Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътнения за стар хладилник- съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уплътнения за стар хладилник- съвет.

    Взе да трупа лед от година насам в хладилното отделение, и на няколко пъти аха да скоча на нов, а пък пущината макар и стара е Либхер, и си бачка.
    Хладилника е с долна камера и няма дръжка стърчаща за отваряне, ами на самите врати отдолу на хладилната врата(съответно отгоре на фризерната), има издълбани ергономични канали вместо дръжки.
    Понеже вместо да се наведеш е по лесно да дръпнеш отстрани вратата волю-неволю с пръсти закачаш уплътнителя, който с времето сдава багажа.
    Решението беше с пистолета за горещ въздух. Нагрява се от разстояние плавно и равномерно уплътнителя докато омекне. Предварително си приготвяте кърпа напоена със студена вода и като е доволно гъвкав го хващате с кърпата и придърпвате леко уплътнението навън за да си запази новата форма самата "хармоника".
    Няколко пъти така, после пускате да се затвори вратата и да си залепне магнита и продължавате да охлаждате вече само отвън докато изстине.
    Няколко дена е така вече и няма грам конденз и лед вътре.
    Операцията трае горе - долу колкото да го напиша този пост
    Надявам се да е полезно на някой!
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

    ходих да гледам на моя, уплътнението си е меко, хем е на 17г. явно трябва друг метод, а на места е и скъсано.....май май е за нов
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

      И моето уплътнение на фризера е скъсано и пропуска ( Snaige -латвииски ) Опитах се да го лепя със санитарен силикон но не става , трябва си ново . Ходих да търся по магазини и сервизи но никъде няма за тия хладилници. Някакви идеи ?
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

        Дали няма универсални "на метър"?
        Аз понеже се назландисвах доста време и не стигнах до сервизите.
        Другият вариант е с размери и да се търси по- голям и малко доработка.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

          Няма , казаха ми че за всеки хладилник са различни.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

            преди около 10 години търсихме уплътнение за едно старо АЕГ ,намерих във някакъв сервиз във Варна ,нямам спомен къде,помня беше турско.Бяхме решили с баша ми да го постегнем и да видим докога ще издържи....................още работи на вилата а е на около32-33 години пущината.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • #7
              От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

              Доста интересно и хитро решение. Аз облепих отворите с хартиено тиксо, затворих вратата и уплътних със силикон на пръчки, от този който се нагрява. След като изсъхна отлепих внимателно и силикона си остана залепен за уплътнението (почистено предварително). Сега е горе-долу добре, но пак събира мъничко лед в камерата.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                Преди време съм сменял на един хладилник Мраз уплътнението. На новото уплътнение магнитът е по-слаб.

                Коментар


                • #9
                  От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                  Здравейте!
                  Това е първият ми пост тук и се надявам да не е последен ).
                  Неволята ме откара най-накрая и във вашия форум. Грабнаха ми окото няколкото начина, чрез които сте се справили с уплътнение на стари хладилници. При мен случаят е следния - от 2 седмици съм в квартира с няколко жени (не е толкова добре колкото звучи )) и ми направи впечатление че хладилникът - Мраз 140 яко се тормози и обледява (не мога да си изкарам бутилката узо от няколко дена). Та, както и да е, уплътнението е заминало в горния ляв край и не съм сигурен дали има възможност да се подходи с него, както axlastro със силикона на пръчки. Гумата стои като скъсана и като затвориш вратата зейва една голяма черна дупка. По принцип ще се пробвам да го изолирам първо със силикон, но не можах да разбера от поста на axlastro кои отвори е облепил с хартиено тиксо. И другото, което исках да попитам, намерих в интернет уплътнители за този модел, но нямам представа как се сменят, тъй като досега не съм правил такова нещо. В youtube има разни клипчета, но ме съмнява точно на Мраз-а да се сменя по този начин. В крайна сметка, ако не успея да се справя, ще се наложи да викаме техник, но като че ли имам чувството, че не е толкова сложно. Ще се радвам, ако може да ме посъветвате Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                    Никак не е сложно. Обикновенно са на винтчета под гумата. За мразове още се намират нови уплътнения. Важното е да са с магнитите, че има и ментаци.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                      Не знам къде,но 100% се изработват по поръчка,поне в С-я,ще разпитам.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                        Като тръгнеш да развиваш винтовете, за да сменяш уплътнението, махни всички бутилки, буркани, яйца и други разни работи от етажерките и кутиите на вратата, за да не стане весело. Тези винтове държат всичко. Уплътнението се подпъхва между кората и ламарината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Не знам къде,но 100% се изработват по поръчка,поне в С-я,ще разпитам.
                          Изработват! , на ЛС.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                            Първоначално публикуван от gromuk Преглед на мнение
                            Изработват! , на ЛС.
                            Каква е тая,потайност,кажи къде,че и на мен ми трябват!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уплътнения за стар хладилник- съвет.

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              Каква е тая,потайност,кажи къде,че и на мен ми трябват!!!
                              Това е моят бизнес и не искам да мислят че рекламирам тук! , иначе всичко за бяла техника .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X