Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно границата на имотите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно границата на имотите

    Въпросът ми е следният
    мен ме нямаше в България за 1 година през това време съседът ми бутнал зида по между ни и пуснал мрежа и то без мое знание и без мое съгласие и след това идва и ми иска половината от парите за строежа моля разяснете ми малко и ми дайте точно как е по закон ако може
    Последно редактирано от mikaplyh; 19-08-12, 23:08.

  • #2
    От: Въпрос относно границата на имотите

    Първоначално публикуван от mikaplyh Преглед на мнение
    Въпросът ми е следният
    мен ме нямаше в България за 1 година през това време съседът ми бутнал зида по между ни и пуснал мрежа и то без мое знание и без мое съгласие и след това идва и ми иска половината от парите за строежа моля разяснете ми малко и ми дайте точно как е по закон ако може
    За да си нямате недоразумения със съседите,първо вземате мерки по техническата страна на въпроса.Обърнете се към техн. отдел на общината Ви, за издаване и отлагане на оградните Ви линии.Викате и съседите си , за да са наясно с протокола.След като си констатирате границите, следващият въпрос е за нови огради.Имаше неписано правило,оградата между двама собственика да се подели като разходи, но напоследък и това не се случва.Обикновено, който има интерес в момента, той си я финансира.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно границата на имотите

      Стига вече с тези технически служби. Не подвеждайте хората. Трасирането (отлагането) на имотните граници не се прави от тях поради простата причина че нямат, технически и професионален капацитет да го правят. Това с искането на парите за половината разноски по новата ограда е доста нахално, но тъй като комшията няма никакво правно основание да ги иска оставям този въпрос назад.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно границата на имотите

        Ако въпроса е .. за финасоват аподялба на строежа , Вектора си го е казал, "няма правно основание " , но ако въпроса опре до отношенията между съседи , аз лично винаги съм цитирал един дядо, който ми казака навремето :
        - Момч'е , с жената може да не се разбирам ,ама със съседа ВИНАГИ
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно границата на имотите

          Алекс го е обяснил съвсем ясно. За ограда техническата служба издава разрешение, а преди това оторизиран геодезист идва на място и забива колчетата, където трябва. И това е по-важно, тъй като съседите може да са изместили границата на имота в своя полза. А дали ще си делите разходите, е въпрос на договаряне.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X