Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжки за инструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дръжки за инструменти

    Така .., незнам темата дали е за тук , ако съм объркал ще помоля модератора да я премести в правилното място.


    Та така да си дойдем на думата .
    Снощи напънах малко повече теслата и чупих дръжката.
    Та въпроса ми е има ли тук някой който да прави дръжки и да ги
    напасва на инструментите , като при мен става въпрос за теслата и може би няколко чука.

    Мисля , че темата ще е полезна на всички ни с неправилна употреба на инструментите .

    Поздрави !

    П.П. Става въпрос за София , но нека всички който могат да кажат може да са в помощ на някой друг .
    Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
    42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

  • #2
    От: Дръжки за инструменти

    Отиди на Женския /Кирков/ пазар и ще си купиш от мургавите братя всичко, но се пазари. Ако искаш качество в неделя на Богоров пазара.Има добри неща.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Дръжки за инструменти

      Ще си купи,ама близки до правилните.И ще трябва да си ги напасва,а като чета питането ми се струва че иска някой да му ги направи.
      Колега толкова ли няма някой с абрихт около тебе?
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #4
        От: Дръжки за инструменти

        Добро си е питането. И аз имам инструменти за нови дръжки.Че тия които ги продават не са по жилите на дървото и при чуковете става ....

        Коментар


        • #5
          От: Дръжки за инструменти

          Бате Иво,ако имаш материал,заготовки може да се разберем като идваш при Деди да ти направя....
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #6
            От: Дръжки за инструменти

            АМи токло ли нямата някой познат да ви даде парче дърво от бук, габар, дрян или каквото ви скимне и да дехствате. А ето и каквто друго е нужно :

            *Парче дърво по избор - размер колкото е подходящ;
            *Менгеме или нещо за стягане, че е по удобно ;
            *Циркуляр, бандзик, зеге може и ръчен трион за отрязване на нужните размери ; Само умната с тези инструманети
            *Пила за дърво ;
            * Шкурка - различни едрини;
            * Нещо за импрегниране на дръжката - не е задължително, след няколко изпускания в кофата с маслото всичко си идва на мястото;
            ** И най-важното стек, галон, каса с любимата биричка, щото иначе няма да станат нещата, ама само след като всвършите с опасните уреди ;

            АМи всичко останало е въображение и мерак. Всичко това е изпълнимо в домашни условия от всеки човек който ръцете не са му в г*за.

            Поздрави !

            Коментар


            • #7
              От: Дръжки за инструменти

              Първоначално публикуван от Димитър Парталин Преглед на мнение
              Така .., незнам темата дали е за тук , ако съм объркал ще помоля модератора да я премести в правилното място.


              Та така да си дойдем на думата .
              Снощи напънах малко повече теслата и чупих дръжката.
              Та въпроса ми е има ли тук някой който да прави дръжки и да ги
              напасва на инструментите , като при мен става въпрос за теслата и може би няколко чука.

              Мисля , че темата ще е полезна на всички ни с неправилна употреба на инструментите .

              Поздрави !

              П.П. Става въпрос за София , но нека всички който могат да кажат може да са в помощ на някой друг .
              Ако си купиш дръжките - напасването ще го измислим, гледам че си ми и комшия (и аз съм в горна баня за сега), тъкмо ще пием по бира.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Дръжки за инструменти

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                Ако си купиш дръжките - напасването ще го измислим, гледам че си ми и комшия (и аз съм в горна баня за сега), тъкмо ще пием по бира.
                Ами приятел .., аз исках някой да ми ги направи , защото за мен това е много досадна работа ..
                Но ако имам време скоро ще отскоча да взема дръжки и ще пиша да ги направиме.

                П.П. Един път правихме една секира ... та ни литнаха 2 часа и пак не стана хубаво .
                Та за това въпроса ми беше някой да ги направи .

                Поздрави !
                Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                Коментар


                • #9
                  От: Дръжки за инструменти

                  Направата на едно сапче не е никаква галимация. Аз имам банцинг и си разбучвам призма с приблизителен размер. След това с пила оформям и накрая нагаждам сапа към инструмента. Само едно не можах да се науча да правя. Заклинването с дървена треска. Аз заклинвам с метално клинче. Баща ми има 2 чука заклинени с дървена треска и не са мръднали досега. Аз които ги правя след дълго ползване се разхлабват и почват да излизат. Пробвах да набивам дървен клин, но все с неуспех. Сигурно си има чалъм.
                  Един сап на чук дълъг около 30см ми отнема половин час за изработка и нагаждане.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дръжки за инструменти

                    Най добре стават от пропарен бук още имам няколко парчета останали от стария завод . Трудно се работи но дръжката става почти вечна . Кръгла дръжка за тесла се прави лесно на струга ама не си заслужава готовите струват от 50 стотинки до левче .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дръжки за инструменти

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Най добре стават от пропарен бук още имам няколко парчета останали от стария завод . Трудно се работи но дръжката става почти вечна . Кръгла дръжка за тесла се прави лесно на струга ама не си заслужава готовите струват от 50 стотинки до левче .
                      Тези готовите дръжки за нищо не стават,аз от няколко дни съм пред дилемата какви чукове да си купя и все не намирам нещо подходящо.Отливките са от някаква едрозърнеста стомана и като се удря навсякъде хвърчат отсколки.Дръжките са или пластмасови или от някакво рехаво дърво.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дръжки за инструменти

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Най добре стават от пропарен бук още имам няколко парчета останали от стария завод . Трудно се работи но дръжката става почти вечна . Кръгла дръжка за тесла се прави лесно на струга ама не си заслужава готовите струват от 50 стотинки до левче .
                        Аз за по-малки чукове - да кажем 500 гр. ползвам буков паркет. Артиса ми малко като редих лани. Мисля, че паркета го пропарват. Наскоро си направих две такива дръжки и съм доволен как станаха. Изрязвам със зегето нагрубо. После оформям с пила за дърво и накрая финосвам с шкурка.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дръжки за инструменти

                          Купих дръжка за теслата ..
                          Не е кой знае какво , малко е меко дървото ,но има мегдан за доста набиване на теслата в дръжката .

                          Поздрави !

                          П.П. Колега mmtrance пиши на лични кога си свободен и може да я направим и пием по бира ,ако имаш желание де.
                          Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                          42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дръжки за инструменти

                            Утре (12.11.2012) от 10 до към 15 съм си в горна баня, ако искаш звънни, в подписа ми има телефон.
                            Лека вечер.

                            кутията с ЛС е пълна и не мога да ти пратя, за това пиша тук.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дръжки за инструменти

                              Въпрос към Знаещите - на тежък каменарски Чук (тип вария) как му се слага дръжка ...?....

                              Нахлузва се като на брадвите , или обратно , като на леките чукове и с клин отгоре ?
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X