Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се откача от топлофикация (за топлата вода)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се откача от топлофикация (за топлата вода)

    Така, искам да разкарам водомера за топла вода и да си загрявам водата с бойлер. Това щото всеки месец не ми се плащат по 100 лева за топла вода и все си мисля, че с бойлера ще ми е много по-евтино, дори и да вдигнат тока двойно.

    Въпроса е следния - трябва да дойде фирмата за топлинно счетоводство и да оформи протокол, че водомера е демонтиран.
    Това добре, но той се отчита от Софийска вода ако не се лъжа и би следвало неговото махане да стане веднага, след като е отчетен или поне и те да се уведомят за това, защото иначе рискувам за известен период от време да ме пишат на база.
    Някой правил ли е въпросното премахване на това злокачествено образувание и каква е точната последователност.
    Александър

  • #2
    От: Как да се откача от топлофикация (за топлата вода)

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Така, искам да разкарам водомера за топла вода и да си загрявам водата с бойлер. Това щото всеки месец не ми се плащат по 100 лева за топла вода и все си мисля, че с бойлера ще ми е много по-евтино, дори и да вдигнат тока двойно.

    Въпроса е следния - трябва да дойде фирмата за топлинно счетоводство и да оформи протокол, че водомера е демонтиран.
    Това добре, но той се отчита от Софийска вода ако не се лъжа и би следвало неговото махане да стане веднага, след като е отчетен или поне и те да се уведомят за това, защото иначе рискувам за известен период от време да ме пишат на база.
    Някой правил ли е въпросното премахване на това злокачествено образувание и каква е точната последователност.
    Затвори кранчето. Обади се на топлинния счетоводител. Сложи бойлера.
    за другите въпроси - знаеш къде съм.

    Коментар


    • #3
      От: Как да се откача от топлофикация (за топлата вода)

      Бойлера е сложен. Кранчето лесно. Източването откъм мивката ясно. Къде се слага тапата и трябва ли да се свали водомера, защото той е с пломба. От фирмата за топл. счетоводство ми казаха да го сваля и да им се обадя, но мен ме притеснява, че после ще кажат, че от последното идване на лелката от софийска вода до сега съм на база, защото няма как да се докаже кога е свален водомера и на какви показания.
      Александър

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X