Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какъв бойлер да взема?

    Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
    Цитат "За новите апартаменти взех също стиебел елтрон, само, че 27 kW"

    Колега, не знам каде ти е апартамента, ама как го храниш тоя бойлер ?
    или е трифазен или с три отделни монофазни електромера,пък и кабелите до него...както и да е.

    Аз искам да попитам имате ли опит с газови бойлери, смятам да сложа един такъв за двете бани на вилата. Говорих с хора дето са ползвали такива бойлери и са много доволни, но предлаганите при нас нещо не ми вдъхват доверие.
    "Върховият"модел дава 13 л. вода в МИНУТА което ми се струва адски недостатъчно, и плюс това пламака се контролира ръчно

    Според това което съм чувал при тези бойлери топлата вода тръгва веднага след пускането и практически не свършва докато има газ. Въпроса е дали ще е достатъчна, защото при проточните които ползвам водата е хладка макар бойлера да е 8 кв
    Бойлерите са трифазни естествено.
    21 kW пълни стандартна вана за 8-10 минути, а му дават 9.2 л/мин, така, че 13 л/мин съвсем не е малко. Толкова литри дават за 27 kW. Ако нямаш прокарани кабели за голяма мощност по-добре - газов. Е, още една грижа за бутилката.
    В сравнение с балонните бойлери - проточните са доста по-икономични и по-удобни от потребителска гледна точка. Топлиш толкова вода, колкото ползваш, такова количество колкото ти трябва и тогава когато ти е необходима. Иначе - чакаш да се стопли водата в целия бойлер за да си измиеш ръцете, а после я оставяш да си изстива, вземаш душ и жена ти писва, че няма топла вода, а да не говоря, че на мен 80 л бойлер не ми стига, мястото което заема и че тези бойлери постоянно се подмокрят от предпазния клапан.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #62
      До: Какъв бойлер да взема?

      Истината е ГАЗОВ ПРОТОЧЕН БОЙЛЕР и всички са доволни,и жената и децата и ...тъщата
      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

      Коментар


      • #63
        До: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        В сравнение с балонните бойлери - проточните са доста по-икономични и по-удобни от потребителска гледна точка. Топлиш толкова вода, колкото ползваш, такова количество колкото ти трябва и тогава когато ти е необходима. Иначе - чакаш да се стопли водата в целия бойлер за да си измиеш ръцете, а после я оставяш да си изстива, вземаш душ и жена ти писва, че няма топла вода, а да не говоря, че на мен 80 л бойлер не ми стига, мястото което заема и че тези бойлери постоянно се подмокрят от предпазния клапан.
        Принципно си прав! Само че е добре да се вземе под внимание и разликата в цената дневна/нощна енергия. Това за предпазния клапан и подмокрянето - донякъде е истина. Един добър комбиниран клапан за бойлер се състои от три клапана:
        1.Възвратен - да не върне водата обратно
        2.Предпазен - настройва се заводски на 0.8Мпа
        3.Диференциален - когато общото налягане на водопровода е под 0.8 Мпа - вместо да прокапе от предпазния - връща вода от бойлера в студената. Ако налягането стигне до граница на предпазния - тогава прокапва.
        В смисъл - може и да не капе - не е повреден ако не капе - даже е по-добре.
        Аз обмислям някакъв трифазен проточен - последователно след бойлера...докато не изравнят цените на дневна и нощна...което май няма да стане...

        Коментар


        • #64
          До: Какъв бойлер да взема?

          Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
          ... вместо да прокапе от предпазния - връща вода от бойлера в студената....
          И гадното е, че го прави с един звук "виуууп" и така n-на брой пъти точно през ноща Много ми е писнало от него!

