Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален парапет - връзване за стена с изолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метален парапет - връзване за стена с изолация

    Дайте акъл как да вържа парапета за стената. Има 10 см каменна вата под мазилката. Пробвахме с дюбели 17 см, но не държи нищо, после набихме железен шиш 10 мм дебелина, но и той играе - тухлата не го държи. Ще съм ви благодарен, ако някой сподели опит. Тухлите под изолацията са меки и ронливи. Предварително благодаря

  • #2
    От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

    Бих махнал изолацията до тухла от пода до необходимата височина на опората на парапета. Ще пробия под ъгъл отвори Ф8 в тухлите, в които ще поставя арматура с подходяща дължина (хоризонтално), която ще кръстосам с вертикална арматура (колонка) не по дебела от изолацията (10 cm). Казано простичко, ще се опитам да отлея една бетонова колона, с приблизителни размери 200 Х 100 Х 900 [mm] (Шир. Х Деб Х Вис.), за която да закрепя конзолата на парапета с дюбели. По този начин разпределяте натоварването от парапета и ронливостта на тухлите не Ви пречи.
    Пожелавам успех!
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

      Има специални дюбели за ,,лъскави парапети",много различни видове за тухла,но все пак ако тухлата е с тънки стени-за единична бройка става химически,но е скъп.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

        Вкъщи го имах този проблем, но със закачане на радиатор, но нямах изолация, тухлите 30 година, пробиваш с 8мм, дюбел 10 се губи. Отидох в магазин за крепежи и ми препоръчаха едни дюбели за тухла на Fisher - стана перфектно, така хванаха, чак сгънаха конзолата на радиатора. Та мисълта ми е да опиташ с качествени дюбели. Успех!
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

          Още един глас за "Фишер" и за химическия дюбел.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

            И краен вариант, пробивай стената, шпилка ,шайби и контрагайки. Отвътре ще измислиш някаква декорация...

            Коментар


            • #7
              От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

              Много благодаря на всички за идеите! Поздрави.

              Коментар


              • #8
                От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

                Може и да е късно за идеи,ама все пак.1-Завършваща колона леко дистанцирана от стената .2-изрезване на изолацията и замонолитване на стъпка в стената ,дори и дървено трупче ,в стъпката монтираш парапета и отгоре ,ако трябва некаква декоративна капачка и си готов!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

                  Здравейте, вече в новата година! Понеже се занимавам с железа, та не мога да се стърпя да не си кажа(нищо,че темата е миналогодишна). При такъв "ронлив" монтаж има два варианта: 1.прави се завършваща колонка на парапета плътно по голата тухла, анкерира се долу в бетона ,а в горния край се хваща с качествен дюбел, или химически анкер с чорап. След това се прави ремонт на изрязаната изолация (въпросната колонка остава вътре и не се вижда нищо). 2.за да не се реже изолацията, се пробива отвор, да речем, 16 мм, вкарва се съответният чорап през изолацията наравно с тухлената стена , тъпче се с химически анкер и се бучва там шпилка с резба М12, така,че да настърча 2-3 см от изолацията. След това на шпилката нанизвам широрокопола шайба, а върху нея тръбичка 1/2" с дължина равна на дебелината на изолацията(+ някакви милиметри, но да не е по-къса). Следва нанизване на ухото на изделието(парапета) и затягане до дупка. При този начин се получава натегната система-шпилката работи на опън, а тръбата на натиск и при затягане отказва всякакво клатене. Ако шпилката настърча, се отрязва. Обикновенно ухото за закрепване го монтираме плътно под ръкохватката и не бие на очи. Може да се сложи капаче на гайката или да се използва глуха гайка. Имам примитивна скица-схема на закрепването, мога да я кача за онагледяване.
                  диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Метален парапет - връзване за стена с изолация

                    Здравейте,има само два варианта да минеш безболезнено при тази ронлива тухла.През стената,ако има възможност-защото не винаги има.Вторият вариант е без да се хващаш за стената.Сложи си по стабилна колонка хваната в бетона долу.Имам предвид например 60*60 с планка 100*100.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X