Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжки за инструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дръжки за инструменти

    Ако е широк отвора, което е съмнително, може да се набие както на брадвите и мотиките. Виждал съм такива каменарски мачели. Иначе имам 4 , 5 и 10 килограмови чукове, и трите са набивани отдолу, с метални клинове отгоре, няма проблеми, а и дръжката е по дебела,по пасва в ръцете. Материалът е важен, най здравото е дрян, обло естествено. Следват цепени ясен, акация или габър.
    Последно редактирано от mitko 53; 19-10-19, 19:58.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
      От: Дръжки за инструменти

      Ако е широк отвора, което е съмнително, може да се набие както на брадвите и мотиките. Виждал съм такива каменарски мачели. Иначе имам 4 , 5 и 10 килограмови чукове, и трите са набивани отдолу, с метални клинове отгоре, няма проблеми, а и дръжката е по дебела,по пасва в ръцете. Материалът е важен, най здравото е дрян, обло естествено. Следват цепени ясен, акация или габър.
      За материала , дрян и ясен е абсурд да намеря.

      Гледах някакви дръжки букови но с отвратително качество..... Май ще трябва да се преработва някоя стара дръжка от лопата

      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #18
        За тоя чук не може ли да му се приспособи някой нов сап за кирка? Аз поне съм виждал прилични из железариите. Точно на лопата едва ли някой е слагал такова дърво каквото ще му подхожда на боеца...

        Коментар


        • #19
          Отиваш във Валерий, ровиш и си подбираш.
          Имат евтини, и хубави.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            Хубави - силно казано. Нямаше една дръжка, на която да не се наложи обработка, за да стане годна за употреба, без да ти направи ръцете на нищо.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              Ясен има под път и над път, само трябва дървоелец да го направи подходящ за дръжка

              Коментар


              • #22
                Аз ползвам предимно от габър и клен. Когато ми докарат дървата на вилата, подбирам правоцепни метровици и ги разцепвам на 4 или 6, според дебелината и после съхнат поне година, провесени на тавана. Попада ми и ясен, но са тънки, не излизат цепеници.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  От: Дръжки за инструменти

                  Въпрос към Знаещите - на тежък каменарски Чук (тип вария) как му се слага дръжка ...?....

                  Нахлузва се като на брадвите , или обратно , като на леките чукове и с клин отгоре ?
                  Като на другите чукове, и клин от другата страна.

                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Отиваш във Валерий, ровиш и си подбираш.
                    Имат евтини, и хубави.
                    къде ги има налични дръжките, че ми трябват 2-3
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

                      къде ги има налични дръжките, че ми трябват 2-3
                      Предвид вируса най добре онлайн

                      https://www.valerii.com/category/211...ki-sapove.html
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        гледах ги онлайн, но ми иска да ги видя и офлайн, че нямам много възможност да ги преправям като не паснат

                      • turtey
                        turtey коментира
                        Редактиране на коментар
                        Шанса дръжка да ти пасне без да я пипнеш е под 5%
                        Някакво разнообразие има в Практикер.

                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        В Практикер нямаше подходящи като за моите мотички, но пък в Бриколаж имаше и даже едната си пасна 100%, искаше само набиване, а другата се наложи да я скъся с 10 см. и е малко крива, че беше последната , но като за малкото ми каластирче е ОК. За брадвето не намерих, но и то се уреди - изкочи от някъде в мазето една подходяща

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X