Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно отваряема брава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трудно отваряема брава

    Тъщата живее в апартамент, но не целогодишно.Лятото за четири месеца е на село.Няколко пъти и разбиват апартамента.Не че има какво да вземат.Но на мене ми писна.Искам да и сложа метална врата, но не знам каква брава да поставя.От две места ми говорят за Gerda, но аз нали съм леко недоверчив, предпочитам да попитам тук. Ако има знаещи ще съм благодарен за съвети.Да уточня, става въпрос за трудно разбиваема брава.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

  • #2
    От: Трудно отваряема брава

    Щом ще слагаш метална врата, сложи си една нормална брава с хубав патрон и една касова брава, касовата брава ще ги затрудни повече и надали ще се занимават с нея
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Трудно отваряема брава

      Колега, малко не по темата, но да споделя, в момента правя ремонт и остана една метална врата, ако ти трябва звънни и ще обсъдим някакви цени. Вратата е "кремиковска" за панелно жилище.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        Бюджет?
        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

        - Ясен

        Коментар


        • #5
          От: Трудно отваряема брава

          Огледай и помисли дали няма и друг лесен начин за проникване в апартамента. Металната врата може да насочи излишно внимание към апартамента.
          Успех!
          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

          Коментар


          • #6
            От: Трудно отваряема брава

            Герда ги хвалят много, уж апашите се отказвали, като ги видят,ама знаеш ли? Принципно няма спасение от крадците, нарочат ли те - не спасява дори и прехваленото Аблой протек, комбинирано с бронировка на cisa ( изпитано ) .
            Та най-добре - един по-обикновен патрон, бронировка ( все пак е по-добре ) и най-вече късмет...
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #7
              От: Трудно отваряема брава

              Касовите се отключват за секунди, dom diamant го хвалят много, цената само за патрона е около 350 лева.
              Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

              - Ясен

              Коментар


              • #8
                От: Трудно отваряема брава

                Касовите брави спират кварталните крадци . Печените професионалисти пък не рискуват ако няма за какво така че слагай среден клас обикновена и една касова брава .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Трудно отваряема брава

                  По мазетата на блоковете съм виждал солидни метални врати без брави! Имат само по една малка дупка в тях. През дупката се промушва точно определено по дължина арматурно ( "Г" образно) желязо и се премества отключващото резе. Хватката е, че не се знае точно къде е резето- под или над дупката и ако "шперца" не е с точната дължина не може да се достигне до резето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трудно отваряема брава

                    Един познат го е направил на вилата си. Дебела метална врата, скрито резе, което се дърпа и бута с тънко криво желязо. Но в неговото изпълнение няма една дупка, ами.... не знам, сигурно 50 или повече малки дупки Само той си знае в коя да бръкне, при това вярната дупка не е сред най-удобните и вероятните, а отвън по нищо не си личи къде е резето. Е, не е нищо непреодолимо, но все пак наоколо не е съвсем безлюдно, а апашът трябва да седне да ръчка, да ръчка, да губи много време. И пак може да пропусне резето, ако желязото не е точно.
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трудно отваряема брава

                      Всяко стандартно решение (брава) е лесна за отключване защото достъпа до принципа и на работа е лесен . На времето правехме така наречените стругарски катинари които бяха кошмара на крадеца защото ключа е нестандартен а разбиването е практически невъзможно защото през скобата минава стомана примерно 8 мм .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трудно отваряема брава

                        Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                        Един познат го е направил на вилата си. Дебела метална врата, скрито резе, което се дърпа и бута с тънко криво желязо. Но в неговото изпълнение няма една дупка, ами.... не знам, сигурно 50 или повече малки дупки Само той си знае в коя да бръкне, при това вярната дупка не е сред най-удобните и вероятните, а отвън по нищо не си личи къде е резето. Е, не е нищо непреодолимо, но все пак наоколо не е съвсем безлюдно, а апашът трябва да седне да ръчка, да ръчка, да губи много време. И пак може да пропусне резето, ако желязото не е точно.
                        Абе вместо тия "сложни" резета и дипчили няма ли да е по лесно да се сложи едно автоматче от централно за кола с дистанционно (и евентуално едно аклумолаторче ако спре тока) и така с 2 бутона отключваш и заключваш...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трудно отваряема брава

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Абе вместо тия "сложни" резета и дипчили няма ли да е по лесно да се сложи едно автоматче от централно за кола с дистанционно (и евентуално едно аклумолаторче ако спре тока) и така с 2 бутона отключваш и заключваш...
                          Значи има хиляди варианти , но аз претендирам че разбирам от желязо, и съм сътворил това. Е не е за апартамент, но за гаражи, мазета и други става, и така съм го правил и имам само един ключ че ако се загуби не знам и аз как ще отворя. Е имам му размерите в един тефтер някъде. От зад има още една клюса зад резето но за нея не издавам. Катинара и той мисля не е за пренебрегване. Ключа на катинара отпред е нестандартен размер седмограм с щифт в средата, а болта вътрешно е горен на обемна ерозия. Резето съм взаимствал от така наречената "кремиковска брава" и някогашната дървена врата отключваща се с кривата арматура.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от DIMILIEV; 16-09-12, 10:33.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X