Обява

Свий
Няма добавени обяви.

възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

    Здравейте колеги ,имам питане!
    Имам 40г.вила и дойде време за ремонт и освежаване. Къщата има тераса,бетонната плочата на (под нея има действащо мазе) която пропуска.Имам намерение да я облицовам с каменни плочи-тип гнайс,но...направихме една замазка за да се нивелира наклона ,но тя се подкожуши и започна неприятно да кънти и хлопа.самата плоча имаше позеленяване от мъх-след остъргване и намазване с "бетоно-контакт" се надявах да се захване здраво ,но -не се получи!
    въпрос....какъв друг химикал да използвам за да се получи добра основа(надявам се да получа проверени отговори ) !
    Благодаря!

  • #2
    От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

    Замазката се прави земно-влажна и задължително трябва да се мокри основата с вода при полагане без образуване на локви . Обезателно да се пази от силно слънце . Минималната дебелината на замазката е ТРИ сантиметра .Под тази дебелина не е желателно , а ако се налага е хубаво да се армира . По стара БГ традиция на стари майстори "се разкалва" върху влажната основа се ръси с цимент и се замита с метла да посивее равномерно . Ако искаш диагноза качи малко снимки . Да допълня мъха преди грундиране е хубаво и да се измие . Камъка Гнайс не е решение ако не се направи качественна хидроизолация . През естествените настилки винаги минава водата . При дъжд може и да няма проблем ама зимата когато се топят снеговете е вероятно . Технологията е следна първо отводняване ,второ качествена замазка с наклони мин 1 % към сифона , трето хидроизолация и чак последно е настилката . Успех!
    Последно редактирано от alexalex69; 29-07-12, 09:03.
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

      Снимките са добра идея. И горния отговор е подходящ. Ето още една възможност:
      Имаме хидроизолция на водна основа. Едното наименование е "ПАБИЗОЛ", но има и други имена - "изомакс" и подобни.
      Тази изолация може да се ползва и за изравняване на нивото. Допълва се с пясък и се нанася. После се валира, пресова, трамбова ЗАДЪЛЖИТЕЕЛНО.
      Изсъхва 5-10 часа и после действаш както ти се иска.
      Фугите - там се слага фугираща силиконова лента за да си спокоен.
      Ако избереш такава изолация мога да продължа. Не е трудно.
      Върху нея може да се ходи, да минават автомобили . Посочвам го само за пример колко е добра(а не, че ти ще минаваш с кола по терасата).

      Коментар


      • #4
        От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

        Първоначално публикуван от marmatoneca Преглед на мнение
        Здравейте колеги ,имам питане!
        Имам 40г.вила и дойде време за ремонт и освежаване. Къщата има тераса,бетонната плочата на (под нея има действащо мазе) която пропуска.Имам намерение да я облицовам с каменни плочи-тип гнайс,но...направихме една замазка за да се нивелира наклона ,но тя се подкожуши и започна неприятно да кънти и хлопа.самата плоча имаше позеленяване от мъх-след остъргване и намазване с "бетоно-контакт" се надявах да се захване здраво ,но -не се получи!
        въпрос....какъв друг химикал да използвам за да се получи добра основа(надявам се да получа проверени отговори ) !
        Благодаря!
        Измиване с водоструйка.Нанасяне на хидроизолация Мапей/скъпа е ,но е качествена и за спойка със замазката/.Замазка 1/1пясък/цемент+ мрежа сетка от най-тънката.Отгоре лепиш каквото си искаш!Изолацията се нанася с четка и прави спойка даже върху стар фаянс ,мажеш и отгоре лепиш други плочки!/това като пример/
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

          Благодаря Ви колеги-имената на "химикалите" ми бяха нужни!!
          През почивните дни ще направя снимките и ще ги кача за да ги видите!
          задължително ще има хидро-изолация и след това , замазка от пясък и цимент с наклон и камък.

          Коментар


          • #6
            От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Снимките са добра идея. И горния отговор е подходящ. Ето още една възможност:
            Имаме хидроизолция на водна основа. Едното наименование е "ПАБИЗОЛ", но има и други имена - "изомакс" и подобни.
            Тази изолация може да се ползва и за изравняване на нивото. Допълва се с пясък и се нанася. После се валира, пресова, трамбова ЗАДЪЛЖИТЕЕЛНО.
            Изсъхва 5-10 часа и после действаш както ти се иска.
            Фугите - там се слага фугираща силиконова лента за да си спокоен.
            Ако избереш такава изолация мога да продължа. Не е трудно.
            Върху нея може да се ходи, да минават автомобили . Посочвам го само за пример колко е добра(а не, че ти ще минаваш с кола по терасата).
            за каква силиконова лента става въпрос и къде се слага тя(фугите между камъка ли имаш в предвид или накаква друга фуга-защото по замазката няма да имам фуги)?

