Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монетен апарат за асансьор - помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Монетен апарат за асансьор - помощ

    блокът е точно на светофара на кат - де не кажеш после че съм скрънза и си пазя далаверата само за мен си

    един е няма как да го сбъркаш, влиза се отзад до кафето.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #17
      До: Монетен апарат за асансьор - помощ

      Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
      Общо събрание на етажната собственост -всеки да се подпише срещу това което другите/неплащащите/дължат-изпълнителен лист за сумата от РС -ксерокопие закачено на вратата на блока-запор или възбрана от същия ден-и на другия ден в 07.15 ч. идва и плаща без много ,много приказки.Заедно с разходите.
      да, знам.Сумите, не са фрапантни, по-скоро поведението е нагло и дразнещо.Не за мен, а за съседите, с които ми е приятно и си пием ракията. Да ти кажа честно не ми се занимава с ИЛ. От друга страна страна се хващам, че се изживявам, като някакъв "възпитател" Пази Боже!!!!!!
      На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

      Коментар


      • #18
        До: Монетен апарат за асансьор - помощ

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Общо събрание на етажната собственост -всеки да се подпише срещу това което другите/неплащащите/дължат-изпълнителен лист за сумата от РС -ксерокопие закачено на вратата на блока-запор или възбрана от същия ден-и на другия ден в 07.15 ч. идва и плаща без много ,много приказки.Заедно с разходите.
        Това е начина... щом е шеф в МВР много бързо ще се ориентира като прочете изпълнителният лист
        LZ1RED

        Коментар


        • #19
          До: Монетен апарат за асансьор - помощ

          Бързо и точно .Иначе няма оправия.Друго си е като си видят имената на "стената на плача".
          А каквото и техническо средство да се измисли,гостите си всички ще ги посрещате, още от улицата.

          Иначе технически ,съм виждал такива, които работят с магнит.Странното обаче е ,че не работят с всякакъв магнит.Смисъл не всеки който има магнит го задейства .
          B+

          Коментар


          • #20
            До: Монетен апарат за асансьор - помощ

            Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
            Бързо и точно .Иначе няма оправия.Друго си е като си видят имената на "стената на плача".
            А каквото и техническо средство да се измисли,гостите си всички ще ги посрещате, още от улицата.

            Иначе технически ,съм виждал такива, които работят с магнит.Странното обаче е ,че не работят с всякакъв магнит.Смисъл не всеки който има магнит го задейства .
            Аз не съм виждал де.Мислех си, че стотинки всеки си носи и така.............Карти и ключета са супер вариант, ама за живущите, за гости т.н. не стават. Може сигурно да се стигне и да слизаш за гостите - де да знам.
            На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

            Коментар


            • #21
              До: Монетен апарат за асансьор - помощ

              Котрол на достъпа. Сигурна работа, който не слуша-плаща, просто му забраняваш кода и асансьора не го допуска дотогава докато не си плати. След това анулираш забраната и готово. Най важното е че системата е идиото и вандало устойчива. А иначе монетарника ими 100 варианта за да се блокира от доброжелатели, и тогава всички страдат. Като стане няколко пъти самия ти ще го махнеш.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #22
                До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                За съжаление, този метод не решава проблема с гостите. Пак трябва да ги посрещаш или да им хвърляш RFID картата през прозореца. Струва ми се че решението на Vokel е най-елегантно.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                  Принципно всичко е възможно. Ако искате и с пръстов отпечатък може да се направи.

                  Най лесен ми се вижда варианта с безконтактни карти.
                  Един четец n - на брой карти (колкото са необходими) и всичко е готово ;-)

                  Влизаш показваш картата на четеца имаш 5 секунди да натиснеш бутон и готово.
                  Ако се забавиш повтаряш процедурата с картата... Ако четеца се свърже с компютър даже ще има информация кой влязал, кой излязъл и кой колко пъти ползвал асансьора.
                  Но ми се вижда безмисленно чак толкова за един асансьор - само четец и карти стигат.

                  Варианта монетник:
                  Има си предимства. Едно от тях е който ползва плаща, може и ресто да се направи да връща. :-)

                  Няма да има - ела ми пуснеш асансьора, че да вляза.

