Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретуш на дървени мебели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ретуш на дървени мебели?

    Знае ли някой друго място освен Брикилаж, дето да продават цветни флумастри за мебелен ретуш??

  • #2
    Re: Ретуш на дървени мебели?

    Магазините и цеховете, където продават плоскоти и/ли обков - Йаф, кентимпекс, балкан-юг, феникс... Сигурно има и други. Там не се продават точно фулмастри, а блокчета (1х1х10см) мек или твърд восък със съотетното оцветяване.

    Коментар


    • #3
      От: Re: Ретуш на дървени мебели?

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Магазините и цеховете, където продават плоскоти и/ли обков - Йаф, кентимпекс, балкан-юг, феникс... Сигурно има и други. Там не се продават точно фулмастри, а блокчета (1х1х10см) мек или твърд восък със съотетното оцветяване.
      Такива блокчета имам и аз. Трябват ми фулмастри, Наранявания на матряла няма, абе тънка работа....

      Коментар


      • #4
        От: Ретуш на дървени мебели?

        Пенчо, извинявай, че се присламчвам към темата ти, но и аз имам един "мебелен" въпрос.
        Знаете ли някъде да се продава естествен фурнир? Трябва ми махагонов, но е малко вероятно да се намери, така че всеки друг фурнир със светъл цвят е подходящ.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #5
          От: Ретуш на дървени мебели?

          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
          Пенчо, извинявай, че се присламчвам към темата ти, но и аз имам един "мебелен" въпрос.
          Знаете ли някъде да се продава естествен фурнир? Трябва ми махагонов, но е малко вероятно да се намери, така че всеки друг фурнир със светъл цвят е подходящ.
          Скоро не съм виждал. Но има едно "HDF" дебело 2,5мм, дето много успешно го замества. Та и не се драска дори, че е ламинирано. Тъкмо за неговите срезове ми трябва флумастера, та да не бъркам Венге боя!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Ретуш на дървени мебели?

            Ами това не е ретуш тогава. Акрилни боички? Ако дървото е чисто, без лак или безир може да се опита с разтопени восъци и перо.

            Коментар


            • #7
              От: Re: Ретуш на дървени мебели?

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Ами това не е ретуш тогава. Акрилни боички? Ако дървото е чисто, без лак или безир може да се опита с разтопени восъци и перо.
              Сори, не съм специалист по термините!! За акрилните боички съм светнат, ама трябва тънка четка и нетрепереща ръка.
              С флумастера ще ми е по-лесно...
              Мързела е голяма работа!!!

              Коментар


              • #8
                От: Ретуш на дървени мебели?

                Цветовете в бриколажа ли не стигат?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Ретуш на дървени мебели?

                  Че се очертават някъде над 100л.м.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Ретуш на дървени мебели?

                    Ооо, аз не съм специалист. Те повечето "специалисти" са ********. Ако правилно те разбирам се опитваш да кантираш рязан hdf, който е известен с другото си име - фазер. За мен е загубена кауза и ще ми е много интересно какъв резултат си постигнал, ако стигнеш до задоволително качество.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ретуш на дървени мебели?

                      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                      Пенчо, извинявай, че се присламчвам към темата ти, но и аз имам един "мебелен" въпрос.
                      Знаете ли някъде да се продава естествен фурнир? Трябва ми махагонов, но е малко вероятно да се намери, така че всеки друг фурнир със светъл цвят е подходящ.
                      Продава се махагонов, кажи какви размери ти трябват и ще проверя къде има. Между другото не е светъл на цвят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Ретуш на дървени мебели?

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Ооо, аз не съм специалист. Те повечето "специалисти" са ********. Ако правилно те разбирам се опитваш да кантираш рязан hdf, който е известен с другото си име - фазер. За мен е загубена кауза и ще ми е много интересно какъв резултат си постигнал, ако стигнеш до задоволително качество.
                        Точно така!!!, ама не съвсем!
                        Резултата е чудесен, ама дъртия флумастер се свърши, та търся нов.
                        Ако трябва, във Виенския Баухаус знам къде висят.
                        За Венге ми трябва, знам че и с черен ще стане, ама си мислех че и тук е дошъл 21ви век.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ретуш на дървени мебели?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Скоро не съм виждал. Но има едно "HDF" дебело 2,5мм, дето много успешно го замества. Та и не се драска дори, че е ламинирано. Тъкмо за неговите срезове ми трябва флумастера, та да не бъркам Венге боя!!!
                          Става и с перманентни маркери. Е изисква и известна сръчност...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ретуш на дървени мебели?

                            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                            Става и с перманентни маркери. Е изисква и известна сръчност...
                            Да де. Точно това се търси, ама в определен цвят.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ретуш на дървени мебели?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Да де. Точно това се търси, ама в определен цвят.
                              Офис 1 Суперстор...
                              В определения цвят виж в Тека, доста скъпи са.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X