            Коментар


            • #7
              От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

              Добро решение е да се започне с подготовка на основата. Измиване с водоструйка не от най-евтините и слаби, след това може да се уплътни и заздрави бетона в дълбочина. Това като се направи, следващите слоеве цимент вече ще са здраво залепнали. За уплътняване се ползват три неща - акрилни разтвори с вид на мляко, силани (не знам какво е точно, нещо и органично и неорганично в добра комбинация) и технологии на базата на водно стъкло.
              Проблем ще е ако вече сте нанесли някакви слоеве. Станало е яхния

              Коментар


              • #8
                От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                Аз се замислих,върху писаното. Колегите са казали почти всичко. Но, не е ли по-добре да направи хидроизолация с воалит 3 мм. с газопламъчния метод, после да се залепи стироупор (фибрант) 2-5 см - XPS за топлоизолация. Накрая, полагане на мет. мрежа и има ефтини гранитореси в Баумакс - 9 лв. м3. Просто предлагам и една топлоизолация, за да си държи една и съща температура мазето. Лошото е ,че нивото ще се вдигне с около 7- 10 см., а дали го позволява.
                Последно редактирано от белята; 31-07-12, 05:20. Причина: кривопис
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                  Първоначално публикуван от marmatoneca Преглед на мнение
                  за каква силиконова лента става въпрос и къде се слага тя(фугите между камъка ли имаш в предвид или накаква друга фуга-защото по замазката няма да имам фуги)?
                  Имах пред вид АКО има стени - между пода и стените, в ъгъла се слага такава лента.
                  При теб не знам има ли стени ... май в единия край имаш?
                  Поне така си го представям....имаш поне една стена.
                  На снимките ще видим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                    Колегата има в предвид мапе банд лента има я на пазара.Текстилна основа със синя силиконова част в средата,ако купуваш такава, купи си и ъгълчета, продават оригинални!Мисля,че с полимерната хидроизолация на Мапеи няма да ти трябва,тя си остава пластична,за максимална здравина може да се изпълни и със шпакловане,ако е равно ,ако не е на четка няколко ръце!Вариантите са горе долу това ./Мапеи има два вида изолация:Мапеи Смарт ,бърка се с вода , по скъпата е с полимерна добавка,върви чувал:туба/Успех с който и вариант да го направиш!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                      Добро решение е да се започне с подготовка на основата. Измиване с водоструйка не от най-евтините и слаби, след това може да се уплътни и заздрави бетона в дълбочина. Това като се направи, следващите слоеве цимент вече ще са здраво залепнали. За уплътняване се ползват три неща - акрилни разтвори с вид на мляко, силани (не знам какво е точно, нещо и органично и неорганично в добра комбинация) и технологии на базата на водно стъкло.
                      Проблем ще е ако вече сте нанесли някакви слоеве. Станало е яхния

                      нищо не е нанесено все още!имаше стара замазка,но вече изчистена.
                      какво имаш в предвид....."уплътни и заздрави бетона в дълбочина."...да с е дупчи в дълбочина ли ?миналият път използвах "бетоно контакт" -"розово мляко".....и не с е получи(вчрно ,че с едоверих на препоръката на продавача/......"хваща и върху постно")

                      Коментар


                      • #12
                        От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                        Аз се замислих,върху писаното. Колегите са казали почти всичко. Но, не е ли по-добре да направи хидроизолация с воалит 3 мм. с газопламъчния метод, после да се залепи стироупор (фибрант) 2-5 см - XPS за топлоизолация. Накрая, полагане на мет. мрежа и има ефтини гранитореси в Баумакс - 9 лв. м3. Просто предлагам и една топлоизолация, за да си държи една и съща температура мазето. Лошото е ,че нивото ще се вдигне с около 7- 10 см., а дали го позволява.


                        няма да имам възможност за такава височина,ще се кача над дограмите-има врата!

                        Коментар


                        • #13
                          От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Имах пред вид АКО има стени - между пода и стените, в ъгъла се слага такава лента.
                          При теб не знам има ли стени ... май в единия край имаш?
                          Поне така си го представям....имаш поне една стена.
                          На снимките ще видим.

                          така е -имам една стена,благодаря разбрах за какво става въпрос,но точно тази фуга е под козирката на горният балкон!

                          Коментар


                          • #14
                            От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                            благодаря ви колеги!ще публикувам снимките на "казуса" след неделя и когато съм готов ще снимам в детайли работата!

                            Коментар


                            • #15
                              От: възстановяване на стара бетонна тераса-въпроси за технологията!

                              Първоначално публикуван от marmatoneca Преглед на мнение
                              благодаря ви колеги!ще публикувам снимките на "казуса" след неделя и когато съм готов ще снимам в детайли работата!
                              Здравейте ,както сте се досетили......"малко" се промениха плановете,но намерението за ремонта остава.както обещах,качвам снимки на "казуса" !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8110426.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5400381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8110427.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5400382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8110421.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5400383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8110422.jpg
Прегледи:1
Размер:189.7 КБ
ID:5400384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8110425.jpg
Прегледи:1
Размер:208.1 КБ
ID:5400385 вече имам план за действие(благодарение на вашите съвети разбира се)..първо бетоно контакт (и др.с подобни свойства)със слепващо действие.
                              второ- хидро-изолация .
                              трето -циментова замазка с последващо поставяне на настилка.
                              благодаря на всички за практичните съвети!когато започна с ремонта ще качвам снимки от всеки етап.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X