Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Какъв бойлер да взема?

    Щибел Елтрон.

    Коментар


    • #92
      До: Какъв бойлер да взема?

      Елдоминвест е предприятие във Варна с дългогодишни традиции. Бившият Елпром-Варна, където се произвеждаха бойлери, готварски печки и радиатори. Дипломат е тяхна търговска марка. Ако бойлера е в гаранция, всичко подлежи на смяна. И на мен миналата година ми изгоря нагревателя по същия начин, само че понеже не мога без топла вода не исках да чакам и си купих нов (беше събота сутринта). В понеделник го занесох и ми го отремонтираха за два дена. Смениха всичко, без водосъдържателя и външния корпус. Гаранцията е 5 години и я изпълняват на 100%. Сега си имам резервен в килера

      Коментар


      • #93
        До: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Не е толкова лесно, сложили са нарочна лепенка с надпис, че á го пипна - и няма да видя гаранция
        Освен това не съм с меки връзки, а с тръби с алуминиева вложка.
        Шумът идва именно от разширението на водата и необходимостта този клапан от време на време да отваря обратно. Същевременно при спад на налягането в мрежата(някой комшия си пусне водата в кенефа) също пуска "виууу" Гадна работа.
        Колега,по всяка вероятност нямаш възвратен клапан след водомера или същия е развален,затова комшията като си пусни водата при теб пада налягането.Ако е така,си купи италиански такъв(с пружина,който може да се монтира и вертикално),защото българските са хоризонтални и имат малка чуствителност на разлика в налягането.
        Последно редактирано от nikman; 08-06-09, 02:05.
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #94
          До: Какъв бойлер да взема?

          Първоначално публикуван от sandrino Преглед на мнение
          Здравейте
          Тоягата играе според чергата
          По принцип слабото място на бойлерите е.....че силовия ток минава през термостата и релето.....а те от своя страна не издържат много 3 киловатовия ток,който отива за нагревателя.......та за целта хубаво е....тока който минава през релето и термостата да задейства бобина на контактор и през контактите на контактора да преминава силовият ток за нагревателя.....по този начин термостата и релето стават вечни и един проблем по малко
          Последователноста на тока трябва да е такава:
          -Ключ
          -Термопредпазител(може би колегата го нарича "реле")
          -Контактор(вече има малки 30амперови,подобни на автомобилните,но херметически затворени).
          Бобината на контактора се управлява от терморегулатора.По този начин се пази терморегулатора,който обикновенно се явява проблемен.
          -Нагревател/и
          Идеята да не минава целия ток през контактора,е че той трябва да "пази"само проблемната част,т.е.терморегулатора и ако евентуално "залепи" и водата се нагрее повече от необходимото да се остави възможност на термопредпазитела да изключи авариино веригата на тока до реотаните.
          П.С. лошото е ,че на някои нови модели бойлери,всичко описано дотук е в един корпус и слагането на контактор е (почти)невъзможно.
          Поздрави!
          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

          Коментар


          • #95
            До: Какъв бойлер да взема?

            Живея в къща и имам три бойлера два варненски единя (от старите) е на повече от двайсет години и не е мръднал другия е на дванайсет години емайлиран също няма проблеми третия е Теси и ядове съм имал само с него. Уточнявам купен е от голяма верига Практикер. Протече на края на втората година обадих се в гаранционния сервиз и ми казаха че трябвало да ме посети сервизен специалист и да ми издаде протокол след което да си демонтирам бойлера и да го занеса в централния склад на Бистришко шосе. До тук добре ама ми дадоха ориентировъчни дата час след десетина дена или варианта да го сваля и да им го закарам до сервиза да го видят и да ми издадат заветния протокол. Естествено избрах втория варянт сервиза всъщност се оказа малък магазин продаващ подобна техника в една пряка срещу първо РПУ. Накрая със протокола и бойлера в колата се озовах в централния склад смениха го без проблеми. Една проста сметка показва че ако не мога да направя всичко сам смяната на гаранционния бойлер излиза някъде около 100-150 лева . 50 лева да дойде водопроводчик да го источи и демонтира транспорт неизвестна сума но едва ли ще се намерят много желаещи да возят из цяла София течащ ръжди бойлер и още едни 50 лева да дойде водопроводчика да го монтира обратно. Да им е-а еврогаранцията на Теси.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #96
              До: Какъв бойлер да взема?

