Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

    От известно време доста активно си печем на газовата скара (или барбекю, грил и пр. - който както иска да го нарича), но нещо с времето забелязвам корозия по пръчките на самата скара. Говорим не за скара - чугунена отливка, а наварени пръчки и покрити с някакво черно покритие (боя някаква предполагам).

    И понеже малко ме дразни се замислям да я сменя с нова (самата метална скара - не целия уред) и се чудя как да постъпя - може ли да се изработи от неръждаеми пръчки или да търся друг материал? Всеки железар ли ще може да я изработи от неръждавейка?

  • #2
    От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

    В слъчая, по-добро от неръждавейка няма. Само чугуна е по-добре, ако се намери по вторичните готова скара с подходящи размери.
    Разбира се не всеки, а който поиска. Няма нищо необичайно при работата с неръждавейка,стига да я лови магнита.

    Коментар


    • #3
      От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

      Не мажете скарата достатъчно, затва корозира. Трябва повече пържоли да се слагат.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

        Вероятно :-).

        Истината е, че я почиствам понякога като я покривам с ал. фолио и тя се нагрява почти до червено. Вероятно не е било много качествено покритието и е изгоряло. Иначе много педантично си я гледам и чистя скарата...

        Коментар


        • #5
          От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
          Иначе много педантично си я гледам и чистя скарата...
          Еми то от толкова чистене също може да е )
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

            Направих същото Април месец, тази година. Купих си неръждавейка (не Ф 6, както е оргиналната, а Ф8 осем). Пече по-добре отколкото беше. По-големия Ф се оказа мн. ефикасен.
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

              За голямото ,,фи'' е вярно,ама истината е в ,,чугуна"!
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                Скарата не се чисти бе. Само след ползване се завива в нещо за да не прашасва и толкоз. На следващото печене се обгаря за да изгори остатъка от предното печене който може да е гранясал, и след мазане с лук или парче сланина е готова за новата порция мръвки.

                Неръждавейката се работи лесно, няма проблем да се направи нова скара. Ама за целта има жароустойчиви стомани, ако искаш по-дълготраен ефект-трябва от тях.

                Има и други решения, ама доста по-скъпи, та най-добре си е просто желязо за 2 лева от скрапа, малко тел и газ, и новата скара е готова. При редовна употреба ще изкара поне 8-10 години... То дотогава ламарината на тавата за въглищата ще се скапе...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                  Набавих неръждавейка, но ф10. Скоро ще пиша за резултата :-)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                    Питайте бе хора, по-добре се прави с правоъгълен профил, а не с кръгъл
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                      Аз ползвам едни от Практикер. Печа и на дървени въглища и на газовата бутилка.Не са скъпи, но са много комфортни и добри, а и препечената сланинка става перфектна!
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                        Набавих неръждавейка, но ф10. Скоро ще пиша за резултата :-)
                        Според мен 10 е много. Повече от ф6 и на професионални не съм виждал.
                        Моята е рамка от 6 а самата решетка 4мм

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                          От чугуна по-убаво нема, и от дървесната жар де. Щом е газова може и с неръждавейка, и двете не се връзват достатъчно със "скара".
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Според мен 10 е много. Повече от ф6 и на професионални не съм виждал.
                            Моята е рамка от 6 а самата решетка 4мм
                            'Що смяташ, че е много? Още не съм го дал да го правят, та може и по-тънък материал да търся. Много ще акумулира или няма да се нагрява достатъчно?

                            Майстор, от чугун няма как да си го направя. Скарата я ползвам постоянно и я ползвам за много повече от скара - на практика имам газова фурна на терасата... Харесвам дървените въглища и винаги когато позволяват обстоятелствата печем на дървени въглища скара (имам 2 такива). За половин час вечер, след работа, няма как да разпаля и чистя дървена скара.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изработка на скара за газово барбекю от неръждавейка или...

                              Направи си каменна плоча,поиздълбай си каналчета с флекса покрай периферията за мазнотиите и я грей на каквото искш.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X