          Коментар


          • #65
            До: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            И гадното е, че го прави с един звук "виуууп" и така n-на брой пъти точно през ноща Много ми е писнало от него!
            Смени го...срещу 5 лева...смени и меките връзки...Защо n пъти?(ако n > 1) Или го ползвате нощем...или имате много прецизен терморегулатор с тесен хистерезис

            Коментар


            • #66
              До: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
              Смени го...срещу 5 лева...смени и меките връзки...Защо n пъти?(ако n > 1) Или го ползвате нощем...или имате много прецизен терморегулатор с тесен хистерезис
              Не е толкова лесно, сложили са нарочна лепенка с надпис, че á го пипна - и няма да видя гаранция
              Освен това не съм с меки връзки, а с тръби с алуминиева вложка.
              Шумът идва именно от разширението на водата и необходимостта този клапан от време на време да отваря обратно. Същевременно при спад на налягането в мрежата(някой комшия си пусне водата в кенефа) също пуска "виууу" Гадна работа.

              Коментар


              • #67
                До: Какъв бойлер да взема?

                КОлега Жоро XR 600!Ползвал съм много бойлери преди това-10 поне -и БГ производство и италиански и проточни!Само с този се видех в икономия-никога не съм го изключвал,а сметката за тока за всичко-около 40-50 лева!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #68
                  До: Какъв бойлер да взема?

                  Трета година ползвам комбиниран-слънчев-електрически 4кВ/200 литра водосъдържател(има и по малки).Според мен за България това е наи доброто решение ако има къде да го монтираш.
                  0+

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какъв бойлер да взема?

                    Първоначално публикуван от 0n4o Преглед на мнение
                    Трета година ползвам комбиниран-слънчев-електрически 4кВ/200 литра водосъдържател(има и по малки).Според мен за България това е наи доброто решение ако има къде да го монтираш.
                    Съгласен! Само електрическата му част да е термопомпа, а не обикновен нагревател, каквито вече навлизат и тук, тогава се постига най-голяма ефективност!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Какъв бойлер да взема?

                      Здравейте!Виждам,че има наистина доста професионални мнения за бойлерите.Моля ви се да ме упътите и мен при избор на бойлер,но нека да се абстрахираме от цената.Важното е да е супер качество.Мерси предварително.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Какъв бойлер да взема?

                        РАЗГЛЕДАХ ВНИМАТЕЛНО ВСИЧКИ МНЕНИЯ.ДОСЕГА ИМА САМО ПОЗИТИВИ ЗА ШИШКОВ И ПРЕОБЛАДАВАЩИ НЕГАТИВИ ЗА ЕЛДОМ.СЪЩО ПОЗИТИВИ ЗА СТИБЕЛ ЕЛТРОН И САМО ЕДНО МНЕНИЕ ПРОТИВ ТЯХ.АЗ ОБАЧЕ СЕ ЧУДЯ -ТОЛКОВА ЛИ НЯМА ГОЛЕМИ СВЕТОВНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА БОЙЛЕРИ,КОИТО СА ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ ДОКАЗАНИ В ЦЕЛИЯ СВЯТ,КАКТО БОШ И АЕГ В ТЕХНИКАТА ПРИМЕРНО,ЧЕ ДА ОПИРАМЕ ДО СМЕСЕНИ МНЕНИЯ ЗА БГ ПРОИЗВОДИТЕЛИ.ПРОСТО ИСКАМ ДА СИ КУПЯ НЕЩО,КОЕТО ДА Е СУПЕР КАЧЕСТВО И ДА НЕ ПРАВЯ ИКОНОМИИ С ЦЕНАТА.УЖ ЛЕСНО,АМА НЕЙСЕ...СТРАННО КАК ТОЛКОВА УЖ ЕЛЕМЕНТАРНА ТЕХНИКА НЕ СЕ ПРАВИ ОТ СВЕТОВНИТЕ ДОКАЗАНИ МАРКИ.ЧЕ КАКВО ПОЛЗВАТ ХОРАТА В ГЕРМАНИЯ НАПРИМЕР?
                        ОТ ДОСЕГАШНИТЕ МНЕНИЯ СЕ СПИРАМ НА ШИШКОВ,НЕРЪЖДАВЕЙКА,80Л,ХОРИЗОНТАЛЕН.ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ НЯМАМ ОПЦИЯ ЗА ВЕРТИКАЛЕН.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Какъв бойлер да взема?