                  Недостатъци:
                  1. Читав монетник който да ти познава монетите от всичко там останало което може да се пъхне е скъп. Вярно няма начин да се излъже с шайба или каквото и да било.
                  2. Изисква контролер за управление. Само монетник (поне този който имам в предвид) няма да може нищо да прави, част от по сложна система е без която не работи.
                  3. Изисква и стабилна конструкция, която ще издържа на вандали... И хептен става сложно. :-) Не че е невъзможно.


                  Ако имате още въпроси питайте. Работя в фирма, която се занимава със системи за контрол на достъпа и работно време, паркинг системи със и без автоматизирано разплащане.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                    Благодаря на Тишо! Точно такива хора търсех. Само ако може малко повече инфо, как става, колко струва ит.н. Ако не ти се пише или по други съображения - 0887/431 457 Пламен
                    На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                      Gotin, какво стана с противоавантаджийската с-ма за ползване на асансьора? Питам вече и аз, защото междувременно ме натресоха и мен за домоуправител, а по мое мнение входовете са такива каквито са единствено и само поради липсата на пари в касата. Така че и аз съм вече на пангара, и твърдо съм решил да сложа такава с-ма и за асансьора и за вратата. Имам свободен компютър, така че ще го вържем и него. Хем ще извадя статистика, хем в случай на обир по определено време ще се знае кой е влизал тогава, и по точно ще се знае кой да се разпитва. Пък ако се добави и една WEB камера може и фотоси да се правят на всеки влизащ. И след седмица да се трият, ако няма ексцесии през това време. А със статистиката, предполагам че ще се види, че тези които най много мрънкат и не обичат да плащат, ползват най-много асансьора. Изобщо статистиката е хубаво нещо, но само когато е обективна.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #26
                        До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                        А бееееее, какво да ти кажа,
                        по съвета на стефан потърсих в БТК нещо останало като монетници, но се оказа, че преди време дошла някаква фирма и изринала всичко налично по складовете. Зам.шефа обеща да потърси някъде другаде, но до момента нямам нищо. Пуснал съм да търсят и от други места, но пак нищо. очаквах някакви координати от Тишо за да видим той какво ще предложи, но и от там така.
                        Не съм се отказал, продължавам да търся и ако успея ще кажа какво съм сътворил. Ако ти успееш преди мен - споделяй.
                        На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                          Аз намерих една фирма в Пв, която има доста неща и според мен не са скъпи. Казва се Леси и правят алармени системи и др подобни.
                          Конкретният продукт е този с цена около 100лв, но като се има в предвид колко нерви ще спести и съответно колко пари ще вкара в касата на входа цената определено не е висока. Принципа е прост - всеки който има да плаща нещо(каквото и да е ), се лишава от правото на достъп до асансьора. Дори има начин да не се позволява да те повикат от горе ако ти нямаш достъп и си вътре. Освен това ми изглежда прост за експлоатация и най важното устойчив. Ако намеря и нещо друго пак ще пиша, защото на момента събирам информация.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #28
                            До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                            Най-добре се ориентирай към безконтактно оборудване. Това към което си дал линк, според мен за под месец гнездото в което се поставят "ключовете" ще бъде пълно с дъвки, хартийки и още доста други неща за които си нямаме и идея че могат да бъдат завряни там. Лошото е че ако системата перманентно "дефектира" и възпрепятства нормалното използване на асансьора, ще бъдете принудени да я демонтирате или деактивирате. С безконтактни карти системата става значително по-устойчива на вандализъм и посегателства. Ако е с криптирани карти, и трудна за хакване. Вече доста фирми предлагат системи с безконтактни (RFID) карти.

                            Друг проблем върху чието решение трябва да помислиш е начина за връзка между ПС-то и хардуера на пропускната система. Все пак хардуера управляващ достъпа до асансьора ще е в кабината му, а предполагам че компютъра ще е извън нея. Прекарването на кабели в асансьорната шахта ми се струва доста тегава работа.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                              В понеделник чакам една друга оферта с точно такива безконтактни ключове. Аз също смятам че така ще е по-добре. Като имам повече инфо пак ще пиша.
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • #30
                                До: Монетен апарат за асансьор - помощ

                                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                                В понеделник чакам една друга оферта с точно такива безконтактни ключове. Аз също смятам че така ще е по-добре. Като имам повече инфо пак ще пиша.

                                Бях малко почивка.:-)
                                За това ме нямаше.
                                Пуснал съм лично с координати.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X