Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парно ?

    За първа година ползвам парно и имам въпроси около правилното му използване . Интересуваме как е най-икономично и правилно да се регулира температурата в помещенията . Имам два вариянта които да избирам :
    1 Да поставя регулатора на минимална температура и когато се прибера да я повиша до нормална .
    2 Когато излизам да го спирам напълно и когато се прибера да пускам на пълна мощност .
    Ползвам една стая от целия апартамент и се прибирам само за спане и къпане .
    Последно редактирано от alexalex69; 02-12-12, 08:16.
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Парно ?

    Сложи един вентилатор срещу радиатора и виж какъв е ефекта и по отношението на температурата и по отношение показанията на топломера !
    1.точка е по разумно ,освен ако не се прибираш веднъж на 3-4 дни !!
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Парно ?

      Откакто се появиха въпросните измервателни уреди преди десетина години, започнах да спирам напълно парното като излизам и да го пускам на "средно" положение като се прибера. Жилището не изстива много, особено ако има изолация и т.н. Първата година сметката ми беше двойно по-малка, после... парното започна да поскъпва, така, че ефектът се позагуби... По същия начин процедирах в два наемани през годините офиси - изключвам напълно вечерта и пускам през деня. Ако оставиш да работят на минимум - пак си въртят цифрички броячите, а пък стои някак "недоотоплено", разликата в температурата не е много различна между спрян и "на минимум", освен ако около тебе в сградата никой не се отоплява. Не е много уместна аналогията, но ако имаш електрически или газов отоплител - по-икономично или комфортно ще е да го оставяш на минимум през цялото време или ще е по-добре да го гасиш когато те няма и да си го палиш, когато ти трябва топло ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Парно ?

        Аналогията с климатиците е по точна,не ги гася зимата ,само ги намалям на минимум ,като се прибера на мах и за 5-10 минути става 30 градуса !После на минимум вентилатор и така цяла нощ е топло !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Парно ?

          Под наем съм и изцяло външен апартамент .В момента в който спре парното и се усеща студ . Най-лошото е обаче че няма изолация никаква . Другото е че не мога да разбера какви са стените . Мисля че са бетонени .Ходих в един комшия да му дупча дупки да си закача неща по стените и не случих тухла . Действието се развива в Дойчланд . Кооперацията е собственост май на албанец или и аз точно незнам ама на човечеца хич не му се дават пари за подръжка . Разбрало се че ще се търси нова квартира . Работих в един блок собственост на германци и живеещи преобладаващо такива е разликата е огромна . И има изолация и в коридорите и в мазите дори по-топло отколкото при мен . Все още съм сам и условията ме устройват ама на лято идват и децата и жената и не може в БГ апартамента да е по-убав а пък в дойч по зле . Ще търся нещо поне същата хубост или поне една идея по зле че наемите не са много ниски . Благодаря за съветите !
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X