Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на хладилник

    И така!
    мисля че имам нужда от специалист по хладилници. Моля, препоръчайте някой от който имате преки впечатления. Става въпрос за София, Люлин. Надявам се да има колега от форума който да се занимава с това.
    За хладилника- комбиниран хладилник с фризер
    ЛИБХЕР - Май и тези вече се изе..баха
    Модел CPes 40030 - незнам дали го изписвам правилно
    Почти на 5 години.
    Симтоми–компресора работи без да спира, държи някаква температура все още, топлообменника зад хладилника е само 1/3 топъл, Ясно се чува при циркулацията на фреона как бълбука нехарактерно /вероятно мехури въздух или незнам какво/, от време на време се включва алармата за висока температура.
    Заключения от непрофесионалист /т.е. от мен/ - вероятно изтекъл фреон. Това е лошо! Незнам кой би намерил от къде е изтекъл фреона, а пълненетое е лесно и всеки би направил точно това.
    Възможност за запушен филтър - Ясно се чува как циркулира фреона още 1 минута след спиране на хладилника. Значи фреон има все пак.

    Молба - моля за препоръка за добър специалист!
    Ако има такъв колега от форума ще е чудесно!
    Мисля че ще полезно за всички
    При температурите навън мисля, че е излишно да казвам че е СПЕШНО.

    Като допълнение бих казал, че компресора работи по-шумно. Ако не е заминал той, вероятно е фреона.

    тел. 0878257839 - Сашо
    Последно редактирано от Sasho74; 04-07-12, 00:37.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

  • #2
    От: Ремонт на хладилник

    Вероятно чуваш "бълбъкането" не на фреон а на каченото от компресора масло по системата.

    Има няколко варианта да върви мотора пък да не замразява:

    1. няма фреон в системата
    2. мотора върви но няма компресия
    3. запушване

    1. Лошото е че за да разбереш дали има фреон в този хладилник /няма кран за пълнене/ трянба да отрежеш нагнетаталната тръба при което фреона и да го има ще изфиряса . Пробив можеш да търсиш с помощта на гъба със съпунена пяна , ако охладителя вътре в хладилника се вижда и е достъпен /не е под пластмасата/
    2. След като вече си отрязал тръбата можеш да провериш и компресията на мотора , ако няма нов мотор
    3. Запушване на толкова нов хладилник не би трябвало да се получи , но знае ли човек. Ако има запушване би трябвало да загрява поне да запушването тръбата отзад.

    п.п. Щом е комбиниран е възможно да има един двупътен винтил отзад, който разделя системата на фризера и хладилника има голяма вероятност да е той проблема. Все пак аз залагам на заминал мотор за съжаление
    Успех!
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на хладилник

      има и един вариант на система с подохлаждане - там тръбите са метални - гният и изпускат фреона. Мога да ти дам телефон на хладилен техник (идва на адрес, няма проблем) ако искаш пиши на лс
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X