се чува едно пукване. Аз поне си мисля че като се пусне вода и пада налягането, а като се спре се вдига и от там въздуха се свива и разширява доста.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч на бойлер

                      И така:
                      Мазах със силикон ,някакъв мастер..... Издържал на 250-300 градуса.
                      Преди това шкурках с шкурки,бърсах с оцет и кво ли не,но не спря да капе и се наложи да го сменя.
                      Резолтата нов бойлер,пак елдом да ми е гадно след време.

                      ПП. Благодаря на отзовалите се.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч на бойлер

                        При мен ,сьщия боилер с/д източване и смяна на гарнитура на фланеца+ново термореле се получи едно покапване/едвам го установих/ от едната кабелна обувка.И от том се стичка в/у терм.релето.
                        Да ви попитам с червения/топло устойчив силикон/ мога ли да мацна малко и ще има ли ефект.
                        Нагревателя е здрав.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теч на бойлер

                          Ако е от кабелната обувка, която захранва нагревателя - сменяй нагревателя.

                          В нагревателя на бойлера няма нито едно място, на което да ти помогне какъвто и да било силикон.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теч на бойлер

                            Значи,отново източване и мька. Точно кабелните обувки на нагревателя сьлзи от тях и попадат в/у терморелето.От кьм обувките няма уплатнение/вьншно/ а от вьтре в балона на сания нагревател има и явно е сдало багажа.
                            Мисля, да го източа и да подменя само тези гумички ако ги намеря.
                            Бойлера чвно вече е за смяна поне 10г с една смяна преси около 3/4 г на нагревател с фланец.
                            Значи сьс силикон да не се надяван да премахна това сьлзене..така ли

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теч на бойлер

                              Ами не.

                              Отвътре е налягането на водопровода. Като го сгрееш - и парното налягане на водата в добавка. Няма такива силикони. Гумичките на нагревателя не случайно са вътре, там трябва да работиш.

                              Има и една последна вероятност да е пробита тръбата на нагревателя. Тогава ще източиш още един път за да смениш него.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X