Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономична печка на дърва за готвене /тип Рокит/ за вила, излет и др.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Икономична печка на дърва за готвене /тип Рокит/ за вила, излет и др.

    Колеги, много отдавна ме гложди мисълта за икономична готварска печка на дърва, която е малка и мога да изнеса навън. Същата ми трябва на вилата, която е в дефилето. Като спре тока,/откраднат жиците/ и е свършила газта в примуса да си сготвя. След бая търсене в нета попаднах на следната тема и ме впечатли много. Материалите са елементарни: стара газова бутилка от 20л. ,профил 10х10 около метър, чувал шамот и още парчета винкел 2х2, 1.5мм ламарина около 30 см2 , за половин ден и телоподаващо се прави нещо уникално. Печката работи с малко сухи трески и без пушек. Може да се сготви бързо и ако се сложи отгоре ламарина с ръб, могат да се приготвят всякакви тестени изделия, включително и палачинки.
    Ето и последователността на работа в различните клипчета:







    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

  • #2
    От: Икономична печка на дърва за готвене /тип Рокит/ за вила, излет и др.

    Колега, в раздела за готвене пуснах подобна тема. Дълго време проучвах "нещото", преди да си направя. Смея да твърдя, че е доста икономична откъм гориво. Също така е хубаво, че ползва всякакъв вид дърво - от клечки до дъски. Изгарянето на дървото е почти цялостно и няма загуби на енергия. Ако е за вила, може да я изпълниш и от тухли! Ако мога да съм полезен с нещо кажи?
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #3
      От: Икономична печка на дърва за готвене /тип Рокит/ за вила, излет и др.

      Има тема вече по въпроса: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ghlight=rocket
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Икономична печка на дърва за готвене /тип Рокит/ за вила, излет и др.

        Погледнах я, същото е.Голямо Сори, но клиповете тук дават ясна представа за работата, нека модатора я премести в твоята или трие.
        Последно редактирано от белята; 20-11-12, 21:59.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X