              Наскоро ми се проби бойлера и сега съм с проточен ,ама не става ,много е слаба водата ,а ако се усили става хладна ,за зимата абсурд .Наскоро са пуснали нови бойлери GORENJE ,произведени в Сърбия ,емайлирани .Ако някой има такъв или има информация за тези бойлери ще се радвам да ги сподели .

              Коментар


              • #97
                До: Какъв бойлер да взема?

                ТЕСИ - 5 години гаранция
                ЕЛДОМ/ДИПЛОМАТ - 3 години гаранция

                Коментар


                • #98
                  До: Какъв бойлер да взема?

                  А някой може ли да каже предимства на проточните бойлери спрямо обикновените и обратно? Плюсове, минуси на едното спрямо другото? Благодаря!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Какъв бойлер да взема?

                    Проточен става само да си миеш чинийте не и за капане штото препиква като малко детенце!!!

                    Аз лично съм с СъниСистем с серпентина и много хора казват че са наъ добре изчислени да работят с сланчеви колектори!!!

                    Коментар


                    • До: Какъв бойлер да взема?

                      Е, има трифазни, 24-киловатови, които дават и дебит, ама тази мощност... само на сантиметри от главата ми...

                      Предимството на проточните ще се изяви когато изравнят тарифите (нощна и дневна) на електроенергията. Загряваш на момента и ползваш без загуби от съхранението.

                      Коментар


                      • До: Какъв бойлер да взема?

                        [QUOTE=Galcho;1116479]Проточен става само да си миеш чинийте не и за капане штото препиква като малко детенце!!!

                        Не е точно така,зависи какъв е и за каква цел е проточния бойлер.Тези за които казваш че препикват отворени в смисъл не под налягане и затова са със малка мощност.Но има под налягане които по мощност стигат до 21 кв. и вече са трифазни,но с по малка мощност има монофазни и да ти кажа вършат много добра работа.Аз лично съм монтирал няколко проточни бойлера ,като един от тях Щибел Елтрон захранва три етажна къща без проблем.Но е трифазен 23 кв.Въпреки стряскащите киловати може да се каже че проточния бойлер е по икономичен от обикновения -работи тогава когато има нужда от топла вода.

                        Коментар


                        • До: Какъв бойлер да взема?

                          В апартамента имам и трифазен ток и за това се чудя един по-мощен проточен или обикновен бойлер.

                          Коментар


                          • До: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            В апартамента имам и трифазен ток и за това се чудя един по-мощен проточен или обикновен бойлер.
                            Ако имаш трифазен си слагай мощен проточен. Или както писах някъде назад в темата - огледай се за проточните бойлери на Шишков. Продължава да ми служи перфектно.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • До: Какъв бойлер да взема?

                              Слагай Стибел-Елтрон - 24 или 27 киловата. В краен случай 21 киловата.
                              Имаш топла вода когато ти потрябва и колкото ти потрябва. Няма как с нормален бойлер например да напълниш вана или да се изкъпете двама човека един след друг (пон не и след мен ). Не се плаши от големите киловати - проточните бойлери са по-икономични, защото няма огромен балон с гореща вода който постоянно да изстива. На тези бойлери за които казвам съдчето е 400 г. Ползвам един такъв ежедневно 21 kW от 10 години и един 27 kW от време на време - досега проблеми не съм имал - никакви.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • До: Какъв бойлер да взема?

                                От две години ползвам Дипломат Аква с 5 г. гаранция, тази седмица спря да ми пуска топла вода
                                Но проблема се знаеше, термо регулатора както е писал един колега, по някога не сработваше и заради това сработваше защитата. Естествено всеки път бе по лесно да го пусна пак да работи от колкото да сменя термо регулатора. Следователно топлата тръба вътре е пластмасова и се бе стопила.
                                Куриоза бе, че свалих бойлера, а от сервиза ме накараха да го сложа пак

                                - Явно имат проблем с термо регулаторите.
                                - Оказа се обаче, че имат добра сервизна поддръжка.

                                Важно: Правете профилактика без значение от марката, профилактиката е планирана, повредата не! Ще ви излезе 10-20 лв. един път в годината, но ще бъде почистен и би трябвало да работи безотказно.
                                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X