Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Нищо подобно - хийтпайпът, поне този който аз имам е с 360 градусово покритие и не е с плоско перо а тръба около горещата тръба. Другите които съм сложил са De Dietrich с дефлектор по половината от диаметъра на тръбата и тях съм направил да се въртят по слънцето. Те са от типа U. При анемично зимно Слънце са доста по-зле от шуменските... Трудно ми беше да го повярвам но е факт.
    Да прав си, първите хийт-пайп които бях виждал бяха с плоско перо но видях сега че вече новите които се предлагат са с цяло покритие.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Март 2014. Водосъдържателя е Матев с 12 месеца гаранция и е закупен на 3.1.2013. На 14-тия месец/ два месеца след гаранцията/ прокапа. Някой неща не се променят.

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от baymilen Преглед на мнение
        Март 2014.... Някой неща не се променят.
        Някои неща, всъщност са част от заданието.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Като става дума за бойлери да ви разкажа за един ветеран , единствения български бойлер който се е произвеждал доказано най-качествено и съм го признал за такъв, в момента се ползва от баба ми, тя е на 81 год. а бойлера го има от 1977г , все още работи и е на 36 години!. Само ламарината с която е обвита отвън е доста дебела, водосъдържателя не можах да преценя от какъв материал е, щом не е протекъл досега, сменян е нагревател, термодатчик, вентили, табелата на производителя и бойлера външно отдавна е боядисван няколко пъти с годините си, с бяла блажна боя и предполагам че е от първите Варненски бойлери, жалко че в днешно време производителите на каквато и да е техника, ел уреди, или коли... са проектирани да работят колкото им е гаранцията.... ясно е защо....

          п.с. Понеже все пак е на много години бойлера, от безопасна гледна точка сме инструктирали баба ми, независимо от термодатчика, да си го излкючва ръчно след един час работа.
          Последно редактирано от Еделвайс; 15-03-14, 09:12. Причина: п.с.

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Бях писал назад в темата: този при майка ми ( все още нормално работещ ) е 7-8 години по-стар. Някога беше с някаква живачна ампула, ако не се лъжа, играеща ролята на терморегулатор...
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Живачната ампула, всъщност е контактен термометър и е несравнимо по-прецизен и надежден от масовите терморегулатори.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Не е контактен термометър тази ампула, а юнашко реле. И за съжаление не блести с надеждност, особено в аспекта на пукване и изпаряване на живак.

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Виждал съм такъв дивайс с баш контактен термометър.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Може. Все едно живак на такова място си е извращение.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      По-надеждно нещо от контактен живачен термометър още не съм видял. Работи в аквариум за рибки и се мести в електролазан от преди да се родя, (т.е. от преди оня там).
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Да не започвам нова тема за бойлера, искам да споделя един проблем с нов бойлер. Нов бойлер 80 литра Елдоминвест ,хоризонтален ,но изходите са от лявата странична страна а не от долу както ми се искаше/ ама ме нямаше когато се купува..../ та този бойлер в момента издава много неприятен звук при всяко пускане на вода няма значение от къде и как. Особено е силен звука ако леееко пусна водата от някой кран ..ако я усиля спира. Или ако пусна рязко водата от кран звука се чува за кратко. Ако някой се е сблъскал с такъв проблем да ми да де съвет как да го избегна!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          А сигурен ли си че звука е от бойлера, а не от смесителя? Има ужасно боклучави смесители.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Ти си казал - от всеки - но аз да уточня: от кран на топлата вода като пуснеш, чува ли се звукът, или само от кранове на студената?

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Ако е от бойлера, възвратният клапан е дежурният виновник.

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Знам за какво говориш! Проблема се казва възвратен клапан. В къщи се получава същото дори и комшиите като си пуснат водата.
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X