                          Първоначално публикуван от ttk19 Преглед на мнение
                          РАЗГЛЕДАХ ВНИМАТЕЛНО ВСИЧКИ МНЕНИЯ.ДОСЕГА ИМА САМО ПОЗИТИВИ ЗА ШИШКОВ И ПРЕОБЛАДАВАЩИ НЕГАТИВИ ЗА ЕЛДОМ.СЪЩО ПОЗИТИВИ ЗА СТИБЕЛ ЕЛТРОН И САМО ЕДНО МНЕНИЕ ПРОТИВ ТЯХ.АЗ ОБАЧЕ СЕ ЧУДЯ -ТОЛКОВА ЛИ НЯМА ГОЛЕМИ СВЕТОВНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА БОЙЛЕРИ,КОИТО СА ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ ДОКАЗАНИ В ЦЕЛИЯ СВЯТ,КАКТО БОШ И АЕГ В ТЕХНИКАТА ПРИМЕРНО,ЧЕ ДА ОПИРАМЕ ДО СМЕСЕНИ МНЕНИЯ ЗА БГ ПРОИЗВОДИТЕЛИ.ПРОСТО ИСКАМ ДА СИ КУПЯ НЕЩО,КОЕТО ДА Е СУПЕР КАЧЕСТВО И ДА НЕ ПРАВЯ ИКОНОМИИ С ЦЕНАТА.УЖ ЛЕСНО,АМА НЕЙСЕ...СТРАННО КАК ТОЛКОВА УЖ ЕЛЕМЕНТАРНА ТЕХНИКА НЕ СЕ ПРАВИ ОТ СВЕТОВНИТЕ ДОКАЗАНИ МАРКИ.ЧЕ КАКВО ПОЛЗВАТ ХОРАТА В ГЕРМАНИЯ НАПРИМЕР?
                          ОТ ДОСЕГАШНИТЕ МНЕНИЯ СЕ СПИРАМ НА ШИШКОВ,НЕРЪЖДАВЕЙКА,80Л,ХОРИЗОНТАЛЕН.ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ НЯМАМ ОПЦИЯ ЗА ВЕРТИКАЛЕН.
                          колега пиши с малък шрифт.иначе с големия все едно викаш.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какъв бойлер да взема?

                            Здравейте
                            Тоягата играе според чергата
                            По принцип слабото място на бойлерите е.....че силовия ток минава през термостата и релето.....а те от своя страна не издържат много 3 киловатовия ток,който отива за нагревателя.......та за целта хубаво е....тока който минава през релето и термостата да задейства бобина на контактор и през контактите на контактора да преминава силовият ток за нагревателя.....по този начин термостата и релето стават вечни и един проблем по малко

                            Коментар


                            • #74
                              До: Какъв бойлер да взема?

                              Да ама, задължително контактора да не е в мокрото помещение.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Какъв бойлер да взема?

                                Твърдо за "Елдом" и никакви "Дипломат".

                                Имам два 80-литрови на Елдоминвест - вертикален и хоризонтален. Вертикалния е вече на 13 години, още в началото (първата година) смених кабелите със силиконови, миналата година нагревателя и анодната защита и засега всичко е ОК. Хоризонталния е купуван 2003 - работи безпроблемно.
                                Приятелката има "Дипломат" - ходене по мъките. Последните две или три години доста пъти имаше гаранционни ремонти, накрая се свършиха талоните в гаранционната карта и получи нов бойлер, на месец е, да видим той колко ще изкара. Един съсед и той смени гаранционен "Дипломат" - просто протече отвсякъде, така че - надалеч от тази марка.
                                889377712

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X