Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за свойствата на Ц200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за свойствата на Ц200

    Някой лепил ли е нещо с Ц 200, дето да е изложено на външни влияния, студ,пек?

  • #2
    От: Питане за свойствата на Ц200

    До колкото е водонеразтворимо след изсъхване, не би трябвало да има проблем, подобно е на латекса, така че и UV-то не би трябвало да му влияе много, виж при много ниски температури може да започне да се троши. Пробвай във фризера и ще разбереш. Също и детаил с Ц-200 оствен върху арматурното табло на колата би показал поведението му при голяма жега.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Питане за свойствата на Ц200

      А какво ще лепите с него?Принципно има еластичен лепилен филм и след изсъхване не е водоразтворимо.............Дали е мразоустойчиво не знам.Само моля не го ползвайте като добавка за строителни смеси.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #4
        От: Питане за свойствата на Ц200

        Плоча над гараж грундирах с ц200 и цимент, както съм правил върху варова мазилка на закрито и гипсова шпакловка в последствие с перфектни резултати. Не изкара и година. Слънцето е голям враг на всички познати "хитрости". Ако залепеното не позволява слънцето да стигне до ц-то - може и да стане нещо. Иначе си е хазарт - 50 на 50 .

        п.п. Ц-то на оргахим беше.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за свойствата на Ц200

          Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
          А какво ще лепите с него?Принципно има еластичен лепилен филм и след изсъхване не е водоразтворимо.............Дали е мразоустойчиво не знам.Само моля не го ползвайте като добавка за строителни смеси.
          ???
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: Питане за свойствата на Ц200

            Слънце до лепилито няма как да стигне. Пробите с фризера и печката ще ги направя, ама ми се щеше опит някой да сподели с дълготрайността.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за свойствата на Ц200

              Вчера гледах нарочно нещо дървено отвън,което вече не се използува,но отдавна съм го китосвал с дървени трици и Ц 200-не е мръднало.Правил съм го около 2000г. и колеги ми казваха да взема Ц400,но не намерих,а пак те ми казваха да търся Ц-тата на Троян-сигурно са били по-качествени(предполагам на стария завод).
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Питане за свойствата на Ц200

                Реших да си направя калъп на предната маска на Терано2. Понеже Ц200 не лепи пластмаса го намазах директно мърху маската, без да намасля основата. Метнах отгоре парче плат с идеята като изсъхне лепилото да се отдели от пласмасата. Да ама не, остана си залепнало за маскато и сега няма махане, ега ти лепилото. Оставил съм го на слънце, дано да прегори.
                Издържах вчера, ще издържа и днес...

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за свойствата на Ц200

                  С200 е най-доброто лепило за хартия и дърво!
                  При смесване с дървени частици или хартиена каша може да се използва за китване, моделиране или отливане.
                  За правене на калъп се използва техниката "Папие Маше": Първия слой е само с вода и хартия, а всеки следваш се залепва с лепилото до достигане на нужната дебелина. След изсъхването е нужно да се мине с шкурка и да се боядиса!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за свойствата на Ц200

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Слънце до лепилито няма как да стигне. Пробите с фризера и печката ще ги направя, ама ми се щеше опит някой да сподели с дълготрайността.
                    имам рамки за картини превени преди 5-6 години само с лепило/бяха ми свършили телбодите/ още си висят на вилата.А остъклени са с 1 мм стъкло р-р около 80/60.Е не са на открито но висят на канапче а не са от най леките.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за свойствата на Ц200

                      И още едно полезно свойство на лепилото Ц-200. Ако си изгорите някои краиник / става въпрос за малки изгаряния / намажете го с лепилото , и нека постои около час. След това го махате и няма да има надуто и болка, се едно не сте се изгорили.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за свойствата на Ц200

                        Относно трайността на С200 имам наблюдения само при забелване на дърво и хартия от преди 20-25 години и все още не са се разпаднали но е важно и допълнителното обработване с лак или боя на обекта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за свойствата на Ц200

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          И още едно полезно свойство на лепилото Ц-200. Ако си изгорите някои краиник / става въпрос за малки изгаряния / намажете го с лепилото , и нека постои около час. След това го махате и няма да има надуто и болка, се едно не сте се изгорили.
                          Хи,хи... явно става и за коламаска..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за свойствата на Ц200

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Хи,хи... явно става и за коламаска..
                            Това ще ти е по-малкия проблем .
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за свойствата на Ц200

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Вчера гледах нарочно нещо дървено отвън,което вече не се използува,но отдавна съм го китосвал с дървени трици и Ц 200-не е мръднало.Правил съм го около 2000г. и колеги ми казваха да взема Ц400,но не намерих,а пак те ми казваха да търся Ц-тата на Троян-сигурно са били по-качествени(предполагам на стария завод).
                              Стар (соц) завод за лепила и строителни смеси тук няма и не е имало никога. Фирма "Вектор" от Троян съм виждал, че прави С400. Обаче на сайта и виждам само С200 - http://www.vector.bg/a2/offers.asp?grid=13456&m=37. Мултиимпекс също е троянска фирма и също прави С200 - http://multiimpex.eu/new/index.php?o...d=30&Itemid=28. За още една се сещам - Универсалстрой - http://www.universalstroi.com/produk...200/c-200.html също правят С200. Възможно е да съм изпуснал някоя - не е нарочно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X